Geri Dön

Alpagu Han kimdir? Destan dizisinin Alpagu Han'ı Selim Bayraktar nereli, kaç yaşında?

Selim Bayraktar, Destan dizisinde Alpagu Han karakterine hayat veriyor. Başarılı oyuncu, Batuga'nın babasını canlandırıyor. İzleyenler ise 'Destan Alpagu Han kimdir, gerçek adı nedir?' sorularını yöneltiyor. İşte, Selim Bayraktar dizileri...

Alpagu Han kimdir? Destan dizisinin Alpagu Han'ı Selim Bayraktar nereli, kaç yaşında?

Destan dizisi ile ekrandaki yerini alan Selim Bayraktar, ATV'nin dikkat çeken Destan dizisinde Alpagu Han'a hayat veriyor. gök Hanlığı'nın Kağanı olan Alpagu Han, acımasız ve kudret sahibidir. Karaktere can veren Selim Bayraktar ise pek çok dizi ve filmde olduğu gibi tiyatro oyunlarında da başarı ile sevenleri karşısına çıkmaya devam ediyor.

SELİM BAYRAKTAR KİMDİR?

Bayraktar, 17 Haziran 1975 tarihinde Irak'ın Kerkük şehrinde dünyaya geldi. İlkokulu Kerkük'te bitirdi, 1987 yılında ailesi ile birlikte Türkiye'ye geldi. İlk olarak Eskişehir ardından ise Antalya'ya yerleşmiş ve lise eğitimini burada almıştır. 2000 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun olduktan sonra bir süre Diyarbakır Devlet Tiyatrosu'nda çalıştı. 2007 yılında ise Antalya Devlet Tiyatrosu'na geçerek çalışmalarına burada devam etti.

Tiyatroda Othello, Sırça Kümes ve Bay Kolpert gibi oyunlarda oynadı. Televizyonda ise ilk kez 2006 yılında, Köprü isimli diziyle göründü. Ardından 2009'da Bir Bulut Olsam dizisinde Mahmut Paşa karakterini canlandırdı. 2011 yılında yayınlanmaya başlayan Muhteşem Yüzyıl'da canlandırdığı Sümbül Ağa karakteri ile adını duyurdu. Daha sonra Romantik Komedi 2: Bekarlığa Veda, Kırmızı ve Aşk Sana Benzer sinema filmlerinde oynadı. Gecenin Kraliçesi dizisinde Hakan, Ufak Tefek Cinayetler dizisinde ise Edip karakterini canlandırdı. Ayrıca Onur Ünlü'nün yazıp yönettiği internet dizisi olan Görünen Adam'da Eşref Şerif rolünde oynamıştır.

 

 

 

 

 

Soğuk havaya aldırış etmeyen Pelin Akil mayoyla kara atladıBir süredir TRT1 ekranlarında yayınlanan 'Barbaroslar' adlı dizide rol alan Pelin Akil, sosyal medyadaki mayoyla kara atlama akımına uydu. Mayo giyip evinin bahçesine çıkan iki çocuk annesi oyuncu, kendisi karların üzerine attı.
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber