Dün en sevdiğimiz bayram 23 Nisan Ulusal Çocuk ve Egemenlik Bayramı’nı evlerimizde kutladık. Biz 23 Nisan’ı kutlarken, dünyada da iki çocuk gündemdeydi: Archie ve Louis.
23 Nisan, Prens William ve Cambridge Düşesi Kate’in üçüncü çocuğu Prens Louis’nin doğum günüydü. Louis’nin bu yıl üçüncü yaşına basmasını, annesi Kate’in objektifinden bir fotoğrafla kutlamayı tercih etti Kensington Sarayı. Oysa tam da Prens Louis’nin doğum gününde trending topic’lerde bir numarada ise Louis yerine Archie vardı.
Çünkü altı aylık hamile Meghan Markle, Prens Philip’in cenazesinden ve Prens Harry’nin Los Angeles’a yeni evine dönmesinden sonra ilk defa paparaziler tarafından görüntülendi.

Daha çok ses getirdi

Aylardır paparazilere yakalanmayan Meghan’ın oğlu Archie ile birlikte önceki gün yürüyüşe çıkması, elbette İngiliz basınında da ABD basınında da ses getirdi.Aslında fotoğrafı satın alıp yayınlayan, Londra’da yaşayan Avustralyalı basın patronu Robert Murdoch’tu. Meghan’ın zamanlaması manidardı. Hamileliği nedeniyle katılamadığını belirttiği cenazeye davetli olmadığından mı, Oprah Winfrey söyleşisi nedeniyle cenazeden rol çalması istenmediğinden mi bilinmez, Meghan geri planda kalma niyeti olmadığını bir kez daha gösterdi.Üstelik bu sefer ten rengi nedeniyle prens unvanı alamadığını ima ettiği oğlu Archie’yi de yanına aldı. Oysa İngiliz kraliyet kurallarına göre Archie’nin doğuştan prens olma şansı zaten yoktu, ancak Prens Charles kral olunca Archie torunu olarak prens olma hakkı kazanacaktı.Meghan ve Archie’nin fotoğrafı elbette Prens Louis’nin üç yaş fotoğrafından daha çok ses getirdi.

ARCHIE TT OLDU

Tesadüf değil tabii

Bu durumda gözler Kate Middleton’a çevrildi.Harry ve Meghan’ın düğünü öncesinde gelinlik ve nedime giysileri provalarında Meghan’ın Kate’i ağlattığı haberlerine Meghan, Oprah Winfrey röportajında “Aslında tam tersi oldu, Kate beni ağlattı, ama sonra çiçek göndererek benden özür diledi, ben de affettim” diye açıklık getirdi. “Yine de basında çıkan yalan haberleri düzeltmeliydi” diye de ekledi.Şimdi ise Prens Louis’nin doğum gününde bırakın Archie’yle kendisi bile aylardır görüntülenemeyen Meghan’ın fotoğraflanması tesadüf değil tabii.Bir de Hollywood yıldızlarının yaşadığı Kaliforniya eyaletinde paparazilerin ünlülerin çocuklarını izinsiz görüntülememesi konusunda bir yasa var.Jennifer Gardner ve Halle Berry gibi ünlü isimlerin önderliğinde geçirilen bu yasaya göre Archie’yi görüntüleyen paparazi hapis ya da para cezasına çarptırabilir.

Tabii bu durumda yaklaşık bir yıldır hiç paparazzilere yakalanmamış olan Meghan’ın oğlu Archie’yle birlikte katılamadığı Prens Philip cenazesinden ve Kraliçe Elizabeth’in 95’inci doğum gününden hemen sonra, tam da baskı günü Prens Louis’nin doğum gününe denk gelecek şekilde görüntülenmesi düşündürücü. Ünlü isimler çocuklarını bazen paparazilerden korumaya çalışıyor, bazen de tam tersi olabiliyor.