Cadde Amber Heard kariyerini geri kazanabilecek mi? 'Onu ilgi çekici hale getiren Johnny Depp'ti'

Amber Heard kariyerini geri kazanabilecek mi? 'Onu ilgi çekici hale getiren Johnny Depp'ti'

05.06.2022 - 12:57 | Son Güncellenme:

Ünlü oyuncu Johnny Depp ile 2015'te evlenip 2017'de boşandığı meslektaşı Amber Heard'ün birbirini iftirayla suçladığı dava birkaç gün önce sona erdi. ABD'nin Virginia eyaletinin Fairfax şehrinde haftalar boyunca devam eden duruşmaların ardından jüri üyeleri, olaylı davada Depp'in lehine karar verdi. Kararın ardından ismini paylaşmayan kaynaklar, 10 milyon dolardan fazla tazminat ödemesi gereken aktrisin bundan sonraki kariyeriyle ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı. İşte detaylar...

Amber Heard kariyerini geri kazanabilecek mi Onu ilgi çekici hale getiren Johnny Deppti

Johnny Depp ve Amber Heard'ün 2011 yılında birlikte rol aldıkları 'The Rum Diary' filminin setinde aşk yaşamaya başladıktan sonra dünyaevine girdiği ve boşandıktan sonra birbirlerine karşılıklı olarak açtıkları milyonlarca dolarlık iftira davalarında sona gelindi. 2017'de olaylı şekilde ayrılan çift, ilişkinin perde arkasına dair mesajların ve fotoğrafların ortaya döküldüğü mahkemede birbirini suçlarken; altı hafta boyunca tüm dünyanın gözünü çevirdiği davada karar çıktı.

Haberin Devamı

JÜRİ KARARINI VERDİ

Oy birliğiyle alınan kararda yedi kişiden oluşan jüri, Heard'ün eski eşi Depp'e iftira attığına karar verdi. Ayrıca jüri üyeleri, Heard'ün evliliğine ilişkin beyanlarına inanmadı ve iddialarının sadece Depp değil, başkaca insanları da lekelediğine karar vererek; Heard'ün "kötü niyetle" hareket ettiğine hükmetti.

Mahkeme salonu dışında ünlü yıldızın hayranları "Seni seviyoruz Johnny!" diye bağırarak tezahüratlarda bulundu.

Amber Heard kariyerini geri kazanabilecek mi Onu ilgi çekici hale getiren Johnny Deppti

TARAFLARDAN PEŞ PEŞE AÇIKLAMALAR

36 yaşındaki Amber Heard, davanın karara bağlanmasının ardından sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

Bugün hissettiğim hayal kırıklığı kelimelerin ötesinde. Dağlar kadar delil, eski kocamın orantısız güç, etki ve nüfuzuna karşı koymaya yeterli gelmediği için çok üzgünüm. Bu kararın diğer kadınlar için ne anlama geldiği konusunda daha da fazla hayal kırıklığına uğradım. Bu bir gerileme. Zamanı; sesini çıkaran, ne düşündüğünü söyleyen bir kadının alenen utandırılabileceği ve küçük düşürülebileceği bir döneme geri sarıyor. Kadına yönelik şiddetin ciddiye alınması gerektiği fikrini ortadan kaldırıyor. Johnny'nin avukatlarının, jürinin konuşma özgürlüğü konusundaki kilit sorunu gözden kaçırmasını ve Birleşik Krallık'ta kazanmamızı sağlayacak kadar kesin olan kanıtları görmezden gelmesini sağlamayı başardığına inanıyorum. Bu davayı kaybettiğim için üzgünüm. Ama bir Amerikalı olarak sahip olduğumu düşündüğüm bir hakkı - özgürce ve açıkça konuşma hakkını - kaybetmiş gibi göründüğüm için daha da üzgünüm.

Johnny Depp ise eski eşinin açıklamalarının ardından kendi Instagram hesabından bir gönderi paylaşarak şöyle yazdı:

Altı yıl önce hayatım, çocuklarımın hayatı, bana yakın insanların hayatı ve ayrıca uzun yıllar boyunca bana destek olan ve bana inanan insanların hayatları sonsuza kadar değişti. Hepsi göz açıp kapayıncaya kadar bir sürede oldu. Altı yıl sonra jüri bana hayatımı geri verdi. Onur duydum. En başından beri bu davayı açmanın amacı, sonucu ne olursa olsun gerçeği ortaya çıkarmaktı. Doğruyu söylemek, çocuklarıma ve beni destekleyen herkese borçlu olduğum bir şeydi. Sonunda bunu başardığımı bildiğim için huzurlu hissediyorum.

Amber Heard kariyerini geri kazanabilecek mi Onu ilgi çekici hale getiren Johnny Deppti

TAZMİNAT ÖDEYECEK

Haberin Devamı

Amber Heard'ün, aktöre karşı açtığı iftira davasını kaybettikten sonra, 10 milyon dolar cezai tazminata ek olarak, Depp'in zararlarını karşılamak için de ekstra 5 milyon dolar telafi edici tazminat ödemesi gerektiğine karar verildi; ancak sonrasında bu rakam Virgina eyaletinin bu tür tazminatlar için sınırı olan 350 bine düşürüldü.

Jüri ayrıca, Herad'ün de Johnny Depp'in avukatı üzerinden iftiraya uğradığına ilişkin suçlamalarından birini kabul ederek, Depp'in aktrise 2 milyon dolar tazminat ödemesine karar verdi.

Duruşmadaki bu karar, Heard'ün bu kadar büyük bir meblağ ödeyecek kadar gelirinin olup olmadığı konusunda soruları gündeme getirdi.

ALDIĞI ÜCRETİ DOĞRULADI

Amber Heard, ayrıca verdiği ifadelerde Depp ile olan hukuk savaşı nedeniyle kariyerinin durma noktasına geldiğini iddia etmesiyle beraber; filmlerin gişedeki performanslarına dayalı olarak kendisine 'Aquaman' için 1 milyon dolar ve 'Aquaman ve Kayıp Krallık' için 2 milyon dolar ödendiğini de doğruladı.

Aktris ödeme yükümlülüğünü yerine getiremezse ve Heard'ün gerekli kazanç potansiyeline sahip olduğu tespit edilirse, mahkeme ünlü ismin ücretinin bir kısmına el koyabilir.

58 yaşındaki Johnny Depp, eski eşinin ödeyeceği herhangi bir tazminattan feragat etmeye karar verebilir; ancak aktör şimdiye kadar bu konuda herhangi bir şey söylemedi.

Haberin Devamı

Amber Heard kariyerini geri kazanabilecek mi Onu ilgi çekici hale getiren Johnny Deppti

CALIFORNIA'DA YAŞIYOR

Duruşma sırasında Heard, Los Angeles'ın yaklaşık 120 mil doğusunda, California'nın Yucca Vadisi'ndeki mütevazı bir evde yaşadığını da açıkladı.

Söz konusu evin tapusu Heard'e değil, aktrisle bağlantıları olan ve kim olduğu bilinmeyen bir kişiye ait. Tapunun gizemli sahibi, evi 2019'da 570 bin dolara satın aldı. 2015 yılında inşa edilen özel ev, üç arabalık bir garaj ve yaklaşık 2.500 fit kare yaşam alanı sunuyor. Üç yatak odalı mülk, altı dönümlük bir arazi üzerine kurulu.

DIŞLANMAYLA KARŞI KARŞIYA

Davanın karara bağlanmasının ve milyonlarca dolar tazminat ödemeye mahkum edilmesinin ardından, Amber Heard şimdi de Hollywood'da dışlanmayla karşı karşıya.

New York Post'ta yer alan habere göre, bir Hollywood yapımcısı, "Amber Hollywood'da gerçekten çalıştı mı? 'Aquaman' filmlerinden başka gerçekten hangi büyük yapımda oynadı? Heard'ü ilgi çekici hale getiren Johnny Depp'ti" diye konuştu.

'Hitchcock sarışını' görünümüyle tanınan Heard, Johnny Depp ile ilişki kurduğunda pek bilinen bir isim değildi.

Haberin Devamı

Amber Heard kariyerini geri kazanabilecek mi Onu ilgi çekici hale getiren Johnny Deppti

"ONUN İÇİN ÇOK ZOR OLACAK"

Heard'ün Tinseltown'a geri dönmesine gelince, üst düzey stüdyolardan birinde çalışan bir kaynak Page Six'e konuşarak, "Bence onun için çok zor olacak" dedi.

İsmi paylaşılmayan kaynak, "Johnny kesinlikle tekrar çalışacak" ifadelerini kullandı ve ekledi:

Amber da tekrar çalışabilir, ama bunun daha çok bağımsız filmler rotasında olacağını düşünüyorum. Stüdyoların onunla çalışmanın sorumluluğunu almak istediğinden emin değilim.

İKİ FİLMDE ROL ALMASI BEKLENİYOR

Bir süredir kızı Oonagh Paige ile zaman geçirmek için setlere ara vermiş olsa da Heard'ün, henüz aktris dışındaki oyuncu kadrosu açıklanmayan 'Run Away With Me' ve kadrodaki en tanınan isimin kendisi olduğu 'In The Fire' adlı iki filmde rol alması bekleniyor.

Bir başka kaynak ise Amber Heard hakkında şunları söyledi:

İnsanların çoğu onun #MeToo hareketini kötüye kullandığını ve bu nedenle birinin onu işe almasının stüdyolar için tehlikeli bir yol olduğunu düşünüyor. Heard, mahkemede her şey ortaya çıktığında bile hiçbir pişmanlık belirtisi göstermedi.

Amber Heard kariyerini geri kazanabilecek mi Onu ilgi çekici hale getiren Johnny Deppti

ROLÜ YARDIM OLMADAN ALDIĞINI İDDİA ETTİ

Öte yandan Johnny Depp, duruşmaların son günlerinde Amber Heard'ün 2018 yapımı 'Aquaman' filmindeki rolünü almasına yardımcı olmak için üç üst düzey Warner Bros. yöneticisiyle konuştuğunu anlatmıştı:

Konuşmalarımızın sonunda Amber'ın filmdeki rolü aldığını söyleyebilirim... Bu yüzden Warner Bros.'un Amber ile ilgili endişelerini bir dereceye kadar dizginlediğimi düşündüm.

Heard ise, daha önce 'Mera' rolünü, Depp'in yardımı olmadan kendisinin aldığını ifade etmişti.

Haberin Devamı

MESAJLARI ORTAYA ÇIKTI

Sonrasında Heard'ün takımı tarafından; aktrisin Depp için uzaklaştırma kararı aldırmasının ardından, aktörün Amber Heard'ü 'Aquaman' filminden kovdurmak istediğiyle ilgili kız kardeşine attığı mesaj da gündeme getirilmişti.

Mahkemede okunan mesaja göre aktör, 4 Haziran 2016'da kız kardeşine, "Amber'ın o Warner Bros. filminde değiştirilmesini istiyorum!" yazmıştı. Depp, bunu reddetmiş ve Heard'ü 'gözden geçirdikleri' için Warner Bros. yöneticilerine ulaştığını söylemişti.

Amber Heard kariyerini geri kazanabilecek mi Onu ilgi çekici hale getiren Johnny Deppti

"AMBER HEARD FİLMİN YILDIZI DEĞİL"

Bir başka duruşmada ise Warner Bros. yöneticisi Walter Hamada, ifade vererek Amber Heard'ün, 'Aquaman 2' için aldığı ücretin Johnny Depp ve ekibinin açıklamalarından etkilenmediğini dile getirmişti.

DC Comics filmlerinin başkanı olan Hamada; Warner Bros.'un, başrol oyuncusu Jason Momoa ile aralarındaki kimya eksikliği nedeniyle Heard'ün yerine başka birini getirmeyi düşündüklerini açıklamıştı. Hamada, ayrıca stüdyonun Momoa ve Patrick Wilson'ın karekterleri arasında bir dostluk komedisi olarak gördüğü 'Aquaman' filminin yıldızının Heard olmadığını da belirtmişti.

Aktris; Depp'in, avukatı Adam Waldman aracılığıyla Heard'ün taciz iddialarını uydurduğunu söylemesinin, film için aldığı ücreti etkilediğini iddia etmişti.

"KARŞILAŞTIRMAYA UYGUN BİR AKTÖR DEĞİL"

İlerleyen dakikalarda bir eğlence avukatı olan Richard Marks, Heard'ün tanığı Kathryn Arnold'un; aktrisin Depp'in iftira niteliğinde olduğu iddia edilen ifadesinden sonra, potansiyel kazancından 45 ile 50 milyon dolar arasında kayıp yaşadığını söylemesine karşı çıkmıştı.

Marks, Arnold'un milyonlarca dolarlık hesaplamasının hiçbir dayanağı olmadığını ve Heard ile karşılaştırma olarak kullandığı aktörlerin kendi süper kahraman filmlerinin yıldızları olduğunu belirtmişti:

Jason Momoa bu karşılaştırmaya uygun bir aktör değil. O 'Aquaman'i oynadı, Heard'ün canlandırdığı 'Mera' gibi bir yan karakter değildi.

Ancak çapraz sorgu sırasında Heard'ün takımı, daha önce ünlü isimler için dizi ve film anlaşmaları hazırlayan Marks'a, 'Aquaman' gibi bir süper kahraman filmi için hiçbir zaman anlaşma yapmadığını itiraf ettirmişti.

Amber Heard kariyerini geri kazanabilecek mi Onu ilgi çekici hale getiren Johnny Deppti

KARİYERİYLE İLGİLİ İFADEYE İTİRAZ ETTİ

Sonrasında ifade veren Sosyal Medya ve Fikri mülkiyet uzmanı Doug Bania, jüri üyelerine, ekibinin tanıklarının söylediklerine rağmen Amber Heard'ün, Gal Gadot ve Ana de Armas gibi film yıldızlarıyla karşılaştırılamayacağını açıklamıştı.

Bania, Heard'ün tanığı Kathryn Arnold'un, aktrisin Johnny Depp'le halka açık bir şekilde yaşadığı davalar olmasaydı, Gadot ve de Armas gibi bir kariyere sahip olabileceğine dair ifadesine itiraz etmiş ve Heard'ün, sosyal medyada aldığı negatif yorumlardan önce pandeminin kariyer beklentilerini nasıl etkilemiş olabileceğini düşünmesi gerektiğini belirtmişti.