İstanbul cemiyet hayatının önemli isimleri, ‘Dünya Alzheimer Ayı’ için düzenlenen sosyal medya etkinliğine büyük ilgi gösterdi

FARKINDALIK İÇİN RENGARENK PROJE

Tüm dünyada olduğu gibi son yıllarda ülkemizde de sayıları hızla artan Alzheimer hastalığı ve bakımı konusunda farkındalık çalışmaları yürütmek amacıyla 1997 yılında kurulan Türkiye Alzheimer Derneği üyeleri, fark yaratan projeleriyle dikkat çekiyor. Ekip, ‘Dünya Alzheimer Ayı’ için yeni bir farkındalık yarattı.
Dernek Başkanı Prof. Dr. Haşmet Hanağası, Onursal Başkan Prof. Dr. Murat Emre, başkan yardımcısı Ayşin Ekşioğlu ve arkadaşlarının başlattığı ‘Dünya Alzheimer Günü (21 Eylül) için lütfen en sevdiğin rengi paylaş ve bir fotoğrafını yayınla #rengimi hatırla yazıp, beş arkadaşını etiketle’ ricası, kısa sürede İstanbul cemiyet hayatının önemli isimleri arasında ilgi gördü. Monik İpekel’den Feryal Gülman’a, Metin Uca’dan Aslı Şen’e kadar sayıları binleri aşan dost yüzler, derneğe büyük destek verdi. Proje kapsamında bir başka çalışma da ‘Sadan Hanım’ filmi oldu.

FARKINDALIK İÇİN RENGARENK PROJE


Yönetmen Göksel Gülensoy, Sadan Ünüvar’ın hayatından yola çıkarak Alzheimer hastalığının günlük yaşama etkilerini gözler önüne seren belgesel bir film hazırladı. ‘Sadan Hanım’ için ‘Sakın Bırakma’ adlı bir de şarkı hazırlandı. Tüm dijital platformlarda ilgiyle dinlenen parçayı, Candan Erçetin seslendirdi.