Geri Dön

Azra Akın 'yardım gecesinde dolandırıcılık' iddiasını canlı yayında anlattı!

Kanal D’nin, hafta içi her gün canlı yayınlanan 'Neler Oluyor Hayatta' programında, "Umudum Olur musun? Derneği'ne bağış yapacağız" diyerek para toplayan ödül töreni yetkililerinin ortadan kaybolduğu iddiası konuşuldu. Dernek başkanı Azra Akın, dolandırıcılık iddialarıyla ilgili ilk kez konuştu.

Gençlerin eğitimine destek sağlayan Umudum Olur musun? Derneği'ne bağış yapacağını bildiren ödül töreni yetkililerinin, eserlerini hediye eden ünlü isimleri kandırdığı öne sürüldü. Törende satışı yapılan eserlerin parası yerine ulaştırılmadığı belirtildi. 21 Eylül tarihinde gerçekleşen gecenin sunuculuğunu Azra Akın ve Mustafa Üstündağ yapmıştı.

"BURADA EN ÖNEMLİ KONU SÖZLERİN TUTULMAMASI"
Gecenin organizatörü Burak Akan ile provalarda karşılaştığını belirten Azra Akın, bağış detayının altını çizerek, "Bu ödül töreni Umudum Olur musun? Derneği için bir bağış gecesi olacaktı aynı zamanda. Çünkü biz insanlar, çocuklar, gençler için çalışan bir derneğiz. Dernek olarak böyle etkinlik yapmak güzel oluyor, bağış toplanabiliyor. Bu şekilde olunca biz kabul ettik ama gördük ki verilen sözler tutulamadı, tutulmadı" diyerek, sitem etti.

Ödül töreninin 8’inci kez yapıldığını ve belediye ile işbirliği içerisinde olduğunu bildiği için güven duyduklarını anlatan Akın, ödül gecesinden sonra bağışların gelmediğini dile getirerek, "Değerli dostlarımız bize destek oldular, sanat eserlerini bağışladılar. Ona rağmen bu bağışlar gelmedi. Burada en önemli konu sözlerin tutulmaması” şeklinde konuştu.

Arzum Onan’ın heykelinin özensiz şekilde güvenliğe bırakılıp kaçıldığını anlatan Azra Akın, Nurgül Yeşilçay’ın tablosunun ise henüz ortada olmadığını söyledi.

Azra Akın yardım gecesinde dolandırıcılık iddiasını canlı yayında anlattı

"ÇOK CİDDİ BİR SUİSTİMAL VAR"
Dernek yetkililerinden Yasemin Kök ise vaatlerin hiçbirinin yerine getirilmediğini vurguladı. Para karşılığında ödül dağıtıldığını anlatarak, bunlardan son anda, ödül gecesinde haberleri olduğunu söyledi. "Çok ciddi bir suistimal var” ifadelerini kullandı.

Sunuculuğunu Hakan Ural ile Nur Tuğba Namlı’nın yaptığı 'Neler Oluyor Hayatta' programı, hafta içi her gün Kanal D’de.

 

Nilgün Belgün: Son eşim beni arkadaşımla aldattı!teve2’de; sunuculuğunu, Esin Övet, Ebru Şancı ve Timuçin Güner’in yaptığı, hafta içi her gün saat 11.00’de canlı yayınla ekrana gelen 'teve2 Magazin Masası' programına Nilgün Belgün katıldı. İlk evliliğini 19 yaşında yapan usta oyuncu, üçüncü evliliğine dair çok konuşulacak bir açıklamada bulundu. İşte detaylar...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber