Geri Dön

Harika Uygur'un Kartal Tibet anısı: Sessizce kapımıza bırakırdı

Usta oyuncu ve yönetmen Kartal Tibet, 83 yaşında hayatını kaybetti. Bir dönem usta sanatçının asistanlığını yapan cast direktörü Harika Uygur, Tibet'in vefatının ardından duygusal bir anısını anlattı.

Harika Uygur'un Kartal Tibet anısı: Sessizce kapımıza bırakırdı

Harika Uygur, bir dönem asistanlığını yaptığı Türk sinemasının efsane ismi Kartal Tibet ile 27 yıl öncesine ait bir anısını Instagram hesabından takipçileriyle paylaştı.

"KURTARICIMIZ CANIM KARTAL TİBET"
"Çok üzgünüm. Size Kartal Tibet ile ilgili anımı anlatmak istiyorum. Yıl 1994. Beş Nisan kararları açıklanmış, ülke ekonomik krizde ve ben dahil bir çok kişi sektörde iş yapmak için bekliyoruz. Bu sırada 'Şehnaz Tango' dizisi çekilecek, Semih Kaptanoğlu yönetmen ve Kartal Bey yapımcı. Kanal yanılmıyorsam Show TV ve bekliyoruz. Yaz geldi, para yok beklemeye devam.

O sırada yönetmen yardımcılığı yapacak olan Mutlu Polat'la ev arkadaşıyım. Bu arada ben de ikinci asistanım. Eve yiyecek alacak paramız yok, ekmek bölüşüyoruz, durum bu. Bu durumda tek kurtarıcımız canım Kartal Tibet. Elleri dolu dolu bize market alışverişi yapıyor, kapımıza sessizce, rencide etmeden bırakıyor. Biz utandıkça, 'kızlar çalışınca ödersiniz' diyor, (tabii ki asla almadı), bizi mutlu etmek için elinden geleni yapıyor tam bir babacan tavırla.

Bir gün bu süreç uzayınca sabah 5'te kapıya geliyor ve diyor ki; 'bu böyle olmaz, aklım sizde kalıyor'. Özel arabası ve şoförüyle ev arkadaşımın annesinin Foça’daki yazlığına bizi teslim ediyor. Hatta üçüncü ev arkadaşımızı da almayı ihmal etmiyor. Biz bütün yazı Foça’da karnımız doymuş bir şekilde deniz, tatil, kum diye geçiriken, babalığını ihmal etmeden arada bizi ziyaret ediyor ve sevgisini, elini üzerimizden hiç eksik etmiyor.

Şu anda gözlerim dolu dolu bunları yazıyorum. Sizi her zaman ayrı ve çok sevdim, andım Kartal Bey. Son yıllarınızda kimseyle görüşmek istememenizi saygıyla kabullendim. Üzerimde babamdan çok emeğiniz, nasihatınız var. Bugün ben olmamda önemli bir mihenk taşısınız. Hakkınızı helal edin, gül bahçelerinde uyuyun. Özlemle."

Harika Uygurun Kartal Tibet anısı: Sessizce kapımıza bırakırdı


'Masumlar Apartmanı' oyuncuları yeni sezon ilk bölümü birlikte izlediTRT 1’in geçen sezona damgasını vuran dizisi Masumlar Apartmanı, yeni sezon ilk bölümüyle 14 Eylül Salı akşamı izleyici karşısına çıktı. Kadrosuna Melisa Şenolsun'un da katıldığı dizinin ünlü oyuncuları, yeni sezon ilk bölümü hep birlikte izledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner