Geri Dön

Handan Ertuğrul'dan 5.5 milyonluk bağışla veda

Devlet Tiyatroları emekli oyuncusu, Devlet Tiyatrolarının ilk Genel Müdürü Muhsin Ertuğrul'un eşi, Handan Ertuğrul (94) hayatını kaybetti. 10 gün önce Darüşşafaka Cemiyeti’ne 5.5 milyon TL bağışta bulunan Ertuğrul’un acı haberi sevenlerini yasa boğdu.

Handan Ertuğrul'dan 5.5 milyonluk bağışla veda

Devlet Tiyatroları emekli oyuncusu, Devlet Tiyatroları’nın ilk genel müdürü Muhsin Ertuğrul’un eşi Handan Ertuğrul (94) dün hayatını kaybetti.

Hürriyet'in haberine göre; 10 gün önce Darüşşafaka Cemiyeti’ne 5.5 milyon bağış desteğinde bulunan ve kendisini öğrencilerin eğitimine adayan usta isim, bugün Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın himayelerinde Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde düzenlenecek törenin ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedilecek.

Handan Ertuğruldan 5.5 milyonluk bağışla veda

Darüşşafaka’dan yapılan açıklamaya göre Ertuğrul, yaptığı bağışla kız kardeşi ve yeğeninin adını taşıyan “Perran ve Pınar Uran Burs Fonu” kurulmasına öncülük ederek, kurulacak fonla anne veya baba kaybı yaşamış öğrencilerin eğitimine destek olacak.

Katıldığı törende Ertuğrul, “Bütün isteğim okumak için mücadele veren çocuklara yardım etmek” demişti. Bağış sonrasında Ertuğrul’a “Nar Plaketi” ve “Kurucu Bağışçı” sertifikası takdim edildi.

BENİ ÇOK SEVERDİ
Türker İnanoğlu, Handan Ertuğrul’un vefatından üzüntü duyduğunu belirtti: “Beni çok severdi. Ben de onu çok severdim. Son olarak bir ay önce telefonla görüşmüştüm, bana Darüşşafaka’ya bağış yaptığını söylemişti. Yıllar önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne sokak çocukları yararına bağış yapmıştı. Mekanı cennet olsun.”

Magazin Haberleri Bülteni (18 Mayıs 2021)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları;

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet