Geri Dön

fizy Müzik ödülleri sahiplerini buldu

fizy İstanbul Müzik Haftası kapsamında düzenlenen 'fizy Müzik Ödülleri' görkemli bir törenle sahiplerini buldu. 'Yılın En Çok Dinlenen Kadın Sanatçısı' Sıla Gençoğlu, 'En Çok Dinlenen Erkek Sanatçısı' ise Ben Fero oldu.

fizy Müzik ödülleri sahiplerini buldu

Sunuculuğunu Burcu Esmersoy’un yaptığı fizy Müzik Ödülleri gecesinde ilk ödülü, 'Yılın En Çok Dinlenen Kadın Sanatçısı' seçilen Sıla aldı. Güzel şarkıcı ödülünü alırken, “Burada olmak çok kıymetli. Biz şarkıları evde yazıyoruz ama açığa çıkarmak, açığa çıkardıktan sonra da dinlenmesi çok önemli. Layık görüldüğüm için çok mutluyum” dedi. 'Yılın En Çok Dinlenen Erkek Sanatçısı' kategorisinin sahibi Ben Fero olurken, rapçi geceye daha önce çektiği bir video ile katılarak teşekkürünü iletti. 

Reynmen’e iki ödül birden
Yılın en çok konuşulan isimlerinden biri olan Reynmen, ‘Derdim Olsun’ şarkısıyla 'En Çok Dinlenen Şarkı' ve 'En Çok İzlenen Video' kategorilerinde iki ödülün sahibi oldu. Reynmen ismiyle tanıdığımız Yusuf Aktaş mutluluğunu, “Ben dijitalin var ettiği biri olarak sizlerin karşısında bu ödülü almaktan gurur duyuyorum. Herkes dijitalde bir şey yapabilsin istiyorum” diyerek paylaştı.

'Yılın En Çok Dinlenen Düet' ödülü ‘İçimdeki Sen’ şarkısıyla Bilal Sonses ve Tuğçe Kandemir’in oldu. Son yıllarda yaptığı şarkılarla akıllara kazınan gruplardan olan Pinhani, 'En Çok Dinlenen Grup' kategorisinde ödülün sahibi oldu. 

40 yıllık ömre, onur ödülü
'Yılın En Çok Dinlenen Albümü' kategorisinde ‘Aşık’ isimli albümüyle Ebru Gündeş ödüle layık görüldü. 'Yılın En Çok Aranan Sanatçısı' Ahmet Kaya olurken, ödülü eşi Gülten Kaya aldı. Kaya, "Yokluğunun 19. yıl dönümünde, onun yine en çok aranan sanatçı ödülü alması benim için çok onur verici” diye konuştu.
fizy verilerine göre platform üzerinden 'Yılın En Çok Paylaşılan Şarkısı', Merve Özbey’in ‘Yaramızda Kalsın’ parçası oldu. 

Gecenin son ödülü bu yıl 40’ıncı sanat yılını kutlayan Yeni Türkü’ye verildi. Yeni Türkü grubu adına konuşma yapan Derya Köroğlu, “40 yıl geçince insan ne diyeceğini şaşırıyor. Bu onuru bize verdiğiniz için çok teşekkür ediyoruz” dedi. Grup; ‘Maskeli Balo’, ‘Mamak Türküsü’, ‘Olmasa Mektubun’, ‘Deliler’ ve ‘Fırtına’ gibi sevilen şarkılarını seslendirerek davetlilere keyifli bir akşam yaşattı.

fizy Müzik Ödülleri kazananların listesi:
En Çok Dinlenen Erkek: Ben Fero
En Çok Dinlenen Kadın: Sıla
En Çok Dinlenen Düet: Bilal Sonses feat. Tuğçe Kandemir İçimdeki Sen
En Çok Dinlenen Şarkı: Reynmen Derdim Olsun
En Çok İzlenen Video: Reynmen Derdim Olsun
En Çok Dinlenen Grup: Pinhani
En Çok Dinlenen Albüm: Ebru Gündeş Aşık
En Çok Aranan Sanatçı: Ahmet Kaya
En Çok Paylaşılan Şarkı: Merve Özbey Yaramızda Kalsın
Onur Ödülü: Yeni Türkü

fizy Müzik ödülleri sahiplerini buldu

Emre Aşık şikayetçi olarak dinlendi: Mesajda beni öldüreceği yazıyorduDüzce'de eski milli futbolcu Emre Aşık'ı öldürmeyi planladıkları iddiasıyla eski eşi Yağmur Sarnıç'ın da aralarında bulunduğu 3 sanığın yargılandığı davada Emre Aşık, talimatla Anadolu Adliyesi'nde ifade verdi. Aşık ifadesinde sanık Erdi Sungur'un avukatına ulaştığını, Baycan Şentürk'ün ikinci tetikçi olarak yer aldığını ve kendisini öldüreceklerine dair mesajlar olduğunu söyledi. Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde gerçekleşen talimat duruşmasına şikayetçi Emre Aşık ile avukatları Funda Sadıkahmet ve Hasan Tahsin Cevizoğlu katıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber