Çağdaş Eğitim Vakfı (ÇEV) Sanat 23 Mayıs Pazartesi akşamı AKM’de büyük bir konsere hazırlanıyor.
Uluslararası başarılara sahip ve dünya sahnelerinde ülkemizi temsil eden genç müzisyenler bu konserde sahneye çıkacak.
ÇEV Sanat Başkanı Berrin Yoleri’nin organize ettiği ve ünlü orkestra şefi İbrahim Yazıcı’nın yöneteceği konserde kemanda Deniz Erten İspir, Ezgi Su Apaydın, Deniz Şensoy, Doğa Altınok, Duru Önhon ve Defne Güngör perküsyonda Elman Mecid, piyanoda Damla Ece Karataş ve Fikret Uçar, violoda ise İklim Özenli Olten Filarmoni Orkestrası eşliğinde performanslarını sergileyecek.
Jamal Aliyev’in solist olarak yer alacağı konserde Aliyev, Türk enstrümanları ve çello ile doğu ve batı kültürlerini buluşturduğu yeni albümü ‘Illusion’ı ilk kez canlı seslendirecek.

Bu konseri kaçırmamalıOnur konuğu Haldun Dormen

Gecenin onur konuğu Haldun Dormen açılış konuşmasını yapacak.Projenin daimi gönüllüsü Halit Ergenç de gecede yer alarak genç müzisyenlere destek olacak. 23 Mayıs’ta AKM’de gerçekleşecek ÇEV Sanat konserinin biletlerine ÇEV Sanat’tan (Whatsapp hattı: 0536 077 05 05) veya www.biletinial.com’dan alabilirsiniz.
Konserin biletlerinden elde edilecek gelir genç müzisyenlerin eğitimlerine katkı sağlayacak. Konserde izlediğiniz isimlerin yanı sıra ÇEV’in desteklediği tam 42 Genç Yetenek var.
ÇEV Sanat Genç Yetenekler projesi Berrin Yoleri öncülüğünde, Fazıl Say, İbrahim Yazıcı, Bülent Evcil ve Mehmet Yasemin’in desteğiyle 12 yılda büyük yol kat etti. 2009’da Aya İrini’de Ebru Ceylan’ın objektifinden ‘Kutup Yıldızı’ sergisi ve mini konserle temeli atılan bu harika projenin amacı Türkiye’den dünya çapında sanatçılar çıkarmak, Türk kültürünü ve sanatını dünyaya tanıtmak.
Aslında ÇEV Sanat Genç Yetenekler projesinde gençler birbirleriyle rekabet içinde değil, tam tersine büyük dayanışmayla büyüyorlar, birbirlerini alkışlıyor, birbirlerine destek oluyor ve birlikte aynı sahneyi paylaşıyorlar.
Hepsi enstrüman, eğitim ve seyahat için destek bekliyor.
ÇEV Sanat Genç Yetenekler konserine bilet alarak hem AKM’de harika canlı müzik dinleyebilirsiniz hem de Genç Yetenekler’in eğitimlerine katkıda bulunabilirsiniz.