Demet Sabancı Çetindoğan, yerli ve yabancı iş insanlarından oluşan bir ekiple, Hatay, Gaziantep ve Şanlıurfa’yı ziyaret etti.

TONE (Türkiye Ortak Nesiller Entegrasyonu Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Demet Sabancı Çetindoğan, Türkiye’nin kültürel değerleriyle birlikte mutfak kültürünü de dünya çapında marka haline getirmeyi hedefledikleri ‘Mozaik Yolu Projesi’ kapsamında Hatay, Gaziantep ve Şanlıurfa’yı kapsayan üç günlük program düzenledi. Geziye Japon Büyükelçisi Akio Mıyajıma, emekli büyükelçi Mithat Rende, proje danışmanı Prof. Dr. İlber Ortaylı, Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli, NG Yatırım AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Gülden Güral ve T-ONE Derneği üyeleri ile Endonezya, Vietnam, Fransa, İtalya, İsviçre, Lübnan ve Singapur’dan iş insanları katıldı. Proje kapsamında programa katılmaktan mutluluk duyduklarını belirten Sema Güral Sürmeli ile Gülden Güral, Göbeklitepe’yi keşfeden Mahmut Kılıç ve diğer ziyaretçilerle sohbet ederek, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Göbeklitepe  randevusu

Mozaik Yolu Projesi’ne pek çok ülkeden seçkin konuklar katıldı.

Göbeklitepe  randevusu

Gruptakiler, tarihi 6 bin yıla dayanan topraklarda mozaik eserleri inceleme fırsatı buldu.

Romanya’da sekizinci yıl kutlaması

D’S Damat, Romanya’daki sekizinci yılını önceki gün verdiği davetle kutladı. Orka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu ve genel koordinatörü Osman Arar’ın ev sahipliğinde, Bükreş’teki Qreator Venue’de gerçekleşen etkinliğe Mircea Lucescu, oyuncu Michaela Prosan, şarkıcı Raluka, sunucu Mihai Morar, bloggerlar ve sanat camiasından birçok isim katıldı. Lucescu, Orka Holding’in Türk Milli Futbol Takımı’na verdiği desteğe vurgu yaparak, “Markanın son dönemde daha da artan yurt dışı başarılarının yanı sıra her ülkede spora ve sporcuya verdikleri önem ve desteği takdir ediyorum” dedi. Orakçıoğlu da, “Türk Milli Futbol takımımızın teknik direktörü Mircea Lucescu’nun bize destek vererek kutlamalarımıza katılmasından büyük mutluluk duyduk” karşılığını verdi.

Göbeklitepe  randevusu

Göbeklitepe  randevusu

Pekinel Kardeşler öğrenciler için sahne aldı

Uluslararası alanda Türkiye’nin gurur kaynağı olan piyanist Güher-Süher Pekinel Kardeşler, Koç Üniversitesi’nin 25’inci yıl etkinlikleri kapsamında konser verdi. Sevgi Gönül Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konserde, İngiliz Şef Howard Griffiths yönetiminde ve müzisyen Murat Berk’in önderliğinde bir araya gelen İstanbul New Chamber Orkestrası ile Güher-Süher Pekinel piyano ikilisi, dinleyicilere keyifli saatler yaşattı. Konserin sonunda orkestra Koç Üniversitesi’nin 25’inci yılına özel olarak doğum günü şarkısı çaldı. Koç Üniversitesi Rektörü Umran İnan da gecede emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Göbeklitepe  randevusu

Göbeklitepe  randevusu

‘Paralel Evrende Varoluş’

Cankat Kalyoncu’nun ‘Paralel Evrenlerde Varoluş’ adlı sergisi, 2-17 Kasım tarihleri arasında Nişantaşı Corvo Art and Luxury’de sanatseverlerin izlenimine sunulacak. Kalyoncu, üçüncü kişisel sergisinde tuval üzerine yağlıboya ve kağıt işlerinin yer aldığı çalışmasında, evren, varoluş, gerçeklik ve kimlik kavramları üzerinden “Kendimizi neden diğer ihtimallerden birinde değil de tam da deneyimlediğimiz bu evrende bulduk?” sorusunu yöneltiyor.

Göbeklitepe  randevusu

Mağazaları gezdi

Bahar Şer, İstinyePark’taydı. Markalar Sokağı’nda bulunan dünyaca ünlü mağazaları gezen Şer, daha sonra dostlarıyla buluştu.

Göbeklitepe  randevusu

Toplantı zamanı

İpekyol Yönetim Kurulu Üyesi Nejdet Ayaydın, İstinye Park’ta görüntülendi. Gazetecilerle ayaküstü sohbet eden iş insanı, La Petite Maison Restoran’da toplantı yaptı.

Göbeklitepe  randevusu