İtiraf ediyorum; Nişantaşı’ndaki sonsuz süslemeye ve yılbaşı ağaçlarının önünde fotoğraf çektirenlerin arasına ben de katıldım. Peki ama neden? GÖRMEMİŞİN  AĞACI OLURSA

“Nişantaşı için yılbaşı ağacı yapar mısın?” dediler. “Geliri TEMA Vakfı’na bağışlanacak” diye de eklediler. Yılbaşı ağacı, TEMA ve Nişantaşı cümle içinde geçince hayır demem mümkün değildi. Projenin koordinatörü Damla Kürklü ile oturduk, ağaçtan bir kitaplık yapmak istediğimi anlattım.
Gezi’deki gibi interaktif bir kütüphane hayal ettik. Başta benim seçtiğim kitapları dizecektik raflara. Ayrıca isteyenler kitap bağışlayacaktı, isteyenler diledikleri kitabı alıp, kendi kütüphanesine katabilecekti. Yaşayan bir şey hayal ettik, olmadı. Yine de hayalimize en yakınını yaptık. Yılbaşı ağacını eski kitaplarla süsledik.
Görmek isterseniz koordinat vereyim, Abdi İpekçi Caddesi’nde Godiva’nın tam karşısında.
Ozan Doğulu’dan Can Yalman’a farklı alanlardan tam 20 kişi kendi yılbaşı ağacını yaptı. Şimdi bu ağaçlar Abdi İpekçi Caddesi’nde sergileniyor. Caddeden geçenler ağaçlarla fotoğraf çektiriyor. Biraz da olsa yılbaşı ruhuna girebilmek için.
Gösterişte zirve
Bu arada Nişantaşı’ndaki cavalacoz süslemeyle, kendinizi İstanbul’da değil de daha çok Dubai’de gibi hissediyorsunuz. Arabaların altına serilen kırmızı halılar paramparça oldu çoktan. Fotoğraf çektirenler nedeniyle trafik de kilit olmuş durumda.
Yılbaşı sanki şehirde bir tek Nişantaşı’na geldiği için; kabul edelim, süslemelerin de suyu çıkmış durumda.
Sevgili Ali Eyüboğlu dün yazmış, “Nişantaşı’nda gösteriş, Beşiktaş’ta gösteri” diye. Evet haklı, o gece görünen manzara buydu. Ama unutmamak lazım, her şey her zaman göründüğü gibi değil.

BODRUM’DA BU KIŞ AÇILAN CAZ KULÜBÜ

Bu kış kimsede yılbaşı programı yapacak hâl kalmadı. Yine de eş dosttan duyuyorum, Bodrum’a kaçacaklar var aramızda.
Ben buradayım ama Bodrum’a gideceklere bir müjde vermek isterim. Artık Bodrum’un yeni bir caz kulübü var. Berklee College of Music ve İstanbul Devlet Konservatuvarı mezunu, Bilgi Üniversitesi caz bölümü kurucularından Ali Perret açmış. Adı, Pannonica Jazz Bistro Lounge. Adını, ünlü ‘Caz Barones’i, Kathleen Annie Pannonica de Koenigswarter’dan alan kulüp caz tutkunlarını Türk ve yabancı müzisyenlerle bir araya getiriyor.
İtiraf etmeliyim; Pannonica, 12 Aralık’ta açıldığında kışın Bodrum’da yeni yer açılır mı diye düşünmüştüm. Şimdi programa baktıkça neden olmasın diyorum. Ali Perret’in yanı sıra aralık boyunca Şenay Lambaoğlu, Engin Recepoğulları, Neşet Ruacan, Ayşe Gencer, İmer Demirer ve Serkan Özyılmaz sahneye çıktı.
Bu gece vokalde Ayşe Gencer, trompette İmer Demirer, piyanoda Serkan Özyılmaz var.
Yılbaşındaysa piyanoda Ali Perret var. Gecenin ilerleyen saatlerinde ise DJ performansı olacak. En hoşuma giden detaysa yılbaşı gecesinde evinize vale servisi imkanı sunuyorlar. Daha ne olsun?
Pannonica çarşamba-cumartesi günleri 15.00-01.00 arası, pazar günleri ise 15.00-22.00 saatleri arasında açık. Şimdilik pazartesi ve salı günleri kapalı. Bir an önce keşfetmekte fayda var.
Pannonica: Caferpaşa Cad. 45 B, Bodrum.
Tel: 0252 313 0562