NORMAL GiYiN!

GAP’in ‘Normal Giyin’ kampanyası, moda dünyasının geldiği son noktayı çok net bir şekilde özetliyor.
Hayatımıza sokak modası kavramını sokan ‘moda blogger’larının sokaklarda yılbaşı ağacı gibi dolaşmaya başlamaları ve bunun normalleşmesiyle, giyinmek de görsel şölene dönüştü.
Bu durum moda sektörü açısından olumlu. Çünkü modaseverler olarak tabir edilen grup, modayı takip etmek adına modacılar neyi lanse ediyorsa, moda blogger’ları neyi giymişse, onları giyiyorlar.
Moda blogger’larının aralarında da istisnalar var...
Bunlardan bir tanesi de yalın ve zarif tarzından yıllardır ödün vermeyen Olivia
Palermo... Bu yaz evlenen
Palermo, Carolina Herrera imzalı gelinliğiyle son yılların en duru gelini olmuştu.
Tüm bunlar olurken gözden kaçan bir noktaysa, modanın geçici, stilin ise kalıcı olduğu gerçeği!
Grace Kelly, Audrey Hepburn yaşadıkları günden bu yana hâlâ dünyanın her yerinde stil ikonu olarak anılıyorlar. Her ikisinin de stillerinin ortak noktası; yalınlık ve tutarlılık. Tüm moda otoriteleri onların stillerini zamansız olarak tarif eder.
GAP’in ‘Normal Giyin’ sloganının bana anlatmak istediği de, akıllarda kalmak için tavrınızın, gardırobunuzdan daha önemli olduğu! İngiliz modacı ve stil ikonu Mary Quant’ın da dediği gibi “Stil sahibi kadınlar giysileri giyerler, giysiler onları değil!”

NORMAL GiYiN

Bu yaz evlenen Olivia Palermo, Carolina Herrera imzalı gelinliğiyle son yılların en duru geliniydi...

NORMAL GiYiN

Bir kadının güzelliği giydiği kıyafetlerde, taşıdığı bedende veya saçını tarama şeklinde değildir.
Bir kadının güzelliği, gözlerinde görülmelidir. Çünkü kalbine açılan kapı, sevginin ikamet ettiği yer orasıdır. Bir kadının güzelliği yüzdeki bir bende değildir, bir kadındaki gerçek
güzellik onun ruhunda yansır.
Audrey Hepburn

SAÇ AKSESUVARLARI YENiDEN HAYATIMIZDA

NORMAL GiYiN

Saç ak­se­su­varla­rı­nı en gös­te­riş­li şe­kil­de kul­la­nan Sop­hi­a Lo­re­n’­den il­ham ala­bi­lir­si­niz.
Bu gö­rün­tü­nün mo­dern ver­si­yo­nu­nu 2009 Met Ga­la­’da Ka­te Mos­s’­da gör­müş­tük.

Son bir­kaç yıl­dır saç ak­se­su­var­la­rı ha­ya­tı­mı­za ye­ni­den gir­di. Yaz ya da kış, her mev­sim kul­la­na­bi­le­ce­ği­niz saç ak­se­su­var­la­rı, sa­çı­nı­za za­man ayı­ra­ma­dı­ğı­nız za­man­lar­da da ha­ya­tı­nı­zı kur­ta­ra­bi­lir. Bi­raz id­di­alı ol­mak­la be­ra­ber, doğ­ru şe­kil­de kul­la­nıl­dı­ğın­da; de­niz ke­na­rın­da ya da bir ge­ce da­ve­tin­de, ku­afö­re git­me­den net ve şık bir gö­rün­tü­ye sa­hip ola­bi­lir­si­niz.

ULUSAL ÇANTA GÜNÜ KUTLU OLSUN

Bu sene, Amerikan çanta ve aksesuvar sitesi PurseBlog.com’un hayata geçirdiği 10 Ekim ‘National Handbag Day’ yani ‘Ulusal Çanta Günü’nün ikincisi kutlandı.
Christie’s Müzayede Evi, ‘Ulusal Çanta Günü’ne ithafen 16 Ekim’de online çanta müzayedesi düzenliyor. 12 gün sürecek müzayedede, Hermes’in sadece 1 adet üretilmiş 25 cm’lik keçi derisi, pembe Birkin modelinden Chanel’in 2013 yaz koleksiyonunda yer alan hula hop modelinin küçük boyuna kadar geniş bir yelpazeden oluşan 100 tane çanta satışa çıkacak. Christie’s New York’un çanta ve aksesuvar sorumlusu Caitlin Donovan, en düşüğü 700 dolardan açık artırmaya çıkacak çantaların, 70 bin dolara kadar çıkabileceğini söylüyor.

NORMAL GiYiN

Pırlantalarla bezeli Birkin çantanın geçen ay 185 bin dolara alıcı bulduğunu düşünürsek, bu rakamlar makul bile görülebilir.