Geri Dön

Behzat Gerçeker: Müziğe paha biçilemez

Yeni albümlerinin heyecanını yaşayan Behzat Gerçeker, bugüne kadar yaptığı müzik çalışmalarıyla ilgili, “Tüm işlerim çok kıymetli, müziğe paha biçilemez” dedi

Behzat Gerçeker: Müziğe paha biçilemez

Behzat Gerçeker’in yönetimindeki Enbe Orkestrası, müzik dünyasına yetenekli isimler kazandırmaya devam ediyor. Yeni albümleri vesilesiyle bir araya geldiğimiz müzik insanı Gerçeker ve ekibin taze kanı Doğukan Medetoğlu’yla, heyecanlarını paylaştık.

- Yeni albüm mutluluğu gözlerinizden okunuyor. Neler hissediyorsunuz?

Çok mutluyum. Enbe Orkastrası’nın 2018 albümünde Ferhat Göçer, Burcu Güneş, Ziynet Sali ve Betül Demir’le çalıştık. Ajda Pekkan ve Tarkan, bir önceki albümümüzde yer almıştı. Bu isimler, büyük starlar ve bize güvendiler. İki genç arkadaşımız da ekibimize katıldı; Doğukan Medetoğlu ve Ezgi Ayçe... Onlara, “Benim starlarım” diyorum. Çünkü bu arkadaşlar çok yetenekli. İleride iyi yerlere geleceklerini düşünüyorum.

- Her yeni çalışmada yetenekli arkadaşları keşfediyorsunuz, nasıl oluyor bu?

Doğukan, konservatuvar kökenli yetenekli bir arkadaşımız. Şampiyonlar Ligi’nde oynadığımız için, maçlara iyi çıkmamız gerek... Sektörün içinde çok özel müzisyenler var. Dolayısıyla bunun bilincinde hazırlanıyoruz.

- Sahne vazgeçilmeziniz ama aynı zamanda mutfaktasınız...

İşin mutfak tarafı apayrı bir yer... Bir de sahnede 10 binlerce kişiye hitap etmek var. Ünlü konser salonlarında çalabilme, altı Grammy ödülü almış insanlarla çalışabilme şansına sahip olduk.

Behzat Gerçeker: Müziğe paha biçilemez

- Sah-nenin büyüsünü nasıl tarif edersiniz?

Müthiş bir duygu, bunların bir karşılığı yok. Yaptığım işler çok kıymetli ve paha biçilemez.

- Sosyal medyayla herkes sesini duyurabiliyor. Yeni sesler size ulaşıyor mu?

Türkiye’nin her yerinden gençler, enstrüman çalanlar, söz ve bestelerini ekimize gönderiyor. Dinlemem gerekenleri seçiyorlar. Aralarında Doğukan gibi iyi olanları seçiyoruz.

- Edindiğiniz tecrübeleri paylaşırken neler hissediyorsunuz?

Bu genç arkadaşlar daha iyi konumlara gelecek ve bu sektör daha da büyüyecek. Onları böyle görmek ve bu işin içinde olmak gurur verici. Enbe’yi bir akademi gibi düşünün. İşimi çok seviyorum ve böyle güzel bir mesleğim olduğu için çok şükrediyorum.

Behzat Gerçeker: Müziğe paha biçilemez

‘Starları ağırlayacağız’

- Müzikteki hedefleriniz neler?

Müzik dipsiz kuyu, hayaller bitmiyor ki... Kremlin Sarayı’nda 25’inci yıl konserine davet edildik ve bunlar bizim gurur kaynağımız. Ülkemizi yurt dışında temsil etmekten de büyük keyif alıyoruz. Türkçe bir parçanın dünya çapında listelerde yükselmesini ve dinlenmesini çok isterim. Televizyon projemiz de var. Müzik dünyasının starlarını ağırlayacağız.

Behzat Gerçeker: Müziğe paha biçilemez
‘Enbe bir okul gibi’

- Behzat Gerçeker’le çalışmak nasıl bir duygu?

Şu an hayal edemediğim bir noktadayım. Konservatuvar okudum ve Amerika’da müzik eğitimi aldım. Enbe bir okul, her gün yeni bir şeyler öğreniyorum. Behzat Gerçeker, hem hocam hem de babam gibi...

- Tazı Kanyonu’nda çektiğiniz ‘Keman’ adlı klip çok ses getirdi...

Türkiye’de ilk defa, Tazı Kanyonu’nda 400 metre yüksekliğinde duvarları olan muhteşem bir yerde, 70 kişilik ekiple, uçurumun kenarında düşmeden klibi çektik. Hep mücadele ediyoruz, işimiz bu...

Ozan Güven-Deniz Bulutsuz davası! İşte ilk ifadeler...Eski sevgilisi Deniz Bulutsuz’u darbettiği iddiasıyla hakkında 'silahla kasten yaralama', 'kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma' ve 'hakaret' suçlarından 13,5 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan oyuncu Ozan Güven’in yargılanmasına başlandı. Ozan Güven ve Deniz Bulutsuz, duruşma öncesi adliyeye geldi. Deniz Bulutsuz, mahkemede verdiği ifadede, "Yaşananlar çok ağırdı" dedi. Ozan Güven ise "Abajurun sapını elinden almaya çalışırken çenesine çarptı, yaralandı" şeklinde ifade verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet