Geri Dön

Gripin grubu üyeleri kimler, hangi isimlerden oluşuyor? Gripin grubu ne zaman kuruldu, solisti kim?

Gripin grubunun kimlerden oluştuğu araştırma konusu olmaya devam ediyor. 1999 yılında İstanbul'da kurulan pop rock grubu olan Gripin ilk albümünü 2004 yılında çıkardı. İşte Gripin grubu ve albümleri...

Gripin grubu üyeleri kimler, hangi isimlerden oluşuyor? Gripin grubu ne zaman kuruldu, solisti kim?

Gripin grubu kimlerden oluşuyor sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. 1999 yılında İstanbul'da kurulan Pop rock grubu olan Gripin ilk albümünü 2004 yılında çıkardı. Birol Namoğlu'nun solistliğini üstlendiği grup Evren Gülçığ, Arda İnceoğlu, Murat Başdoğan ve İlker Baliç'ten oluşuyor.

Birol Namoğlu

9 Kasım 1978 tarihinde doğan Süreyya Birol Namoğlu, amatör müziğe 1994 yılında İstek Kemal Atatürk lisesi'nde okurken Emir Işılay ve Murat Emre ile beraber kurdukları lise grubunda vokalistlik yaparak başladı. Bu grupla lise festivallerinde çaldı.

1998 yılında Serdar Derekoy ve Mustafa Keçeli ile beraber kurduğu Yanki grubu ile Boğaziçi Üniversitesi 1. Amatör Müzik yarışmasında en iyi erkek solist ödülünü, Yanki grubu da en iyi performans, en iyi grup ve jüri özel ödüllerini aldı. 1999'da Evren Gülçığ ile beraber Gripin'i kurdu.Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, yüksek lisans öğrenimini ise Galatasaray Üniversitesi İşletme bölümlerinde tamamladı.

2015'te Derya Beşerler ile evlendi.

Evren Gülçığ

6 Eylül 1977 tarihinde doğan Evren Gülçığ, 1993 yılında Şişli Terakki Lisesi'ndeki grubuyla Altın Mikrofon 2.lik ödülünü aldı. 1994-1995 arasında Emir Işılay ile kurduğu Pharoh isimli grupta gitar çaldı. 1997 yılında Birol Namoğlu ile beraber “İsmi Lazım Değil” bir grupta gitar çaldı. 1997-1998 yılları arasında bir yandan Pera Güzel Sanatlar'da caz armonisi eğitimi alırken bir yandan tiyatro müzikleri hazırladı. 1999'da Birol Namoğlu ile beraber Gripin'i kurdu.

Arda İnceoğlu

21 Şubat 1982 tarihinde doğan Arda İnceoğlu, amatör müzik hayatına Evrim Lisesi'nde başladı. Lise konserleri ve yarışmalara katıldı. 2001 yılında Kung Fu ile çalışmaya başladı. Kung Fu ile birçok konser ve festivaller ile beraber Line ve Kadıköy Budha Bar'da çaldı. 2002 yılı yazında Gripin'e geldi.

Murat Başdoğan

26 Aralık 1981 tarihinde doğan Murat Başdoğan, amatör müzik hayatına Şişli Terakki Lisesi'nde başlayan bir diğer Gripin üyesi olan Murat, Krem Sedef ile beraber kurduğu Popcorn adlı okul grubuyla birçok lise festivalinde sahneye çıktı. 2001 yılında kendini aniden Gripin'de buldu.

İlker Baliç

22 Mayıs 1980 tarihinde doğan İlker Baliç, Kadıköy Anadolu Lisesi grubu şeklinde kurdukları Kung Fu ile 9 sene çaldı. 2000'de Gripin'e katıldı.

2004 yılında ilk albümleri Hikayeler Anlatıldı yayımlandı. Bu albümden üç parçaya klip çekildi:

Boşver

Karışmasın Kimseler

Elalem

2005'te, Hikayeler Anlatıldı albümündeki parçaların akustik versiyonlarının da dahil edildiği Hikayeler Anlatıldı 2. Baskı yayımlandı. İkinci albümleri Gripin ise Şubat 2007'de çıktı.

 

 

İzzet Yıldızhan: Hak etmediğim hakaretlere maruz kaldım!Konserlerinde giydikleri iddialı kostümlerle konuşulan Gülşen ve Hadise gibi ünlü isimler için "Külotla da çıkmasınlar bir zahmet!" sözleriyle eleştiri toplayan İzzet Yıldızhan isyan etti. Sosyal medya hesabından bir video yayınlayan ünlü türkücü, "Hak etmediğim hakaretlere maruz kaldım" dedi.
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber