Bu sene Harbiye Açıkhava konserlerini bile yapmayınca Tarkan'ı kaybetmeye başladığımızı düşünmüştüm. Türkiye'nin popüler e-ticaret platformlarından biriyle yaptığı reklam anlaşmasından sonra Megastar'ın enerjisi sanki yerine geldi.

İddialara göre; markayla çektikleri ilk reklam filminden alınan ücret 30 milyon TL. Benim piyasadan duyumlarım bu rakamın 15 milyon TL olduğu şeklinde.

Okurken insanın dudakları uçuklasa bile cirosu 7 milyar TL'den fazla olan bir marka için bu rakamlar okyanustan alınmış bir bardak su.

Söz konusu Tarkan olunca o işin ses getirmemesi, işbirliğine çok büyük katkılar sağlamaması mümkün değil. Üstelik bu reklamın senaryosunda başrol kurye rolünde oynayan Rojhat Özsoy'a verilmiş.

Yetenekli bir genç belli ki, yolu dilerim uzun olsun. Tabii müzik kulağı iyi olanların "gözlerinden okunuyor - beni seviyorsun" geçişindeki ton değişiminden rahatsız olacağını düşünüyorum. Neden mi? Çünkü bir projeyi hangi amaca hizmet ediyor diye değerlendirmek yerine, eleştirmeyi daha çok sevdiğimiz için. Artık her önümüze konulan işte kusursuzluğu aramaya çalışıyoruz.

Sadece reklam filmi de değil; Tarkan yılbaşına yeni bir şarkı yetiştirme hazırlığında. Aranjörü Ozan Çolakoğlu ile sıkı çalışıyorlar. Acaba şarkıyı kimden aldı diye düşünürken, Tarkan'ın Instagram'da Gülşen'in son konser fotoğraflarının altına bıraktığı yoruma denk geldim.

Açıkçası Tarkan ve Gülşen ikilisinden bir işbirliği yıllardır bekleniyor. Araştırdım öğrendim. Böyle bir işbirliği şu an için söz konusu değil. Fakat iki star arasında ailece görüştükleri samimi bir iletişim var.

Gelelim Tarkan'ın şarkısına. Adını henüz öğrenemedim ama çıkacak olan teklinin sözü ve müziği Tarkan'ın kendisine ait. Kesin olan bilgi bu. Tabii müzik sektörü sürprizlidir. Bir gecede her şey değişebilir. Dileğim Tarkan'ın bu kez stüdyodan kayıtları çaldırmadan yeni şarkısını çıkarması.