'MASKE KİMSİN SEN' YARIŞMASINI 'YASAK ELMA'DA GEÇEN BİR BÖLÜM SANMAK

Birbirinin aynı yarışmalardan sonra orijinal ve taze hissettirdi bu format. İhtiyacımız olan absürtlük dozajını ciddi miktarda karşıladı 'Maske Kimsin Sen'.

İlk bölümlerini izledikten sonra yakın arkadaşımla şöyle bir diyalog gerçekleşti aramızda.

- Maske Kimsin Sen yarışmasını izledin mi?
- O ne yahu?
- Hani Eda Ece'nin jürisinde olduğu program.
- Kanalları zaplarken gördüm de ben onu 'Yasak Elma'da geçen bir bölüm sandım. Eda Ece neden 'Yıldız'ı oynar gibi davranıyor ki orada?

Formattan haberi olmayınca gerçekten de böyle sanmış olayı bizim Mert. Haliyle günlerdir gülüyoruz bu olaya.

Gelelim yarışmaya. Eda Ece ile yüz yüze tanışmak kısmet olmadı henüz. Beş sezondur aralıksız canlandırdığı Yıldız karakterine mi dönüşmeye başladı ya da kendi karakterini olduğu gibi Yıldız karakterine mi kattı bilemiyorum.

Ama ne yalan söyleyeyim ben de yarışmayı izlerken Eda'yı değil, Yıldız'ı görüyorum.

Yıldız'ı o kadar benimsedim ki. Her yapımın içinde Eda Ece'yi Yıldız karakteriyle görmek istiyorum. Ana haber bülteni sunsa her akşam haber izlerim. Böylesine çok seviyorum Yıldız'ı.

Eda Ece, Maske Kimsin Sen'in dedektif masasında iyi ki var' dedirten ilk isim. Enerjisi, tespitleri yerinde olmakla birlikte asıl gözüme çarpan giydiği renkli ve şık kostümleri. Özellikle eldivenleri onu çok zarif gösteriyor. Son bölümde yaptırdığı saç-makyaj için de imaj ekibine ayrıca bir alkış.

Bir de konudan alakasız olacak ama Doğu Demirkol'a ya ekibin espri dozajını yükseltme misyonunu yüklendi ya da o bunu kendi kendine görev edindi.

Kesinlikle sevilesi bir figür. Kesinlikle iyi ki var. Kesinlikle eğlendiriyor.

Ama biraz daha az ve öz çıkışlar yaparsa, daha çok güldürür.