Cadde ‘Büyük hayranınım’ yalanıyla dolandırılmıştı! 'Benim için iyi para'

‘Büyük hayranınım’ yalanıyla dolandırılmıştı! 'Benim için iyi para'

12.05.2023 - 10:23 | Son Güncellenme:

Telefon ve internet dolandırıcılarının son hedefi Abdullah Şahin olmuştu. Usta tiyatrocu, araba alırken “Senin büyük hayranınım” diyen dolandırıcıya parasını kaptırmıştı. Nişantaşı'nda görüntülenen 75 yaşındaki sanatçı, "Gençliğimde telefon yoktu. Medeniyet iyi mi, kötü mü acaba?" açıklamasını yaptı.

‘Büyük hayranınım’ yalanıyla dolandırılmıştı Benim için iyi para

Abdullah Şahin, önceki gün Nişantaşı Citys'te objektiflere yansıdı. İnternetten araba alırken, "Senin büyük hayranınım" diyen kişiye 18 bin 400 TL kaptıran oyuncu, dolandırılma hikayesini anlattı.

Haberin Devamı

"PARALAR GİTTİ"

Telefonda kiralık araba arıyordum. İnternette bir araba buldum, güzel bir arabaydı. Fiyatı da uygundu. Bir hanımefendi çıktı, 15 bin TL'den 10 bin TL'ye indiler. Sonra parayı gönderdim. Gönderdikten sonra bir telefon geldi, 'Biz sigorta şirketiyiz. 8 bin 400 TL gönderin' dediler. Sonra parayı geri göndereceğini söyledi, onu da gönderdim. Paralar gitti! Suç duyurusunda bulundum. Bir de 'Sizi tanıyoruz' diyerek, beni pohpohladılar. Benim için iyi para.

"MAL ELİNİZE GELEMDEN SAKIN PARAYI ÖDEMEYİN""

Sevenlerini uyaran tiyatrocu, "İnternetten alışveriş yaparken, mal elinize gelmeden parayı sakın ödemeyin. Karakol ve adliyeye gittim. Gerekli resmi müracaatlarda bulundum. Gençliğimizde böyle şeyler yoktu. Gençliğimde telefon yoktu. Medeniyet iyi mi, kötü mü acaba? Telefon olunca dolandırıcılık oluyor" şeklinde konuştu.

‘Büyük hayranınım’ yalanıyla dolandırılmıştı Benim için iyi para

YENİ PROJESİ

"Tiyatro devam ediyor" diyen Şahin, "Deprem nedeniyle durmuştuk. Oyunumuzla turneye çıkacağız. Bir televizyon dizisine başlıyorum, BKM'nin işi. Dizide genç isimler var, çok genç yetenekli oyuncular var. Bizim zamanımızdan daha bilinçliler" ifadelerini kullandı.

‘Büyük hayranınım’ yalanıyla dolandırılmıştı Benim için iyi para

"BAZILARI SAYGIYI ÖĞRENEMEMİŞ"

Eğitmenlik de yapan usta sanatçı, "Öğrencilerimle aram iyi ama bazı gençler saygıyı öğrenememişler. Herkes saygıyı öğrenmemiş" dedi.

‘Büyük hayranınım’ yalanıyla dolandırılmıştı Benim için iyi para

Haberin Devamı

"ARGO KOMEDİNİN İÇİNDE VAR"

Meslektaşı Nilgün Belgün ile 1977 yılında boşanan Abdullah Şahin Şahin, "Günümüz komedisini nasıl buluyorsunuz? Bazen argo söylemler oluyor" yorumuna, "Argo komedinin içinde vardır. Bizim gelenek olan orta oyunumuzda belden aşağıya laflar varmış. Çünkü belden aşağıya komedinin malzemelerinden biridir" yanıtını verdi.

Yazarlar