Tiyatro

Tiyatro

Son dakika tiyatro haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tiyatro gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tiyatro haber sayfamızda...

Tiyatro

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 24.620 tiyatro haberi bulunmuştur.
Santiago Calatrava
Santiago CalatravaMimarlık ve mühendislik arasında kurduğu çarpıcı denge ile doğadan öykündüğü formları ustalıkla heykelsi yapılara dönüştüren Santiago Calatrava’nın eserlerinde endüstriyel teknoloji “canlı, yeni ve şiirsel” bir mimarlığa evriliyor.
29.11.2021Vitrin
Özgüvenli minikler
Özgüvenli miniklerNeşeli Bahçe Anaokulu’nda tiyatro ve palyaço gösterilerine katılan minikler marifetlerini sergiliyor.
29.11.2021Ege
Hollanda'da kısmi sokağa çıkma yasağı uygulaması başladı
Hollanda'da kısmi sokağa çıkma yasağı uygulaması başladıCovid-19 pandemisinde dördüncü dalganın sert bir şekilde hissedildiği Hollanda'da, bugünden itibaren kısmi sokağa çıkma yasağı uygulamasına başlandı. Yeni kısıtlamalara göre her gün akşam saat 17.00 ile sabah 05.00 saatleri arasında kısmi sokağa çıkma yasağı uygulanacak.
28.11.2021Dünya
Bir kaplumbağa, bir salyangoz yaşıyorlar kabuklarının içinde
Bir kaplumbağa, bir salyangoz yaşıyorlar kabuklarının içindeBir yanda pandemi boyunca hiç durmayan Reha Özcan diğer yandan benim pandemim biraz daha uzun soluklu diyen Ayşenil Şamlıoğlu. Usta oyuncular bu defa korkunca kabuğuna çekilen, evini sırtında taşıyan hayvanlar misali insanı anlatan “İki Kişilik Hırgür”le karşımızdalar
28.11.2021Kültür Sanat
Sıradan bir hayat
Sıradan bir hayatBir çiftin mutlu mesut giden birlikteliğini ne bozabilir? Tom ve Viv çiftine Erdinç Gülener’le Deniz Uğur’un hayat verdiği “Unutmak”, 11 Aralık’ta Fişekhane’de seyircilerle buluşacak...
28.11.2021Kültür Sanat
Bir kadının gözünden gelecek
Bir kadının gözünden gelecekTiyatro Martı’nın “iyileştiren aşklara” adadığı yeni oyunu “En Güzel Parçam”, 6 Aralık’ta Zorlu PSM’de seyircilerine toplumsal normları sorgulatacak.
28.11.2021Kültür Sanat
Savaş yıkar geçer insanı
Savaş yıkar geçer insanıİç savaşın getirdiği yıkımın izlerini silemeyen iki kardeşin öyküsünü anlatan “Diktat”, bu akşam Ankara’daki Çankaya Sahne’de seyircilerle buluşuyor.
28.11.2021Kültür Sanat
“Hikâyeyi okurken o kentin havasını soluyacaklar”
“Hikâyeyi okurken o kentin havasını soluyacaklar”Tiyatro sahnesiyle çıktığı sanat yolcuğunda çocuklarla kurduğu bağla sayısız çalışma yapan Özgür Özgülgün, yeni öykü serisi “Bilge Kaşifler Dizisi”yle arkeoloji merakını miniklere aşılamaya çalışıyor
28.11.2021Pazar
Hollanda'da kısmi sokağa çıkma yasağı
Hollanda'da kısmi sokağa çıkma yasağıCovid-19 pandemisinde dördüncü dalganın sert bir şekilde hissedildiği Hollanda, Pazar'dan itibaren her gün akşam saat 17:00 ile sabah 05:00 saatleri arasında kısmi sokağa çıkma yasağı uygulayacak.
27.11.2021Dünya
İş arayan tiyatro oyuncusuna cinsel saldırı: Tutuklandı ama korkuyorum
İş arayan tiyatro oyuncusuna cinsel saldırı: Tutuklandı ama korkuyorumSancaktepe'de geçtiğimiz nisan ayında iş görüşmesine giden tiyatro oyuncusu A.Ç.'ye cinsel saldırıda bulunduğu ve o anları telefonuna kaydederek "Yaşananları birine söylersen bu görüntüleri paylaşırım" dediği iddiasıyla tutuklu yargılanan sanık E.T.'nin davasında mütalaa açıklandı. Savcılık 4 ayrı suçtan sanığın 31 yıl 6 aya kadar hapsini istedi. Duruşmanın ardından konuşan A.Ç. "Kendisi tutuklandı ama ben korkuyorum. Eve bir postacı geliyor ama ben postaneye gidip gerçekten postacı olup olmadığını sorgulatır hale geldim. Umuyorum ki, bu korkularım son bulacak. Ne zaman cezasını alırsa o zaman korkularım son bulacak inşallah" dedi.
27.11.2021Gündem
10. Sınıf Edebiyat Konuları: 1. Dönem ve 2. Dönem 10. Sınıf Edebiyat Müfredatı 2021-2022
10. Sınıf Edebiyat Konuları: 1. Dönem ve 2. Dönem 10. Sınıf Edebiyat Müfredatı 2021-2022Lise birinci sınıfa geçen öğrenciler dil bilgisinin yanı sıra edebiyat dersleri de almaya başlarlar. Özellikle lise giriş sınavı LGS, YKS oturumları TYT-AYT ve memur alım sınavı KPSS gibi merkezi sınavlarda öğrencilerin edebiyat alanına ihtiyacı olur. Edebiyat konuları MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. Eğer sizde 2021-2022 yılında 1. dönem ve 2. dönem 10. sınıf edebiyat müfredatını merak ediyorsanız “10. Sınıf Edebiyat Konuları” içeriğimizden konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
26.11.2021Eğitim
9. Sınıf Edebiyat Konuları: 1. Dönem ve 2. Dönem 9. Sınıf Edebiyat Müfredatı 2021-2022
9. Sınıf Edebiyat Konuları: 1. Dönem ve 2. Dönem 9. Sınıf Edebiyat Müfredatı 2021-2022Lise birinci sınıfa geçen öğrenciler dil bilgisinin yanı sıra edebiyat dersleri de almaya başlarlar. Özellikle lise giriş sınavı LGS, YKS oturumları TYT-AYT ve memur alım sınavı KPSS gibi merkezi sınavlarda öğrencilerin edebiyat alanına ihtiyacı olur. Edebiyat konuları MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. Eğer sizde 2021-2022 yılında 1. dönem ve 2. dönem 9. sınıf edebiyat müfredatını merak ediyorsanız “9. Sınıf Edebiyat Konuları” içeriğimizden konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
26.11.2021Eğitim
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları 2021-2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
26.11.2021Eğitim
Erkal hâkim karşısında
Erkal hâkim karşısındaUsta tiyatro sanatçısı 83 yaşındaki Genco Erkal, “Cumhurbaşkanı’na hakaret” suçundan dört yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davanın görülmesine davam edildi.
26.11.2021Gündem
‘Kolay olacağını düşünüyordum’
‘Kolay olacağını düşünüyordum’Nurgül Yeşilçay ile Afra Saraçoğlu, ‘Bir Barda Bir Gece’ adlı oyun için Metropol İstanbul’da bulunan Dasdas Sahne’de basın toplantısı düzenledi.
26.11.2021Cadde
Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı dizisi Meryem kimdir? Cemre Gümeli nereli, kaç yaşında?
Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı dizisi Meryem kimdir? Cemre Gümeli nereli, kaç yaşında? Cemre Gümeli, TRT1'in sevilen dönem dizisi Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı'nda Meryem rolü ile sevenleri karşısına çıkıyor. İzleyenler ise 'Barbaroslar dizisi Meryem kimdir, gerçek adı nedir?' sorularına yanıt arıyor.
25.11.2021Cadde
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
25.11.2021Oyun
Genco Erkal hakim karşısında
Genco Erkal hakim karşısındaTiyatro sanatçısı 83 yaşındaki Genco Erkal, “Cumhurbaşkanına hakaret” suçundan hakim karşısına çıktı. Erkal yaptığı savunmada, suçlamaya konu olan paylaşımlarında hakaret unsuru olduğuna inanmadığını söyledi.
25.11.2021Gündem
‘Erkekler susup sadece dinlemeli’
‘Erkekler susup sadece dinlemeli’Ünlü oyuncu Benedict Cumberbatch, erkeklerin baskıcı ve zorba davranışlarının sona ermesi gerektiğini belirterek, “Artık erkekler susup, söyleneni dinlemeyi öğrensin” dedi
25.11.2021Dünya
Film tadında reklam
Film tadında reklamİtalya’daki tiyatro salonlarına destek için ‘Ferzaneide’ tiyatro turunu sürdüren Ferzan Özpetek, bir İtalyan bankasının reklam projesi için kısa film çekti.
25.11.2021Cadde
Gala sonrası sahne
Gala sonrası sahneEmre Kınay’ın yeni oyunu ‘Irgat’ın galası, Duru Tiyatro Ataşehir Watergarden Performans Merkezi’nde gerçekleşti.
24.11.2021Cadde
Destan dizisi Batuga kimdir? Edip Tepeli kaç yaşında, eşi kim?
Destan dizisi Batuga kimdir? Edip Tepeli kaç yaşında, eşi kim? Edip Tepeli, Sefirin Kızı dizisiyle gündeme geldi. Şu sıralar Destan dizisindeki Batuga karakteri ile ekrandaki yerini alıyor. Tepeli, kendisi gibi oyuncu Ayşecan Tatari ile dünyaevine girmişti. Peki, Edip Tepeli nereli, kaç yaşında?
23.11.2021Cadde
Masumlar Apartmanı Ceylan kimdir? Aslıhan Gürbüz kaç yaşında, aslen nereli?
Masumlar Apartmanı Ceylan kimdir? Aslıhan Gürbüz kaç yaşında, aslen nereli?Masumlar Apartmanı dizisinde Ceylan karakterine hayat veren Aslıhan Gürbüz kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Dizide Han'ın eski nişanlısı Ceylan karakterini canlandıran Aslıhan Gürbüz geçtiğimiz hafta ekrana gelen bölümde diziye dahil olmuştu. Peki Masumlar Apartmanı Ceylan kimdir, kaç yaşında?
23.11.2021Cadde
Göksel Aksoy'dan Bakırköylü Sanatçılar Derneği açıklaması
Göksel Aksoy'dan Bakırköylü Sanatçılar Derneği açıklamasıVakıflar Genel Müdürlüğü, sanatın birçok alanında eğitim veren Bakırköylü Sanatçılar Derneği’ne gönderdiği yazı ile Bakırköy’deki tarihi konağı boşaltmalarını istedi. Dernek yönetimi, “Bu bina sanatçı fabrikası olarak kalmalı” dedi.
23.11.2021Cadde
Kayıp tablo köyün yararına
Kayıp tablo köyün yararınaFransa’da Lyon kentinin yakınlarında yer alan Saint-Priest kasabasından saklı hazine çıktı. Kasabada yer alan sanat kütüphanesinde bulunan bir tablonun Alman sanatçı Gerhard Richter’a ait olduğu tespit edildi.
23.11.2021Kültür Sanat

Benzer Haber Etiketleri

Tiyatro ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.