Geri Dön

Filiz Akın: Hiçbir zaman prenses olmadım

Hülya Koçyiğit, TRT 2'de yayınlanan 'Film Gibi Hayatlar' programında yakın dostu Filiz Akın’ı ağırladı. Türk sinemasının usta ismi, hakkında bilinmeyenleri anlattı.

Filiz Akın: Hiçbir zaman prenses olmadım

Hülya Koçyiğit’in “Beyaz orkidem, Yeşilçam’ın ilk sarışın starı” olarak anons ettiği Filiz Akın, uzun süren sessizliğini 50 yıllık arkadaşına bozdu.

Çocukluk yıllarından bahseden Akın, “Hiçbir zaman babamın prensesi olmamıştım. Annemle babam ayrıldıktan sonra da hiçbir şey hissetmedim. Ama maddi olarak sıkıntılı bir dönemdi, iş hayatına atıldım” dedi.

Artist Dergisi’ne gönderdiği fotoğrafların ardından sinema kariyeri başlayan oyuncu, “İlk filmimden önce oyun gibi gelmişti her şey, iş ciddiye binince korktum, vazgeçiyordum. İlk filmim ‘Akasyalar Açarken’in yönetmeni Memduh Ün geldi, beni ikna etti” şeklinde konuştu.

Usta yönetmenlerden çok şey öğrendiğini dile getiren oyuncu, sözlerini şöyle sürdürdü:
“İlk başladığımda yüzme bilmeyen bir çocuk gibiydim. Birçok şeyi usta-çırak ilişkisiyle öğrendim. En önemli şansım da usta yönetmenlerle çalışmak oldu, yönetmenlerimizin hepsi aynı zamanda birer öğretmendi de.”

"İLKER OYUNCU OLSUN İSTEMEDİM"
Filiz Akın, oğlu İlker İnanoğlu’yla birlikte rol aldığı 'Yumurcak Veda' filminden sahneleri izlediği sırada gözyaşlarına boğuldu. “İlker oyuncu olsun istememiştim ama çok sevimli oldu” diyen usta oyuncu, "Filminin final sahnesinde İlker kucağımda ölüyordu. Çekimlerin ardından günlerce kendime gelememiştim, 45 yıl sonra aynı duyguları tekrar hissettim" ifadelerini kullandı.

Magazin Haberleri Bülteni (18 Oak 2020)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları;

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet