Tekfen Holding Kurucu Onursal Başkanı Ali Nihat Gökyiğit, iş ve akademi dünyasının önemli isimlerini memleketi Artvin’de ağırladı.

Doğanın korunmasına yönelik hizmetleriyle tanınan Tekfen Holding Kurucu Onursal Başkanı Ali Nihat Gökyiğit’in, üç günlük geleneksel Artvin gezisi, renkli görüntülere sahne oldu. Geziye katılanlar arasında, Hexagon Katı Atık Yönetim Kurucu Ortağı Jan Nahum ve eşi Neşe Nahum, Baltalı Gıda Tarım Hayvancılık kurucusu Funda Baltalı, Bisse Giyim Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kefeli, Türkiye İsrafı Önleme Vakfı Başkanı Aziz Akgül, Denizbank Kültür Sanat Yöneticisi Perihan Yücel, Prof. Dr. Rezzan Ataman, Prof. Dr. Yıldız Aydın ve Kadir Topbaş da vardı. Konuklar, Gökyiğit’in kentsel kalkınma projelerini inceleme fırsatı bulurken, Artvin’in eşsiz doğasının da tadını çıkardı.

93 yaşındaki Gökyiğit, doğanın korunmasına ve çevre bilincinin oluşmasına ilişkin çalışmaları nedeniyle, ‘Yaprak Dede’ olarak da biliniyor. İlk ve ortaokulu Artvin’de bitirdiğini dile getiren iş insanı, Robert Koleji’nde okumak için İstanbul’a 13 gün süren gemi yolculuğuyla geldiğini söyledi. Gökyiğit, “O tarihlerden bu yana, Türkiye çok mesafe katetti. Bunun değerini bilerek, doğamıza ve sosyal çevremize daha çok sahip çıkmalıyız” dedi.

‘Yaprak Dede’ ile Artvin gezisi

‘Oyuncak Kardeşliği’

Ümit Kavak’ın başını çektiği ‘Oyuncak Kardeşliği’ projesine, Ayşe Boyner ve babası Cem Boyner’den destek geldi. Kavak’ın karşılıksız çalışmalarından çok etkilenen Boyner Ailesi, Boyner Grup Gönüllüleri olarak, 2 bin çocuk için projeye bağış yapmıştı. Daha çok miniğe ulaşmak istediklerini söyleyen Ayşe Boyner, Instagram’dan paylaştığı karenin altına, “25 bin çocuğa tek tek oyuncak dağıtan gerçek süpermen Ümit Kavak... Siz de oyuncak gönderip, bir çocuğun daha yüzünü güldürmek isterseniz, Oyuncak Kardeşliği, Ulucami Mah. Viranşehir Cad. Ceylanpınar Belediyesi yanı, No: 4 Ceylanpınar, Şanlıurfa” yazarak, herkesi destek olmaya çağırdı.

‘Yaprak Dede’ ile Artvin gezisi

Ayakta alkışlanan resital

Gümüşlük Festivali’nin tarihi Taş Ocağı’nda gerçekleşen kapanış töreni, görkemli bir finale ev sahipliği yaptı. Eser Öktem, Ufuk Mete Şahin, Dengin Ceyhan, Eren Yahşi ve dünyaca ünlü piyanist Gülsin Onay’ın verdiği konserde, ‘440 Tuş’ hayat buldu. Müzisyenler, performanslarıyla ayakta alkışlandı.

‘Yaprak Dede’ ile Artvin gezisi

Fahri konsoloslar Bodrum’da

Dünya Fahri Konsoloslar Birliği Başkanı (FICAC) ve Jamaika İstanbul Fahri Başkonsolosu Aykut Eken, yönetim kurulu üyeleriyle geleneksel yıllık toplantılarını, eşlerinin katılımıyla Bodrum’da gerçekleştirdi. Yunanistan, Monako, Norveç, Nepal, Bangladeş, Pakistan, Belçika, Tunus, Slovenya ve Türkiye’den 20 civarında fahri konsolosun katıldığı toplantı sonunda üyeler, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u ziyaret etti.

‘Yaprak Dede’ ile Artvin gezisi

Hayat veren girişimci

Uzun yıllar yöneticilik yaptıktan sonra kurduğu Green SPA& Wellness şirketiyle sağlıklı yaşam sektörüne giren Dilek Eren Özben, başarılarıyla adından söz ettiriyor. Sofa Hotel’den Ritz Carlton’a, Holiday Inn’den Taç Spor Kulübü’ne kadar pek çok yerin SPA’larını işleten iş insanı, şu sıralar yeni projelerinin hazırlığını yapıyor.

‘Yaprak Dede’ ile Artvin gezisi

Sonbahar temizliği

Nermin Bezmen’in oğlu Cazım Bezmen, yaşamını Amerika’da sürdüren kız kardeşi Pamira Bezmen’le, sonbahar temizliğinde... Bebek’teki evlerini boyayan abi-kardeş, çektirdikleri fotoğrafı sosyal medya hesaplarından paylaştı.

‘Yaprak Dede’ ile Artvin gezisi