‘Lezzet Oscarları’ dağıtıldı

Hürriyet ve Karaca iş birliğiyle gastronomi dünyasına kazandırılan ‘İncili Gastronomi Rehberi Ödülleri’, önceki akşam sahiplerini buldu.

Türkiye’nin ilk ve tek özgün gastronomi derecelendirme sistemiyle hazırlanan ‘İncili Gastronomi Rehberi’, lezzet dünyasının ünlü isimlerini Swissotel’de buluşturdu. Bir yılı aşkın süredir titizlikle değerlendirilerek ‘İnci’ kazanan restoranlar, ödül töreniyle sahiplerini buldu. Hürriyet ve Karaca iş birliğiyle bu yıl ikincisi yayınlanan rehberde, Proje Direktörü Müge Akgün ve ekibinden Zeyno Gürses Dölay, Cemre Narin ile Gamze İneceli’nin de aralarında bulunduğu isimler görev aldı. Dilara Koçak, Hande Arslanalp ile Sedat Ergin’in de katkı sağladığı kitabın kapsamı bu yıl genişletilerek İzmir ve Ankara’daki restoranlar da değerlendirmeye dahil edildi.
422 restoran ve 257 lezzet noktasının yer aldığı rehberin ödül gecesinde beş, dört ve üç inci alan mekanlara plaketleri takdim edilirken, sektöre değer katan isimlere de ‘Onur Ödülleri’ verildi.

‘Lezzet Oscarları’ dağıtıldı

‘Lezzet Oscarları’ dağıtıldı

‘Lezzet Oscarları’ dağıtıldı

Renkli veda

Lüks emlak sektörünün girişimcileri Şeli Elvaşvili ve Filiz Çakmur’un sahibi olduğu Space Gayrimenkul, önümüzdeki günlerde kapanacak Bebek Oteli’nde yılbaşı partisi verdi. Emir Kunt, Albert Elvaşvili ve İrem Yargıcı’nın da aralarında bulunduğu misafirler, Boğaz manzaralı mekanda yeni yıl planlarını paylaştılar.

‘Lezzet Oscarları’ dağıtıldı

‘Lezzet Oscarları’ dağıtıldı

Karikatürist Cihat Hazardağlı, şimdiye kadar otele gelen ünlü isimleri çizerek, aynı tabloda buluşturdu.

Birlikten kuvvet doğdu

Maddi imkansızlıklarla savaşan öğrencilere burs vermek amacıyla hayata geçirilen ‘Bir Demet Umut Derneği’, kuruluş yıldönümünü Swissotel’deki baloyla kutladı. Modacı Mehmet Köymen’in ev sahipliği yaptığı geceye, Türkan Sabancı, Berrin Ak ve Petek Ertüre’nin de aralarında yer aldığı konuklar katıldı. Defileninin ardından müzayede yapan Köymen, “Organizasyondan elde edilen gelir, ‘Doğu’da 100 Çocuk’ projesine aktarıldı” diye konuştu.

‘Lezzet Oscarları’ dağıtıldı

‘Lezzet Oscarları’ dağıtıldı

Kayak tutkunları zirvede buluştu

Kartalkaya Kaya Palazzo Ski & Mountain Resort, kayak ve snowboard tutkunlarını bir araya getirdi. Elif Tarman, Şahin Zülfikarlı ve Beliz Ünsal’ın da aralarında bulunduğu ünlü isimler, gün boyu kayak yaparken, bu yıl faaliyete geçen buz pistiyle de farklı bir deneyim yaşadı.

‘Lezzet Oscarları’ dağıtıldı

Doha’dan Elazığ’a uzanan iyilik eli!

ÇABA Derneği, ‘İyilik Köprüsü’ projesiyle yurt dışına açıldı. Yöneticiler, gönüllüler ve ünlü Türk markalarının katılımıyla Katar’ın başkenti Doha’da gerçekleşenÇABA Yıl Sonu Alışveriş Festivali’ne yoğun katılım oldu. Esin Demirören, Aslı Şen, Sedefhan Oğuz ve Alev Kaman’ın da aralarında bulunduğu isimler, Türkiye Cumhuriyeti Doha Büyükelçiliği’nin desteğiyle gerçekleşen etkinliğin gelirini, Elazığ’da yapımı devam eden ÇABA İlkokulu’nun inşaatına aktardı.

‘Lezzet Oscarları’ dağıtıldı

‘Lezzet Oscarları’ dağıtıldı

Aile yemeği

Buket-Hayrettin Taşdelen, Zorlu Alışveriş Merkezi’nde objektiflere takıldı. Mağazaları gezdikten sonra çocuklarıyla yemek yiyen çift, keyifli anlar yaşadı.

‘Lezzet Oscarları’ dağıtıldı

Bursa aşığı

Bahar Şer, İstinye Park’ta görüntülendi. İstanbul’daki yoğun şehir hayatından sıkıldığını söyleyen iş insanı, “Her fırsatta Bursa’daki otelimize gidiyorum” dedi.

‘Lezzet Oscarları’ dağıtıldı