Geri Dön

Alparslan Büyük Selçuklu Süleyman kimdir, gerçek adı nedir? Korel Cezayirli kim, nereli, kaç yaşında?

Alparslan: Büyük Selçuklu dizisinde Alparslan'ın kardeşi Süleyman'a hayat veren Korel Cezayirli son dönemin en çok aranan ismi oldu. İzleyenler Süleymen tarihte kimdir, Korel Cezayirli kaç yaşında? sorularını yönlendiriyor.

Alparslan Büyük Selçuklu Süleyman kimdir, gerçek adı nedir? Korel Cezayirli kim, nereli, kaç yaşında?

Korel Cezayirli, TRT'in sevilen dizisi Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde Alparslan'ın kardeşi Süleyman'a hayat veriyor. Oyuncu, Ankara'da doğdu ve eğitimini de aynı ilde tamamladı. İşte, Korel Cezayirli hayatı ve dizileri...

SÜLEYMAN TARİHTE KİMDİR?

Alparslan: Büyük Selçuklu dizisinde Çağrı Bey'in oğlu Süleyman'ı Korel Cezayirli oynuyor. Çağrı Bey Oğuzlar'ın Kınık boyundan Selçuklu hükümdarı Selçuk Bey'in torunu, Mikail'in oğlu, Tuğrul Bey'in ağabeyi ve Alp Arslan'ın babasıdır.

KOREL CEZAYİRLİ HAKKINDA

Vedi Korel Cezayirli, 2 Nisan 1976 tarihinde Ankara'da dünyaya geldi. İlk, orta, lise eğitimini Ankara’da tamamladı. 1985–1994 yılları arasında sırasıyla; yüzme basketbol ve artistik buz pateni dallarında lisanslı sporcu oldu.

1994–1996 arasında modern dans ve caz dans üzerine dersler aldı. 1996’da Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nü kazandı. 2000 yılında konservatuvardan mezun olan Cezayirli, aynı yıl Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları sınavını kazandı ve Şehir Tiyatroları’nın kurucu-oyuncusu olarak göreve başladı. 2005 yılında Şehir Tiyatroları bünyesinde Geleneksel Türk Tiyatrosu Birimi’ni kurarak; Geleneksel Türk Tiyatrosu’nun canlandırılması, geliştirilmesi ve Çağdaş Türk Tiyatrosu Kuramı çalışmalarını başlattı. 2006 yılında Tolga Özeçel’le birlikte Tiyatro Gazetesi’ni kurdu. Halen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları bünyesinde çalışmalarına devam etmektedir. Dedesi Vedi Cezayirli, Devlet Tiyatrolarının ilk dönem sanatçılarından olup, Adana Şehir Tiyatrolarının da kurucusudur. Ankara'daki ilk film stüdyosu Cezayirli Film'i kurmuştur.

İzzet Yıldızhan: Hak etmediğim hakaretlere maruz kaldım!Konserlerinde giydikleri iddialı kostümlerle konuşulan Gülşen ve Hadise gibi ünlü isimler için "Külotla da çıkmasınlar bir zahmet!" sözleriyle eleştiri toplayan İzzet Yıldızhan isyan etti. Sosyal medya hesabından bir video yayınlayan ünlü türkücü, "Hak etmediğim hakaretlere maruz kaldım" dedi.
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber