Geri Dön

Burcu Özberk kimdir kaç yaşında? Burcu Özberk film ve dizileri...

Güzel oyuncu Burcu Özberk, Bali tatilinden yaptığı paylaşım ile adından söz ettirdi. 9 milyon takipçili Instagram hesabından tatil paylaşımında bulunan Burcu Özberkk fit hali ile dikkat çekti. Son olarak Fox TV ekranında yayımlanan Aşk Mantık İntikam dizisinde Esra karakterine hayat veren güzel oyuncu ilk olarak Muhteşem Yüzyıl dizisinde Huricihan Sultan karakterine hayat vermişti.

Burcu Özberk kimdir kaç yaşında? Burcu Özberk film ve dizileri...

Burcu Özberk hayatı ve kariyeri hakkında bilgiler araştırma konusu olmaya devam ediyor. Instagram hesabını etkin kullanan isimlerden olan oyuncu Burcu Özberk, yaptığı paylaşımlar ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Son olarak Bali tatilinden bir kare paylaşan güzel oyuncu onlarca yorum ve beğeni aldı. Peki Burcu Özberk kimdir kaç yaşında aslen nereli?

BURCU ÖZBERK KİMDİR KAÇ YAŞINDA?

Burcu Özberk 11 Aralık 1989 yılında Eskişehir'de dünyaya geldi. Türk dizi ve tiyatro oyuncusudur.

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunu olan Özberk, ilk ekran deneyimini 2013 yılında Muhteşem Yüzyıl dizisinde yaşamış, bu dizide Huricihan Sultan karakterini canlandırmıştır.

Güneşin Kızları dizisindeki Nazlı Yılmaz karakteri kariyerinde dönüm noktası olmuştur. Erdal Beşikçioğlu'nun Tatbikat Sahnesi'nde Marquis de Sade Quills ve Woyzeck Masalı adlı oyunlarda rol almıştır. 2017-2018 yılları arasında TRT 1'de yayımlanan Aslan Ailem dizisinde oynamıştır. Ardından Direniş Karatay filminde Türkan karakterini canlandırmıştır. Daha sonra 2019-2020 yılları arasında Çağlar Ertuğrul ile birlikte Kanal D'de yayımlanan Afili Aşk dizisinde oynamıştır. Bu dizi ile Altın Kelebek Ödülleri’nde Romantik Komedide En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü kazanmıştır. 2020 yılında FOX'ta yayımlanan Çocukluk dizisinde Ayşegül karakterini canlandırmıştır. 2021-2022 yılları arasında ise aynı kanalda yayımlanan Aşk Mantık İntikam dizisinde Esra karakteriyle başrolde yer aldı.

Burcu Özberk kimdir kaç yaşında Burcu Özberk film ve dizileri...

TİYATRO OYUNLARI

Aşk Aptalı : Sam Shepard - Tatbikat Sahnesi

Marquis de Sade Quills : Doug Wright - Tatbikat Sahnesi

Woyzeck Masalı : Georg Büchner - Tatbikat Sahnesi

Küçük Burjuvalar : Maksim Gorki

Ayyar Hamza : Direktör Ali Bey

Macbeth Abla

Kuş Bakışı Kabare

Kırmızı Başlıklı Kız

Yol Arkadaşlar

SİNEMA FİLMLERİ

2018 Direniş Karatay - Türkan

TELEVİZYON

2013 Muhteşem Yüzyıl (Huricihan Sultan)

2015-2016 Güneşin Kızları (Nazlı Yılmaz)

2016 Şahane Damat (Melike Sağlam)

2017 Badem Şekeri (Ayşe Sarılar)

2017-18 Aslan Ailem (Burcu Olgun)

2019-20 Afili Aşk (Ayşe Özkayalı Yiğitler)

2020 Çocukluk (Ayşegül Esen)

2021-2022 Aşk Mantık İntikam (Esra Erten Korfalı)

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber