Cadde Cemal Hünal: Kraliçe Elizabeth’in elini sıkmıştım

Cemal Hünal: Kraliçe Elizabeth’in elini sıkmıştım

12.10.2022 - 07:05 | Son Güncellenme:

Oyuncu Cemal Hünal, Dreamtürk kanalında ekrana gelen ‘Gülay Kamaz ile Hayata Dair’ programına konuk oldu. Başrolünü Melis Birkan ile paylaştığı, 2008 yılında sinemaseverlerle buluşup, büyük gişe başarısı elde eden 'Issız Adam'da hayat verdiği 'Alper' karakteriyle şöhreti yakalayan Hünal, Kraliçe Elizabeth ile ilgili unutumadığı bir anısını anlattı.

Cemal Hünal: Kraliçe Elizabeth’in elini sıkmıştım

Oyuncu Cemal Hünal, geçtiğimiz ay Bloomberg HT'de ekranlara gelen 'Fatih Altaylı ile Bire Bir' programına konuk oldu. Liseden sonra Londra'da tasarım okuyan, Los Angeles'ta tiyatro ve sinema eğitimi alan Cemal Hünal, "Üç yaşında 'Ne iş yapacaksın?' diye sorduklarında, 'Hikaye anlatacağım' yanıtını verirdim. 13 yaşında tiyatroya, 17 yaşında setlerde çalışmaya başladım. Hedefim oyunculuk değildi, yönetmenlik ve yazarlık yapmak istiyordum. Kardeşimle ortak çizgi film şirketi kurduk. Bir yandan setlerde çalışıyordum ve dublörlük yapıyorum" dedi.

Haberin Devamı

"RESTORANDA SAHNE SAHNE ANLATTI"

2008 yılında vizyona giren 'Ulak' filmiyle ilk kez kamera önünde yer alan 45 yaşındaki oyuncu, "Ulak filminde Yetkin Dikinciler'in alt dublörüydüm, birden rolü kaptım. İlk rolüm hikayenin içerisindeki masalsı karakterdi. O dönem Nişantaşı'nda restoran çalıştırıyordum. Ulak'tan sonra filmin yönetmeni Çağan Irmak'ı restorana davet ettim. 'Issız Adam'dan bahsetti bana. Daha senaryoyu yazmamıştı ama restoranda sahne sahne anlattı. 'Bu filmde oynar mısın?' diye sordu, 'Evet' dedim. Birden kendimi sette buldum" ifadelerini kullandı.

Cemal Hünal: Kraliçe Elizabeth’in elini sıkmıştım

"350 BİN KİŞİ İZLESE DE FİLMİN PARASINI ÇIKARSAK"

Geçtiğimiz sezon final yapan 'Sadakatsiz' dizisinden sonra beş filmde rol alan Cemal Hünal, Issız Adam hakkında şu ifadeleri kullandı:

Haberin Devamı

Çağan, filmden o başarıyı beklemiyordu. 'İnşallah şu filmi 350 bin kişi izler de Mustafa Bey'in parasını çıkaralım' dedi. Sonra bana, 'Cemal bu filmi kaç kişi izler?' diye sordu. 'Herhalde 1.5 milyon kişi izler' dedim. Gülmekten sandalyeden düştü, şaka yapmıyorum! Film dört milyona yakın gişe yaptı.

Cemal Hünal: Kraliçe Elizabeth’in elini sıkmıştım

ISSIZ ADAM, YUNANİSTAN'DA

Issız Adam, yurt dışında yeniden çekilen ilk Türk filmi olmuştu. 2019 yılında Yiannis Tsimitselis ve Katerian Geronikolou’nun başrolünü oynadığı Yunan projesinin, Atina galasına Mustafa Oğuz ve Çağan Irmak da davet edilmişti.

"AİLEM İSKOÇYA'YA YATILI OKULA GÖNDERDİ"

Cemal Hünal ve Emel Yıldırım, Dreamtürk kanalında ekrana gelen ‘Gülay Kamaz ile Hayata Dair’ programına konuk oldu. Çocukken çok haylaz olduğunu dile getiren oyuncu, “Ailem beni İskoçya’ya yatılı okula gönderdi. Hatta orada Kraliçe Elizabeth’in elini sıkmıştım. Ben sahil korumada görev alıyordum. Hepimizin elini sıkıp, göz teması kurmuştu” dedi.

"RUHUM OYUNCULUĞU BIRAK DİYOR"

“Ruhum oyunculuğu bırak ve film çek diyor. İnsanlar bana ne olacaksın? diye sorduklarında hep ‘hikaye anlatıcısı’ diyordum” diyerek gençlere yapmak istedikleri işin peşini bırakmamaları tavsiyesinde bulundu.
Güzellik merkezi açıyor.

Cemal Hünal: Kraliçe Elizabeth’in elini sıkmıştım