Cadde Ali Sunal'dan duygulandıran Kemal Sunal paylaşımı

Ali Sunal'dan duygulandıran Kemal Sunal paylaşımı

03.07.2023 - 11:07 | Son Güncellenme:

Türk sinemasına çok sayıda unutulmaz film bırakan sanatçı Kemal Sunal ölümünün 23. yılında anılıyor. Usta ismin aramızdan ayrılışının yıl dönümünde, oğlu Ali Sunal'dan duygulandıran bir paylaşım geldi.

Ali Sunaldan duygulandıran Kemal Sunal paylaşımı

Süt Kardeşler”, “Hababam Sınıfı”, “Tosun Paşa”, “Sahte Kabadayı” ve “Kapıcılar Kralı”nın da arasında bulunduğu onlarca filmde birbirinden farklı karakterlere başarıyla hayat veren Kemal Sunal, 23 yıl önce bugün hayatını kaybetti.

Haberin Devamı

Usta isim bugün ailesi, sevenleri ve sanatçı dostları tarafından anılıyor.

'ÖMRÜMÜN YARISI SENSİZ GEÇTİ'

Bugüne özel paylaşım yapan isimlerden biri de, usta sanatçının oğlu Ali Sunal oldu. Ali Sunal, babasıyla çocukken çekilmiş bir fotoğrafını kişisel sosyal medya hesabından paylaştı. Sunal'ın fotoğrafa düştüğü not ise okuyanları duygulandırdı.

Ali Sunal, paylaştığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

23 yıl… şu anda ömrümün yarısı sensiz geçti. Seni çok özledim babam. Ama senin gibi bi kahramanı özlemek, sana baba diyebilmek, fotoğraftaki gibi seni doya doya öpebilmek benim hayattaki en büyük gururum ve şansım. Minnettarım baba. Seninle geçen her anıma...

Ali Sunaldan duygulandıran Kemal Sunal paylaşımı

KEMAL SUNAL'IN ÖLÜMÜ

Kemal Sunal, hayatı boyunca yaptığı yolculuklarda daima kara taşıtlarını tercih etmiş, uçak ve deniz taşıtlarından korktuğunu dile getirmiştir. Çeşitli festivallerde, ödül törenlerine kara taşıtıyla yetişemeyen sanatçının uçak fobisi yaşamı boyunca yenemediği bir korkusu olarak kalmıştır. 3 Temmuz 2000 tarihinde, 'Balalayka' isimli filmin çekimleri için bindiği Trabzon uçağında kalp krizi geçirmiştir.

Haberin Devamı

Ölümüne bir dizi ihmaller zincirinin neden olduğu düşünülmektedir. Zeki Alasya, Sunal'ın vefatıyla ilgili görüşünü şöyle dile getirmiştir; "Kimseleri filmin çekileceği yere otobüsle gitmek sıkıntısında bırakmamak için kendini zorlayarak bindi o uçağa, imkanı yok binmez."

Ali Sunaldan duygulandıran Kemal Sunal paylaşımı