Geri Dön

Almula Merter sanat camiasını vefasızlıkla suçladı

Usta tiyatrocu Ferdi Merter'in kızı Almula Merter, teve2'de yayınlanan '2.sayfa' programına konuk oldu.

Almula Merter sanat camiasını vefasızlıkla suçladı

Babasının cenazesinden sonra yaşadığı zor dönemleri anlatan Almula Merter, sanat camiasına sitem etti.

'HALİT ERGENÇ İNANILMAZ BİR ADAM'

"Babamın üzerinden para kazanan kimse yoktu cenazede. Kiralık Aşk oyuncularından sadece Onur Büyüktopçu vardı. Elçin Sangu, Barış Arduç, dizinin yapımcısı asla ve asla kimse aramadı.Halit Ergenç bana çok destek oldu. Her gün aradı sordu. İnanılmaz bir adam"

'BEN ÇOK AŞIKTIM BABAMA'

"Ben babama söz vermiştim, 'Her şeyi ben yapacağım' diye. Cenazesini ben yıkadım. İmamla birlikte girdim içeriye, 'O benim babam' dedim. Taşımasını da ben yaptım. Camide namazını da kıldım. Fenerbahçe bayrağına sardım onu. Şapkasını taktım. 'Seni çok seviyorum' dedim. Çok acayip bir şey benim babamla diyaloğum. İnanmıyorum hala. Turneye gitti ve dönecek. dört hafta bitiyor. Biz çok başka bir şeydik. Ben çok aşıktım babama. O benim hiç ölmeyecek sandığım kahramanımdı"

'SANAT CAMİASI DİYE BİR CAMİA YOK'

"Elinde büyüdüğüm insanlar var, arkadaşları var gelmediler. Kınıyorum gerçekten. Onlar da girecek o toprağın altına. Sanat camiası diye bir camia yok. Etrafında olan 'Ferdi abim' diyen insanlar neredesiniz? O son görevdi, cenazeye neden gelmediniz? Öyle bir camia ki, 5-6 kişi kapatmış her şeyi. Kimse kimseye yer vermiyor. Benim, benim benim diyorlar. Sadece popçular, topçular ve mankenler tanınıyor. Eski oyuncular, ustalar 80 senede bu yeni yetmelerin bir bölümde aldıkları paraları kazanmadılar"

'ORASI ER MEYDANI'

"Geçen bir haber okudum, 'Hande Subaşı tiyatroya dönüyor' diye. Ya Hande Subaşı tiyatrocu değil ki, dönse ne olur, dönmese ne olur. Tiyatro boyacı küpü değil. 'Canım sıkıldı, hadi bir tiyatro yapayım' diye bir şey yok. Orası er meydanı. Canlı performans. En son Fi'de oynadı. En son oynadığı sahne hastanede yatıyordu, her yerinde borular. Son sahnesi o oldu. O sahneyi birebir yaşadık hastanede. Televizyon dünyasına girip, üç kişi seni tanımaya başladığı zaman insanlık bitiyor. Sekiz yıl önce Londra'ya gitmeseydim şu an aç oturuyodum. Çünkü ben kimseye abi, abla diyemem. Neyse onu söylerim. 'Benim gitmem gerekiyor' dedim. İyi ki gitmişim, bütün hayatım değişti. Gittim ama ülkemi bırakmadım. Ben burada doğdum, büyüdüm. Çocuklarım gelip burada oyuncu olsunlar.

'KIVANÇ'A YAZIK OLACAK'

"Kıvanç'ın yanına Neslihan Atagül daha iyi olurdu. Serenay Sarıkaya oyuncu değil ki zaten. Kıvanç'ın yanında Serenay'ın oyuncluuğu yerlerde kalırdı. Serenay Sarıkaya'yı oyuncu olarak hiçbir zaman beğenmedim. Neslihan Atagül bana çok samimi, içten geliyor. Kıvanç'ta da o samimiyet olduğundan daha iyi olurlardı. Bu dizinin 13 bölümden uzun süreceğini düşünmüyorum. 'Kiralık Aşk' tuttu diye, her işte bir numara olacağım diye bir şey yok. Bu dizide Kıvanç'a yazık olacak. Ona üzülürüm. Kariyerinde bir düşüş yaşar. Boşu boşuna emek harcamış olur. Gönlümüz tutmasından yana, bir sürü emek var çünkü. Halit Ergenç ile Bergüzar Korel'e bakın. Her rollerinde farklı olmalarına rağmen yüzlerini dinlendiriyorlar.
Keşke diğerleri de 'çeşme akıyor, paramı doldurayım' yerine, biraz yüzümü dinlendireyim deseler"

Magazin Haberleri Bülteni (7 Temmuz 2020)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber