Cadde '1999 depreminde evlat edinmeyi düşünmüştüm'

'1999 depreminde evlat edinmeyi düşünmüştüm'

11.03.2023 - 07:05 | Son Güncellenme:

Tüm Türkiye, 11 ili derinden etkileyen asrın felaketinin yaralarını tek yürek halinde sarmaya çalışıyor. Binlerce kişinin hayatını kaybettiği deprem sonrası 'koruyucu aile' olmak için rekor başvuru yapıldı. Etiler'de elinde dosyalar ile görüntülenen Demet Şener, konu hakkındaki düşüncelerini paylaştı. 45 yaşındaki eski mankenin, eski eşi İbrahim Kutluay ile evliliğinden İrem ve Ömer adında iki çocuğu bulunuyor.

1999 depreminde evlat edinmeyi düşünmüştüm

Demet Şener, önceki gün Etiler’de objektiflere yansıdı. Elinde tuttuğu dosyaları gazetecilere açıklayan Şener, "İrem (Kutluay) biraz hasta, onu doktora getirdim. Önemli bir şeyi yok, gribal enfeksiyon” dedi.

Haberin Devamı

"AKLIMIZ HEP DEPREM BÖLGESİNDE"

Ülkemizde yaşanan deprem felaketi hakkında konuşan eski manken, "Herkes gibi iyi olmaya çalışıyorum. Moraller bozuk, aklımız hep deprem bölgesinde. Elimizden gelen her türlü yardımı yapmaya çalışıyoruz. Afet bölgesine gitmedim ama gitmek istiyorum. Gitmeden de elimden geldiği kadarıyla ne gerekiyorsa yapıyorum" ifadelerini kullandı.

1999 depreminde evlat edinmeyi düşünmüştüm

"ATEŞ DÜŞTÜĞÜ YERİ YAKIYOR"

11 ilimizde yıkıma yol açan depremden çok etkilendiğini vurgulayan Şener, "Hangi birini söyleyeyim. Tabii ki ateş düştüğü yeri yakıyor ama insan anne olunca ya da insanı duyguları yüksek olunca empati yeteneği yüksek olunca, o görüntülerde kahrolmamak mümkün değil. O yüzden o küçücük çocuklar, anne, babaların hali tarif edilemeyecek şeyler. Ne söylense az” açıklamasını yaptı.

1999 depreminde evlat edinmeyi düşünmüştüm

Haberin Devamı

"NEDEN OLMASIN?"

Koruyucu aile programı için evlat edinebileceğini belirten ünlü isim, şu ifadeleri kullandı:

Ne gerekiyorsa düşünürüm. Neden olmasın? Hepimiz bir cana yardım etsek ne kadar güzel anlamlı şeyler. 1999 depreminde yaşım daha küçüktü, gençtim. O zaman bile evlat edinmeyi düşünmüştüm. Bir sürü şey lazım onlar için ama o zaman da destek olmaya çalışmıştım. Ben tek değilim, eminim. Biz Türk halkı olarak yüreğimiz o konuda çok güzel ve çok geniş. Birbirimize hep yardım etmeye çalışıyoruz.

"HEP BİRLİKTE YARALARI SARACAĞIZ"

Acılarını en içten duygularla yaşadığını söyleyen Şener, "Sivil toplum kuruluşlarıyla da bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Bireysel yardımlara da destek vermeye çalışıyorum. Dediğim gibi küçük büyük düşünmeden herkesin elinden ne geliyorsa yapmalı. Hepimiz birlikte bu yaraları saracağız” dedi.

1999 depreminde evlat edinmeyi düşünmüştüm

"BİR ÇOCUĞUN EĞİTİMİNİ KARŞILAMAK DAHA MANTIKLI"

"Sevgiliniz Tolga Bey (Arman) ile koruyucu aile konusunda bir düşünceniz var mı?" sorusuna ise "Yok. Bir çocuğun eğitimini karşılamak... Ben bunu çok uzun yıllardır yapıyorum, bunları dile getirmiyorum. O yüzden bir çocuğun eğitimini karşılamak dünyanın en güzel duygusu. Böyle şeyler yapmak bana daha mantıklı geliyor” yanıtını verdi.

1999 depreminde evlat edinmeyi düşünmüştüm

Yazarlar