OTiZMLi ÇOCUKLARA YARDIM GECESi

26 Mayıs 2010Başkanlığını Mine Narin’in yaptığı Tohum Otizm Vakfı’nın ‘Beni Koşulsuzca Sevin’ teması kapsamında düzenlenen davete cemiyet, sanat ve iş dünyasından yaklaşık 700 davetli katıldı. Vakıf, otizmli çocukların eğitimine katkı sağlamak amacıyla Bosphorus By Sortie, Türk Ressam Burhan Doğançay’la işbirliği yaptı. Gecede yapılan açılış konuşmasının ardından, söz alan Emre Ergani, Tohum Otizm Vakfı ile yapılan sponsorluk anlaşması doğrultusunda tüm yıl boyunca Bosphorus by Sortie’ye gelen her kişi adına Tohum Otizm Vakfı’na 1 TL bağışlanacağını açıkladı. Burhan Doğançay’ın vakıf yararına yaptığı tablo 10 bin liradan açık artırmaya çıktı. Tabloyu 200 bin TL’ye Yıldızlar Holding aldı.

NARiN KUPASI SAHiBiNi BULDU
Denize olan tutkusuyla tanınan ve Türkiye’nin geleceğini denizlerde gören Martı Grubu Onursal Başkanı Halit Narin, kendi adına düzenlenen yelken kupasında optimist junior sınıfında birinci olan Karşıyaka Yelken Kulübü’nden Barbaros Hekimoğlu’na tekne hediye etti. Kupa töreninde konuşan Narin, çocuklara böyle bir hediye vermenin onları teşvik ettiğini, yarış sonunda kupa değil de ‘tekne kazandım’ demenin ayrı bir heyecanı olduğunu ifade etti.

BODRUM KLASİĞİ ALAÇATI’DA
Bodrum Cumhuriyet Caddesi’ndeki meşhur Karadeniz Unlu Mamülleri’ni sanırım bilmeyen yoktur. Birbirinden leziz börekleri, çörekleri, pastalarıyla bir Bodrum klasiği olan fırının patronu Mustafa Arıcı, yeni fırınını Çeşme Alaçatı’da hizmete soktu. Arıcı, haziran ayının ilk haftasında da Bodrum Marina’da bir restoran bar açacak.

KLEOPATRA AHU YiNE KAHiRE’DE

Yazının devamı...

ORMANDA MÜZİK ZİYAFETİ

25 Mayıs 2010Lounge FM’in sahibi Birol Giray ve Can Tanca tarafından düzenlenen Chill-Out Festival 23 Mayıs Pazar günü Kemer Golf & Country Club’ın ormanlık alanı içinde yapıldı. Öğlen 12.00’den gece 24.00’e kadar muhteşem doğanın ortasında gerçekleştirilen festivalde dünya çapında ün yapmış birbirinden seçkin gruplar müzikseverlere unutulmayacak bir gün yaşattı. Geçtiğimiz yıl yaklaşık 10 bin kişinin katılımıyla gerçekleşen ve ‘festival’ kavramına yeni bir boyut getiren Chill-Out Festival İstanbul gerek müzikal içeriği, gerek hizmet kalitesi ve atmosferi ile katılımcılardan tam not aldı. Festivalde caz’dan trip-hop’a, Latin’den etnik tarzlara kadar geniş bir müzikal yelpazede, her zevke ve her yaştan dinleyiciye farklı müzikler sundu. Caravan Palace, Bonobo Orchestra, Tunng, Alex Cuba Band, Club des Belugas, Lucky Elephant ve Palov & Mishkin bu yıl ki festivalin konuklarıydı.

ALAÇATI’DA PİŞİP İSTANBUL’A DÜŞECEK
İstanbul eğlence hayatının efsane işletmecilerinden Celal Çapa’nın oğlu Emre de baba mesleğine gönül verdi. Amerika’da aşçılık eğitimi alan Emre geçen yıl okulunu bitirip Türkiye’ye döndü, askere gitti. Vatani görevini tamamlayan Emre, İstanbul Gurme Catering’in sahibi Cem Tunca’nın, Alaçatı Nars Otel’in altında açtığı Wine Bar’da çalışmaya başladı. Yerli ve yabancı 180 çeşitlik şarap kavına sahip olan Wine Bar, aynı zamanda müşterilerine 25 çeşit şarküteri ve 25 ithal peynir seçeneği sunuyor. Oğlunu işyerinde ziyaret eden Celal Çapa “Yazın burada pişecek, kışa da İstanbul’da kendi yerini açacağız” dedi.

ÜNLÜ DJ’LER ANTALYA HILLSIDE SU OTEL’DE
Hillside Su Otel mayıs ayının son haftasında ev sahipliğini yapacağı Sun Splash müzik festivali ile yaza hareketli bir giriş yapacak. Bu butik festivalde İngiltere, Almanya ve Türkiye’nin Jamie Lidell, Gilles Peterson, Norman Jay MBE, ve Phil Asher gibi efsanevi DJ ve müzisyenleri gün boyu plajda, akşamları günbatımı partilerinde ve gece klüp etkinliklerinde Antalya’da bir araya geliyor.

ALAADDiN AKATLAR’DA

Yazının devamı...