Deprem

Deprem

Son dakika deprem haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan deprem gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan deprem haber sayfamızda...

Deprem

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 29.236 deprem haberi bulunmuştur.
Son Depremler: Kandilli 24 Ocak deprem mi oldu? Nerede deprem oldu?
Son Depremler: Kandilli 24 Ocak deprem mi oldu? Nerede deprem oldu?Son dakika depremler araştırılıyor. Kandilli Rasathanesi Türkiye ve yakın çevresinde meydana gelen depremleri listelemeye devam ediyor. Peki, bugün deprem oldu mu? İşte 24 Ocak son depremler listesi.
24.01.2022Gündem
Elazığ'da deprem konutlarının yüzde 90'ı tamamlandı
Elazığ'da deprem konutlarının yüzde 90'ı tamamlandıElazığ'ın Sivrice ilçesinde 24 Ocak 2020'de meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin üzerinden 2 yıl geçti. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Elazığ depreminin 2’nci yıl dönümü nedeniyle yayımladığı video mesajda, "Cumhuriyet tarihimizin en hızlı ve kapsamlı kentsel dönüşüm çalışmasını Elazığ ve Malatya'da başlattık. Özellikle Elazığ'ı adeta baştan aşağı yeniden imar, inşa ve ihya ettik" dedi. Depremzede vatandaşlar için konut yapımı sürerken yıl sonuna kadar tüm konutların teslim edilmesi hedefleniyor. TOKİ 4 Nolu Uygulama Şube Müdürü Taşkın Çalık, depremin hemen ardından hasar tespit çalışmalarına başlanıp 24 bin 537 konutun yapımının planlandığını belirterek, "Elazığ genelinde yapımına başlanan ve devam eden konut üretiminin yüzde 90'ı tamamlandı" dedi.
24.01.2022Gündem
Son dakika... Ege Denizi'nde 4.2 büyüklüğünde deprem!
Son dakika... Ege Denizi'nde 4.2 büyüklüğünde deprem!Gelen son dakika haberine göre, AFAD'dan alınan bilgiye göre, saat 13.12’de, merkez üssü Ege Denizi'nde 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
24.01.2022Gündem
Bakan Kurum’dan “Elazığ depremi” mesajı
Bakan Kurum’dan “Elazığ depremi” mesajıÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Elazığ depreminin ikinci yıl dönümü sebebiyle bir video mesaj yayımladı. O gece bütün dünyanın bir devlet ve milletin nasıl tek yürek olduğuna şahitlik ettiğini hatırlatan Bakan Kurum, “Cumhuriyet tarihimizin en hızlı ve kapsamlı kentsel dönüşüm çalışmasını Elazığ ve Malatya’da başlattık. Özellikle Elazığ’ı adeta baştan aşağı yeniden imar, inşa ve ihya ettik” dedi.
24.01.2022Haberler
Bakan Kurum’dan “Elazığ depremi” mesajı
Bakan Kurum’dan “Elazığ depremi” mesajıÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Elazığ depreminin ikinci yıl dönümü sebebiyle bir video mesaj yayımladı. O gece bütün dünyanın bir devlet ve milletin nasıl tek yürek olduğuna şahitlik ettiğini hatırlatan Bakan Kurum, “Cumhuriyet tarihimizin en hızlı ve kapsamlı kentsel dönüşüm çalışmasını Elazığ ve Malatya’da başlattık. Özellikle Elazığ’ı adeta baştan aşağı yeniden imar, inşa ve ihya ettik” dedi.
24.01.2022Ekonomi
Balıkesir sallandı!
Balıkesir sallandı!4.7 büyüklüğünde depremle önceki akşamı panik içinde geçiren Balıkesir’de herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadı. Yerel yönetimler, özellikle kırsal bölgelerde hasar tespit çalışması başlattı
24.01.2022Ege
SON DEPREMLER! Türkiye'de en son nerede kaç şiddetinde deprem oldu?
SON DEPREMLER! Türkiye'de en son nerede kaç şiddetinde deprem oldu? Dün akşam Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde meydana gelen 4.7 büyüklüğündeki deprem İstanbul'un bazı ilçelerinde de hissedildi. Peki ülkemizde en son nerede kaç şiddetinde deprem oldu?
23.01.2022Gündem
Son dakika: Akdeniz açıklarında 4.3 büyüklüğünde deprem
Son dakika: Akdeniz açıklarında 4.3 büyüklüğünde depremGelen son dakika haberine göre; AFAD, Akdeniz açıklarında 4.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini duyurdu.
23.01.2022Dünya
22 Ocak İstanbul'da, Balıkesir'de deprem mi oldu? En son nerede ve ne zaman deprem oldu? Son depremler....
22 Ocak İstanbul'da, Balıkesir'de deprem mi oldu? En son nerede ve ne zaman deprem oldu? Son depremler....Balıkesir'de 4.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem İstanbul'da da hissedildi. Bu gelişme sonrası "Deprem mi oldu? En son nerede ve ne zaman deprem oldu?" soruları hızlandı.
22.01.2022Gündem
Son dakika: Balıkesir'de korkutan deprem! İstanbul'da hissedildi
Son dakika: Balıkesir'de korkutan deprem! İstanbul'da hissedildiSon dakika haberine göre; Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde Richter ölçeğine göre 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem çevre il ve ilçelerde de hissedildi. Kandilli depremin büyüklüğünü 4,8 olarak açıkladı.Bakan Soylu depremle ilgili yaptığı açıklamada, "Herhangi bir olumsuz durum bulunmamaktadır." dedi. Bakan Koca,112 Acil ekiplerinin bölgeyi taramak üzere görevlendirildiğini bildirdi.
22.01.2022Gündem
İstanbul'da deprem mi oldu? Son Depremler Kandilli 22 Ocak 2022, Nerede, kaç şiddetinde deprem oldu?
İstanbul'da deprem mi oldu? Son Depremler Kandilli 22 Ocak 2022, Nerede, kaç şiddetinde deprem oldu?Deprem mi oldu? Vatandaşlar bulundukları bölgede deprem olup olmadığını sorguluyor. Kandilli Rasathanesi Türkiye'de meydana gelen son depremleri listeliyor. Peki, bugün deprem oldu mu? İşte 22 Ocak 2022 Kandilli son depremler listesi.
22.01.2022Gündem
Bursa'da 3.7 büyüklüğünde deprem
Bursa'da 3.7 büyüklüğünde depremBursa'da saat 14.13 sıralarında bir deprem meydana geldi. 3.7 büyüklüğündeki depreme ilişkin AFAD ve Kandilli Rasathanesi'nden açıklama yapıldı.
22.01.2022Gündem
Bakan Soylu, Mardin'de güvenlik toplantısına katıldı
Bakan Soylu, Mardin'de güvenlik toplantısına katıldıİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, güvenlik toplantısını gerçekleştirmek üzere Mardin'e geldi.
22.01.2022Siyaset
Japonya’da 6,6 büyüklüğünde deprem: 13 yaralı
Japonya’da 6,6 büyüklüğünde deprem: 13 yaralıJaponya’da meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde 13 kişi yaralandı.
22.01.2022Dünya
Son dakika! Elazığ'da korkutan deprem: Büyüklüğü...
Son dakika! Elazığ'da korkutan deprem: Büyüklüğü...Son dakika haberine göre; Elazığ’da 3.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Elazığ Valiliği, meydana gelen 3.6 büyüklüğündeki deprem sonrası herhangi bir olumsuz ihbarın gelmediğini ve tarama işlemlerinin sürdürdüğünü bildirdi.
21.01.2022Gündem
Japonya'da 6,3 büyüklüğünde deprem
Japonya'da 6,3 büyüklüğünde depremABD Jeolojik Araştırma Merkezi (USGS), Japonya’nın Oita eyaleti açıklarında 6.3 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini bildirdi.
21.01.2022Dünya
Elazığ depreminin üzerinden 2 yıl geçti; 14 bin 556 konut hak sahiplerine verildi
Elazığ depreminin üzerinden 2 yıl geçti; 14 bin 556 konut hak sahiplerine verildiElazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremden sonra 21 bin 43 konut AFAD, 3 bin 436 konut ise Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından toplam 24 bin 479 konutun ve 1316 iş yerinin yapılması planlandı. Bugüne kadar 14 bin 310 konut ve 246 iş yeri olmak üzere toplam 14 bin 556 konut ve iş yeri hak sahiplerine teslim edildi.
21.01.2022Emlak
'Kayseri, 20 senede bir 5 büyüklüğünde depremi yaşayacak’
'Kayseri, 20 senede bir 5 büyüklüğünde depremi yaşayacak’Jeofizik Mühendisleri Derneği İl Temsilci Yardımcısı Semih Oybak, 3 gün önce Sarıoğlan'da meydana gelen 4.9 büyüklüğündeki deprem ve sonrasındaki artçılarla ilgili olarak, “Sarıoğlan ve Gemerek ilçeleri ile Kayseri sınırlarındaki Erkilet ve Güneşli bölgesinde 2008'de depremler olmuştu. Gemerek'te geçen sene oldu. 5 büyüklüğünde depremin Kayseri'yi etkileme potansiyeli 20 senede birdir. Kayseri, 20 senede bir 5 büyüklüğünde depremi yaşayacak” dedi.
21.01.2022Gündem
İzmir Valisi Köşger: Kentte vakalar kendi rekorunu kırıyor
İzmir Valisi Köşger: Kentte vakalar kendi rekorunu kırıyorİzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, kentte artan koronavirüs vakaları ile ilgili "Son iki gündür İzmir kendi rekorunu kırıyor. Vefat sayılarında da artış var" dedi.
21.01.2022Gündem
Afetler kenti İzmir, önlemini alıyor
Afetler kenti İzmir, önlemini alıyorİzmir Valisi Yavuz Selim Köşger başkanlığında, 54 sorumlu kurum ve kuruluş ile 75 destekleyici kurum ve kuruluşun temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen İzmir İl Afet Risk Azaltma Planı (İRAP) Tanıtım Toplantısı’nda İzmir’in afet riskleri mercek altına alındı. Öncelikli hedefi afet olmadan önce tedbirleri hayata geçirmek olan İRAP kapsamında 27 hedef altında 10’u “kırmızı eylem” olmak üzere 227 eylem hazırlandığı belirtildi.
21.01.2022Ege
Gizemli sesin sırrı! Her gece kabusu yaşıyorlar... Uzmanlardan çarpıcı yorum
Gizemli sesin sırrı! Her gece kabusu yaşıyorlar... Uzmanlardan çarpıcı yorumNereden geldiği belli olmayan sesler, uğultular, titreşimler... Yunanistan’ın Selanik şehri yaklaşık 5 haftadır bu gizemli durumla çalkalanıyor. İnsanları gece uykularından uyandıran bu sesin kaynağı haftalardır çözülemiyor. Sürekli ve eşit aralıklarla gelen ses, Selanik sakinlerini huzursuz etmeye devam ederken, uzmanlar çarpıcı yorumlarda bulundu.
21.01.2022Dünya
Deprem Dede kimdir? Ahmet Mete Işıkara neden öldü, kaç yaşındaydı?
Deprem Dede kimdir? Ahmet Mete Işıkara neden öldü, kaç yaşındaydı?Ahmet Mete Işıkara, Deprem Dede olarak anılırdı. Başarılı bilim insanı, jeoloji uzmanı ve eğitimciydi. Işıkara, 2013 yılında hayatını kaybetti. Gölcük depremi ardından yaptığı çalışmalar sonrası halk arasında Deprem Dede olarak anılmaya başlamıştır. Ahmet Mete Işıkara (Deprem Dede) hastalığı neydi, neden öldü?
20.01.2022Gündem
20 Ocak Son Depremler Kandilli: AFAD - Kandilli deprem mi oldu?
20 Ocak Son Depremler Kandilli: AFAD - Kandilli deprem mi oldu?Deprem mi oldu? Bugün nerede deprem oldu? Vatandaşlar bulundukları bölgede deprem olup olmadığını sorguluyor. Peki, bugün deprem oldu mu? İşte Kandilli ve AFAD tarafından yayınlanan son dakika depremler.
20.01.2022Gündem
Bakan Karaismailoğlu'ndan İmamoğlu'na: Algı operasyonu yapıyor
Bakan Karaismailoğlu'ndan İmamoğlu'na: Algı operasyonu yapıyorUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun bazı metro projelerine onay çıkmadığı yönündeki iddiasıyla ilgili, "Hiçbir yükümlülüğünü yerine getirmeden algı operasyonu yapıyor" dedi.
20.01.2022Siyaset
TARSİM uyardı! Fındık için son sigorta tarihi 28 Şubat
TARSİM uyardı! Fındık için son sigorta tarihi 28 ŞubatTARSİM fındık için son sigorta tarihi olarak 28 Şubat’ı işaret ederken, üreticilerin geç kalmadan tarım sigortalarını yaptırmaları konusunda uyarıda bulundu.
20.01.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Deprem ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.