Cadde Filiz Akın ikinci kez ameliyat oldu! Usta sanatçının sağlık durumu

Filiz Akın ikinci kez ameliyat oldu! Usta sanatçının sağlık durumu

27.02.2023 - 11:23 | Son Güncellenme:

Türkan Şoray, Fatma Girik ve Hülya Koçyiğit ile Yeşilçam'ın '4 Yapraklı Yonca'sından biri olan Filiz Akın, Aralık 2022'de kanser şüphesiyle kulağının üst kısmından ameliyat olmuştu. Sol kulağındaki kanserli dokunun alınması için ikinci kez operasyon geçiren 80 yaşındaki sanatçı, ameliyat sonrası sağlık durumu hakkında bilgi verdi.

Sağlık sorunları nedeniyle sıkıntılı günler geçiren Filiz Akın, 2002 yılında yakalandığı burun ve ağız arkası kanserini yenmeyi başarmıştı. Sol kulağındaki kanserli dokunun alınması için ikinci kez ameliyat olan usta oyuncu. Akın, sosyal medya hesabından ameliyat öncesi hasta yatağında çekilen bir videoyu paylaştı.

Haberin Devamı

"ÜST ÜSTE AMELİYATLAR OLMAK ZORUNDA KALDIM"

Türk sinemasının unutulmaz isimlerinden olan Filiz Akın, "Sağlığımı merak eden dostlarım, takip edenlerim iyi ki varsınız. Hepinize topluca cevap vereyim" diyerek şu açıklamayı yaptı:

Sol üst kulağımdaki kanserli dokunun kalan bölümü de ikinci bir ameliyatla kesilip, küçültülerek tekrar şekil verildi. Evet çok üst üste ameliyatlar olmak zorunda kaldım ama çektiğim 6 Şubat'tan itibaren yaşananların yanında nedir ki! Yine de bir teşekkürüm var. Başta deprem bölgesine yardım için gidip dönen ve ameliyatı başarıyla gerçekleştiren doktorum olmak üzere ameliyat ekibine, hemşirelere, hastayla ilişkiler bölümüne içtenlikle teşekkür ediyorum. Emeğinize sağlık. Tüm iyilik dilekleri için hepinize tüm kalbimle ayrı, ayrı teşekkür ediyorum.

Filiz Akın ikinci kez ameliyat oldu Usta sanatçının sağlık durumu

ÜNLÜLERDEN 'GEÇMİŞ OLSUN' MESAJLARI

Ünlü isimlerden, sosyal medyada usta sanatçıya 'geçmiş olsun' mesajları yağdı. Şarkıcı Emel Sayın, "Canım Filiz'im. Tekrar çok geçmiş olsun. Sana en güzel dileklerimi ve en içten sevgilerimi gönderiyorum" mesajıyla destek oldu. Oyuncu Binnur Kaya, "Canım Filiz Hanım, geçmiş bitmiş olsun. Çektikleriniz son bulsun. Sizi çok seviyoruz" ifadelerini kullandı.

Filiz Akın ikinci kez ameliyat oldu Usta sanatçının sağlık durumu

"GEÇİP GİDECEK BU KÖTÜ GÜNLER"

Oyuncu Melek Baykal ise "Canım, canım Filiz Hanım. Çok büyük geçmişler olsun. Sıkıntılarımız, acılarımız tez zamanda uzaklaşsınlar bizlerden. Sizi seviyorum, acil şifalar diliyorum" yorumunda bulundu.

Filiz Akın ikinci kez ameliyat oldu Usta sanatçının sağlık durumu

Haberin Devamı

Şarkıcı Ayşegül Aldinç ise "Canımın içi Filiz Hanım. Ne zarif, ne kıymetbilirsinizdir siz. Aklım hep sizde biliyorsunuz. Eminim çok iyi bakılıyorsunuz. Geçip gidecek tüm bu kötü günler, bulutlar dağılacak. Bir an önce kavuşmak dileğiyle. Siz sağlığınıza, ben de size" mesajını yazdı.