EĞLENCENİN YENİ ADI ‘PUBLİC’

Etiler, Nişantaşı, Bebek’ten sonra İstanbul’un yeni manyetik alanı Şişhane ve çevresi oldu. Şimdilerde bu semt ve çevresinde ard arda kafeler, restoranlar ve barlar açılıyor. Bebek’teki Happily Ever After’ın sahibi Ayşe Kucuroğlu da Şişhane’yi mesken tutanlardan. Ayşe Hanım, Radio Oxygen’in kurucularından Engin Yelkencioğlu ile ortak olup Meşrutiyet Caddesi ile Şişhane Meydanı’nın birleştiği köşede Public’i açtı. Restoran ve bar olarak hizmet verecek olan Public, gece 23’ten sonra Murat Uncuoğlu, Kürşat gibi Türkiye’nin en ünlü DJ’leriyle sabah 5’e kadar eğlendirecek. Public’in dekorasyonunu mimar Rıfat Ergör yapmış. Ellerine sağlık, sade ve şık bir mekan olmuş. Sadece barın üstündeki sarı neon ışıklarını beğenmedim. Hepsi o kadar. Eğlenmek için o bölgeye çok gitmem. Ama Public için gideceğim. Hayırlı olsun.


DAHA BÜYÜĞÜ YOK MUYDU?
EĞLENCENİN YENİ ADI ‘PUBLİC’

Hanımlar, “Çok şık olayım, dikkat çekeyim” derken bazen komik duruma düşüyorlar. Mesela Siren Çarmıklı gibi. Siren Hanım geçtiğimiz gün öğle vakti Bettina Hakko ile Candan Kıramer’in sahibi olduğu B&C Atelier D’Ambiance ‘ın ikinci yıl kutlamasına geldi. Giydiği kıyafet böyle bir açılış ve gün ortası için fazla ciddiydi. Hele ki bluzunun yakasındaki fiyonk abartılıydı. Siren Hanım’a arkadaşları “Daha büyüğü yok muydu?” diye espri yaptı.

BU KIŞ HANIMLAR RENGARENK
EĞLENCENİN YENİ ADI ‘PUBLİC’

Geçtiğimiz ilkbaharda bej, krem, taba gibi natürel toprak renklerini tercih eden tasarımcılar sayesinde florasan renkler hayatımıza yeniden girdi. Bu kış sezonunda florasan renkleri yine çok moda. Yeşil, limon sarısı, mor, fosforlu pembe gibi canlı renkler hanımların gardroplarına çoktan girdi bile. Modacı Perihan Akı, Aylin Tahincioğlu ve Burçak Sayılgan dış giyimde fosforlu rengi tercih eden ünlüler. Çok da iyi ettiler. Kış gününde, karlı puslu havalarda gözümüz gönlümüz açılıyor. Keşke herkes gökkuşağı gibi rengarenk giyinse de caddeler, sokaklar ilkbahara dönüşse.


DEKORASYON BİTTİ VİLLAYA TAŞINIYOR

Popçu Yalın’ın iki yıl oturduğu, sonra ev sahibi ile mahkemelik olduğu Tarabya’daki villayı iki milyon dolara Tarkan almıştı. Ünlü popçu jakuzili, havuzlu tripleks villayı yenilemesi ve içini dekore etmesi için mimar Emir Uras’a vermişti. Emir Uras iki yıllık çalışma sonunda Tarkan’ın villasını nihayet bitirdi. Sanatçı villaya bir de Türk hamamı yaptırdı. Rusya’dan dönünce taşınacak ve hemen dostlarına bir davet verecek. Tarkan’ın villasının gecikme nedeni, Boğaziçi Öngörünüm Alanı içinde olmasıymış.BENNU ÇOCUKLARLA FAS’A GİDİYOR
EĞLENCENİN YENİ ADI ‘PUBLİC’

Atatürk’ün silah arkadaşı Hüsrev Gerede’nin torunu Bennu Gerede’nin kardeşi Şiva 15 yıl önce Amerika’ya yerleşti yaşamına orada devam ediyordu. Bu zaman içinde hiç Türkiye’ye gelmeyen Şiva, geçen yıl Fas’ın gözde şehri Marakeş’e yerleşip bir de restoran açtı. Bennu’nun, fotoğraf sanatçısı Koray Erkaya ile yaptığı evlilikten doğan üçüzleri Daren, Dilan ve Miro’yu anneanne Canan Gerede geçen yaz sonu Marakeş’e götürmüştü. Üçüzler Fas’ı çok beğenmişler. Okulları tatile giren üçüzleri bu kez anneleri Fas’a götürüyor.

BEREN’DEN SONRA?ÜSTÜN DE?DOMUZ?GRİBİ?
EĞLENCENİN YENİ ADI ‘PUBLİC’

Domuz gribi dünyada olduğu gibi Türkiye’yi de kasıp kavuruyor. Domuz gribi yüzünden okullar kapanıyor. Ya da aileler çocuklarını bu hastalıktan korumak için okula göndermiyor. Geçen hafta Ebru Şallı’nın oğlu Beren de domuz griibine yakalanmıştı. Duydum ki Esra Üstünkaya’nın oğlu Üstün’de domuz gribinden yatağa düşmüş. Hem Ebru’ya hem de Esra’ya çok geçmiş olsun.


SAFRA KESESİNİ ALDIRDIEĞLENCENİN YENİ ADI ‘PUBLİC’

Alarko Holding’in kurucusu Üzeyir Garih’in kızı Dalia Garih’in, Amerikalı avukat sevgilisi son günlerde sağlık problemleri yaşıyormuş. Dört gün önce ağrıları artan Gary Lachman’ı, sevgilisi Dalia Hanım apar topar Amerikan Hastanesi’ne götürmüş. Dr. Mehmet Teki tarafından ameliyat edilen Gary Lachman’ın safra kesesi alınmış. İki gün sonra da taburcu edilmiş.
Geçmiş olsun.