Geri Dön

Açelya Devrim Yılhan, Virginia Woolf'ü canlandıracak

Oyuncu Açelya Devrim Yılhan, Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu bünyesinde sahnelenecek "Dali’nin Kadınları" oyununda, edebiyat dünyasının önemli kadın yazarlarından olan Virginia Woolf olarak sahneye çıkacak.

Açelya Devrim Yılhan, Virginia Woolf'ü canlandıracak

Açelya Devrim Yılhan, “Virginia Woolf edebiyat ve feminizm tarihinin önemli isimlerinden. Viktorya döneminde bir kadın yazar olarak kendine yer edinme çabası, eşcinselliği, Leonard Woolf ile yapmış olduğu evliliği, yaşadığı psikolojik rahatsızlıkların da etkisiyle hayata adapte olmakta zorlanışı ve sonunda yaşamına kendi eliyle son verişi, Woolf’u son derece sıra dışı bir karakter yapmakta” dedi.

Erdi Işık tarafından kaleme alınan, Ali Düşenkalkar’ın yönetmenliğini yaptığı, başrollerini Hatice Aslan, Devrim Nas, Hande Soral, Gülin İyigün ve Açelya Devrim Yılhan’ın paylaştığı "Dali’nin Kadınları", 13 Ekim Cumartesi günü Zorlu PSM de tiyatro severlerle buluşacak.

Çarpıcı ve değişik bir üslup ile sahneye aktarılacak olan ve absürt komedi olarak nitelendirilen, aynı zamanda müzikal, trajedi ve gerilim unsurlarının da olduğu oyunda izleyiciler, olağandışı bir yüzleşmeye tanık olacak.

Esra Dermancıoğlu'nun dans videosu çok konuşulduOyuncu Esra Dermancıoğlu'nun sosyal medya hesabından paylaştığı sürpriz sonlu dans videosu takipçilerini güldürdü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber