KIRMIZI HALI NOTLARIHaftaya Grammy ve BAFTA ödüllerinden kırmızı halı manzaralarıyla başlıyoruz. Bakalım, Grammy’ye katılanlar da “Dekolte olmasın” talimatını alınca Dilek Hanif gibi vur deyince öldürmüş mü?

Grammy ödül töreni öncesinde son derece sıkı bir kıyafet kuralları listesi açıklandı. Töreni yayınlayacak TV kanalı, “Kıyafetler kurallara uygun olmazsa giyenler yayına çıkamaz” bile dedi. Peki ama sonuç nasıl oldu? Grammy’ye katılanlar da “Dekolte olmasın” talimatını alınca Dilek Hanif gibi vur deyince öldürdü mü?
* Gecenin en şık ismi kırmızı Alaia tuvaletiyle Rihanna’ydı. Kimse Rihanna’nın böyle romantik, kuyruklu bir elbise giymesini beklemiyordu. Rihanna’nın saçı ve makyajı sadeydi, bir tek manikür kamerasına takılan uzun sivri kırmızı tırnakları fazlaydı.
* Kırmızı halıda artık bir de manikür kamerası var. Tırnaklara da kırmızı halı yürüyüşü yaptırıyorlar. Çünkü tırnaklardaki çılgınlık almış yürümüş durumda. Tırnağının üzerini minik taşlarla süsleyenlerden elbisenin renklerine uysun diye iki farklı renk oje sürenlere birçok farklı zevk var. Jennifer Lopez nasıl 4 kat ojeyle altın rengi tırnaklara kavuştuğunu uzun uzun anlattı. Buna rağmen “Manikürümü kendim yaptım” diyen Taylor Swift’in elleri daha iyi görünüyordu.
* Jennifer Lopez’in siyah derin bacak yırtmaçlı Anthony Vaccarello marka elbisesi görür görmez Angelina Jolie ve Twitter hesabı bile olan sol bacağını hatırlatıyordu. “Kıyafet kurallarını okudunuz mu?” diye sorulduğunda, “Evet kurallara uydum, iyi bir kız oldum, bacakla ilgili bir sorun yok” diye cevap verdi.
* Adele’in Valentino çiçekli elbisesi perde ya da döşemelik kumaştan yapılmış gibiydi. Dilek Hanif’in THY’ye uygun gördüğü kumaşlarla yarışacak kadar kötüydü.
* Eskiye dönüş vardı. Justin Timberlake yeni saç modeliyle Frank Sinatra’ya benzemişti. Katy Perry, Elvis Presley’nin eski eşi Priscilla’nın 1970’lerdeki halinden ilham aldığını açıkça anlattı. Kabarık saçları da göğüs dekoltesi çiçek işlemeli yeşil Gucci elbisesi de olmamıştı.
* Kurallara rağmen en cesur elbiseyi Destiny’s Child’ın yıldızı Kelly Rowland giydi. Georges Chakra Couture elbise varla yok arasındaydı. Ama yine de kurallara aykırı değildi.
* Carrie Underwood straplez Roberto Cavalli elbisesini “Benden daha değerli” dediği pırlanta bir kolyeyle tamamlamıştı. Oysa o kolye elbiseden rol çalıyordu, kolye yerine küpe takarak çok daha şık olabilirdi.
* Beyonce, Osman marka siyah beyaz tulumuyla ve ortadan ikiye ayrılmış, at kuyruğu yapılmış saçıyla dikkat çekiyordu. Kırmızı halıda tulum modasını başlatanlardan oldu. Kelly Osbourne da pembe saçlarını Beyonce gibi at kuyruğuyla toplamıştı.

KIRMIZI HALI NOTLARI

* Taylor Swift gümüş detaylı krem rengi J. Mendel elbisesi ve toplu saçıyla bir Yunan tanrıçasını andırıyordu. Eleştirmenler kıyafetini fazla sade buldu ama Swift kıyafeti iyi taşıyordu. Önemli olan da bu değil mi zaten?
* Kaley Cuoco kırmızı halıda da pantolon-ceket giyilebileceğini gösterdi. Törene deri pantolon ve ceketiyle katıldı.

Londra soğuğunda bile kürk giyen yoktu

* Pazar gecesi, Grammy’lerden saatler önce Londra’da BAFTA ödülleri vardı. BAFTA’da Sarah Jessica Parker, Elie Saab marka siyah uzun kollu tulumuyla Londra’nın karına kışına uygun tek kıyafeti giyendi. Onun dışındakiler ya soğuktan dondu ya da kıyafetlerinin üzerine palto giymek zorunda kaldılar. Kırmızı halıda o soğuğa rağmen hiç kürk giyen yoktu. Başta Bülent Ersoy olmak üzere bizim yıldızlara duyurulur!
* BAFTA’da gecenin en şık Hollywood yıldızı Anne Hathaway’di. Kısa kollu Burberry tuvaleti Hathaway’e çok yakışmıştı.
* Helen Mirren, Kelly Osbourne gibi saçlarını pembeye boyamıştı. 67 yaşındaki yıldızın beyaz uzun kollu elbisesi ve gümüş rengi paltosuyla pembe saçları uyum içindeydi.
* Marion Cotillard sarı Dior tuvaletiyle sanki Londra soğuğunda değil, kendini Los Angeles’ta Grammy’lerde zannediyor gibiydi.
* Kırmızı halı törenlerinden çıkan sonuç, kurallar ne kadar sıkı olursa olsun, ‘dekolte yasak’ talimatı alınsa da kimse tarzından ödün vermiyor. Kırmızı halıda artık sadece tuvaletler değil, tulumlar da göreceğiz. Abartılı saçların yerini sade at kuyrukları alıyor. Manikür artık saç ve makyajın yerini aldı. Saç ve makyajda sadelik tercih edilirken, manikürde her türlü uçukluk serbest.