Geri Dön

Ece Üner kimdir, kaç yaşında? Ece Üner nereli, eşi kim?

Ece Üner ile Susma programı sunucusu spiker Ece Üner, İstanbul'da doğdu. Ana haber bültenleri ile ekrana gelen sunucu, yeni bir formatla seyirci karşısına çıktı. İşte, Ece Üner'in biyografisi...

Ece Üner kimdir, kaç yaşında? Ece Üner nereli, eşi kim?

Ana haber bültenlerinde öne çıkan Ece Üner, Sosyoloji ve Tarih bölümlerine eğitim gördü, Sorbonne Üniversitesi'nde Fransızca eğitimi aldı. Sunuculuğa yönelik de eğitimini başarı ile tamamlayan Ece Üner, Deniz Bayramoğlu ile evlidir.

ECE ÜNER KİMDİR?

Özge Ece Üner, 21 Temmuz 1981 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Bir dönem CNN Türk'te genel müdürlük yapan Dinç Üner'in kızıdır. Liseyi Koç Özel Lisesi'nde bitirdikten sonra Koç Üniversitesi Sosyoloji ve Tarih bölümlerinden 2003 yılında mezun oldu. Paris'te Sorbonne Üniversitesi'nde Fransızca dil eğitimi, Brüksel'de ise Avrupa Birliği konusunda eğitim aldı. Dialog Spikerlik ve Sunuculuk okulunu dönem birincisi olarak bitirdi.

Ece Üner, kariyerine 1999 yılında Koç Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde eğitim gördüğü sırada stajyer olarak başladı. 2003 Irak Savaşı sırasında NTV Haber Merkezi'nde çeviri haberler yaptı. 2002'den 2006 Ocak ayına kadar NTV muhabiri olarak diplomasi ve ekonomi alanlarına yoğunlaştı. Birçok üst düzey devlet adamıyla özel röportajlar gerçekleştirdi. Formula 1 Bahreyn Pisti'nden haberler yaptı. 2005 Ağustos ayında İstanbul'da koşulan Formula 1 Grand Prix'ine gazeteci olarak yaptığı katkılardan dolayı bir plaketle ödüllendirildi.

2006 yılında Star TV'de muhabirlik yapan Üner, Mayıs 2006'da CNN Türk'e geçip kanalın spor servisinde çalıştı ve hafta sonu spor haberlerini sundu. Mart 2007'de CNN Türk'te Orkun Yazgan ile birlikte Yeni Gün isimli haber programını sunmaya başladı. Ağustos 2009'da Habertürk'e geçti. 2010'da Olduğu Gibi adlı tartışma programını, 2011'de Akşam Raporu isimli haber programını sunmaya başladı. 2012'den Aralık 2017'ye kadar Habertürk TV'deki Enine Boyuna isimli tartışma programını sundu. Meslektaşı Deniz Bayramoğlu ile 2013'te dünyaevine girdi. 6 Ocak 2014'ten itibaren Show Ana Haber bültenini sundu ve 5 Haziran 2015 tarihinde yerini Jülide Ateş'e bıraktı. Jülide Ateş'in Show Ana Haber spikerliğini bırakmasının ardından Ece Üner, 8 Ocak 2018'de tekrar bu görevi devraldı. 3,5 yıl görev yaptığı Show TV Ana Haber'den 26 Haziran 2021 tarihinde istifa etti. Ece Üner ile Susma programı sunucusu olarak Kanal D ile anlaştı.

Ece Üner çok iyi derecede İngilizce ve Fransızca biliyor. Ayrıca Medya Ekonomisi, Dünya Medyası, Medya Tarihi ve Küresel İletişim üzerine yazıları ve tezleri bulunmaktadır. 12 yıl atletizmle uğraşan Üner'in, 1500, 3000 ve 5000 metrelerde İstanbul ve Türkiye dereceleri bunuyor.

 

 

 

 

 

Emre Aşık şikayetçi olarak dinlendi: Mesajda beni öldüreceği yazıyorduDüzce'de eski milli futbolcu Emre Aşık'ı öldürmeyi planladıkları iddiasıyla eski eşi Yağmur Sarnıç'ın da aralarında bulunduğu 3 sanığın yargılandığı davada Emre Aşık, talimatla Anadolu Adliyesi'nde ifade verdi. Aşık ifadesinde sanık Erdi Sungur'un avukatına ulaştığını, Baycan Şentürk'ün ikinci tetikçi olarak yer aldığını ve kendisini öldüreceklerine dair mesajlar olduğunu söyledi. Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde gerçekleşen talimat duruşmasına şikayetçi Emre Aşık ile avukatları Funda Sadıkahmet ve Hasan Tahsin Cevizoğlu katıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber