Geri Dön

Alp Kırşan: Ayaklarım artık İstanbul'a gitmiyor!

Bir süredir Bodrum'da yaşayan Alp Kırşan, çocuklarıyla ilişkisi, eşi Zeynep'le birlikte İstanbul'dan taşınma fikri, hem yarıştığı hem de sunuculuğunu yaptığı 'Survivor'ın en büyük zorluğu ve yeni projesi hakkında Milliyet.com.tr'den Beste Sırapınar'a samimi açıklamalarda bulundu.

Alp Kırşan: Ayaklarım artık İstanbul'a gitmiyor!

2014 yılında kendisi gibi oyuncu olan Zeynep Dörtkardeşler ile nikah masasına oturan Alp Kırşan'ın, Efe (7) ve Ata (4) adında iki oğlu bulunuyor. Uzun yıllardır ekranlardan uzak olan ve ailesiyle Bodrum'da yaşayan Alp Kırşan, Milliyet.com.tr'ye bilinmeyenlerini anlattı. 

"HEP BABA OLMA HEDEFİNDE YÜRÜYEN BİR ADAMDIM"

"Alp Kırşan nasıl bir baba olacağını hayal etmiş miydi? Şunu asla yapmam deyip, oğullarınız olunca yaptığınız bir şey oldu mu?" sorusuna yanıt verdi. 42 yaşındaki oyuncu, "Hep evcimen, baba olma hedefinde yürüyen bir adamdım. Bu evlenme duygusu bizim sektörde çok kale alınan bir şey değil. Alındığı zaman da beş tane, sekiz tane falan olması gerekiyor haliyle. Ben öyle bir insan değilim. Zeynep'le tanıştıktan sonra taşlar da yerine oturdu ve evlendik. 'Yapmam' deyip, yaptığım hiçbir şey olmadı. Ama Zeynep için daha zor oldu. Atıyorum, 'Bezelye yemem' deyip, çocuklara mama hazırlarken bezelyeyi tatmak zorunda kaldı. Hem çocuklar hem benimle ilgili 'Yapmam' deyip ne varsa Zeynep yaptı. Çünkü çiğ tavuk bile yeriz gerekirse çocuklar için" dedi.

Alp Kırşan: Ayaklarım artık İstanbula gitmiyor

Kırşan, "Efe ve Ata'nın özel hayatına, kariyer hayatına karışacağınız, müdahale edeceğiniz durumlar olur mu?" sorusunu şöyle yanıtladı:

Efe basketbol oynuyor. Basketbol çok elit bir spor. Takım sporları, bireysellere göre daha iyi olduğunu düşünüyorum. Paylaşmayı ve destek olmayı öğretiyor. Efe şu an bu yolda ilerliyor. 'Ne olacaksın?' diye soruyorum, 'Basketbolcu olacağım' diyor. Bu benim için gurur kaynağı. Efe de 'Futbolcu olacağım' diyor. Onun dışında istediklerini yapma konusunda özgürler, sonuçta hayat onların. Uyarmamız gereken yerlerde son nefesimize kadar enselerinde olacağız tabii ki. Onun dışında kadınlarla ilişkileri konusunda birkaç kırmızı çizgim var. Eğer şiddet gibi bir şey duyarsam başka bir gezegen tercih edebilirler. Başka hiçbir şey demem, destek.

"ŞEHİR ŞARTLARINDA ÇOCUK BÜYÜTMEK KOLAY"

"Survivor'da hem yarıştınız hem de uzun yıllar sunuculuk yaptınız. Sizce Survivor mı daha zor, çocuk büyütmek mi?" sorusuna da cevap veren ünlü isim, "Bence Survivor. Çünkü orada o açlıkla ne yaptığınızı bilmiyorsunuz. Şehir şartlarında çocuk büyütmek kolay, kendinize vakit ayırabiliyorsunuz. Ki işin ucunda aile olduğu için çoğu şeyi tolere etmek daha kolay" ifadelerini kullandı.

NEDEN BODRUM'A TAŞINDI?

Bodrum'a taşınma fikrinin nereden çıktığı hakkında konuşan Alp Kırşan, "Bodrum'a aşık bir insanım. İstanbul'da Maslak'ta 1+1 evde otururken, oradaki acelecilik beni yordu. Birden Zeynep'le böyle bir karar aldık. Tek sıkıntı iş olayıydı. Orada da Acun Ilıcalı devreye girdi. 'Bu kararına saygı duyacağım' diyerek, benim tüm biletlerimi karşıladı. 'Neden dokuz yıl önce buraya geldin?' dersen de o kadar büyük hırslarım yok. Benim hırsım vatana millete faydalı çocuk yetiştirmek. Öyle onu da alayım, bunu da alayım falan filan öyle bir insan değilim. O yüzden Bodrum, aile düzenim doğru seçim. İstanbul'a ayaklarım gitmiyor artık" dedi.

YENİ PROJESİNİ İLK KEZ AÇIKLADI

Ekranlara dönüp dönmeyeceğiyle ilgili de açıklama yapan Alp Kırşan, "Paşan Yılmazel, Yağmur Atacan ve ben 'Avanak Kuzenler' diye bir film yapmıştık. Geçen gün bir konuştuk, belki üçümüz tekrardan sinema perdelerine geri döneceğiz. Amacımız biz eğlenirsek seyirci de eğlenir. Senaryo aşamasında şu an herhalde önümüzdeki yaza seyirci karşısına çıkar" sözleriyle, yeni projesini duyurdu.

Alp Kırşan: Ayaklarım artık İstanbula gitmiyor

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber