SAĞLIK
YEMEK
ASTROLOJİ
GÜZELLİK

GÜZELLİK HABERLERİ

Yüzdeki iltihapları anında kurutuyor! Cildi bebek gibi yapan doğal ilaç

Konu sivilceler olunca, herkes geçmesini umarak aynaya bakarak sayısız saatler harcamıştır. Ve muhtemelen var olan hemen hemen her çareyi denemiş olabilirsiniz. Sivilce tedavilerinin çoğu neredeyse hiçbir sonuç vermezken, dikkatinizi sivilce için yeşil çaya çevirmek istiyoruz. Sadece vücudunuz için iyi değildir; yeşil çay, topikal olarak uygulandığında ve hatta tüketildiğinde cilt tahrişini, sivilceleri ve hatta sivilce izlerini tedavi etmeye yardımcı olabilir.

Hassas ciltlerin kabusu sıcak su! Bu hataları yapmaktan kaçının

Yüz ürünlerinizde veya makyajınızda alevlenen bir cildiniz varsa, cildinize doğrudan temas ettireceğiniz şeyleri seçerken daha dikkatli olmanız gerektiğini bilmelisiniz. Cilt tipinize uygun içeriklere sahip ürünleri tercih etmeniz önemlidir. E vitamini, papatya, aloe vera ve hindistancevizi yağı içeren hipoalerjenik formülasyonları tercih edebilirsiniz. Parfüm hassas cildi tahriş ettiğinden, yoğun kokulu ürünlerden kaçınmak da iyi bir fikirdir.

Egzamanın imdadına koşan vitamin! Cildi neme boğuyor, kuruluk tarihe karışıyor

Kuru cilt, özellikle soğuk hava ve düşük nem oranı gibi çevresel faktörler nedeniyle sık sık nem kaybına uğrayabilir. Ancak doğru vitaminlerle beslenen ciltler, bu zorlu koşullara karşı daha dirençli olabilir. Son araştırmalar, belirli vitaminlerin kuru ciltleri nemlendirme ve canlandırma konusunda etkili olduğunu gösteriyor. Peki, hangi vitaminler kuru ciltler için uygun ve etkili olabilir?

Vakit buldukça bol bol terleyin! Antrenman sonrasında hemen temizlemek gerekiyor

Terleme çoğu zaman rahatsızlık verici olabilir ancak gerçekte cildiniz için harika olduğunu biliyor muydunuz? Terliyor olmanız vücudunuzun biraz egzersiz ve fiziksel aktivite yaptığı anlamına gelir. Bu, kendi başına, kalbinize sisteminize daha fazla oksijen ve kan pompalamaya başlaması için bir sinyal verir, bu da cilt hücrelerinizi besler ve yeniler. İşte terlemenin vücut iççin faydaları.

Saçları kalınlaştırmanın 5 doğal yolu! Kısa sürede farkı göreceksiniz

Kalın saç, kafa derinizdeki saç yoğunluğunu ifade eder ve herkes kalın, gür ve sağlıklı saçlar ister. Uzayan saç miktarını artırmak ve korumak sağlıklı bir saç için oldukça önemlidir. Gençken saçlarınız daha kalın görünüyorsa bunun nedeni, yaşlandıkça saç derinizin genişlemesidir. Ayrıca bazı insanlar yaşlandıkça folikülleri saç üretmeyi bırakır ve bu da saçların incelmesine neden olur. Saçlarınızı güçlendirmenin 5 formülü haberimizde.

© Copyright 2024

Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi milliyet.com.tr; Milliyet.com.tr haber içerikleri izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.