Geri Dön

İbrahim Tatlıses: Oğlum beyin kanaması geçirdiğinde bir damla gözyaşı dökmedim!

Yedi çocuk ve dokuz torun sahibi İbrahim Tatlıses (70), sosyal medya hesabından yayınladığı Babalar Günü mesajıyla adından söz ettirdi. İbo'nun arasının açık olduğu bilinen büyük oğlu Ahmet Tatlıses sessizliğini korurken, usta sanatçının Urfa'da evlendiği ilk eşi Adalet Sara’dan imalı bir paylaşım geldi. Sosyal medyada gündem olan paylaşımın ardından Beyaz TV'de yayınlanan 'Beyaz Magazin' programına telefonla bağlanan Tatlıses, çok konuşulacak açıklamalarda bulundu. Oğlunun beyin kanaması geçirmesinin ardından bir damla gözyaşı dökmediğini söyleyen sanatçı, eski eşi Sara'ya "Senin bende ne hakkın var?" diyerek sitem etti. İşte detaylar...

İbrahim Tatlıses: Oğlum beyin kanaması geçirdiğinde bir damla gözyaşı dökmedim!

Tatlıses'in şarkıcı kızı Dilan Çıtak, ilişkileri bir dargın bir barışık devam eden dört yıllık sevgilisi ile 16 Mayıs Pazartesi akşamı Polonezköy'de bir mekanda nişanlandı. Kızınin nişan yüzüğünü takan sanatçı, basın mensuplarına, "Bana 'Mutlu musunuz?' diye sormayın" diyerek takıldı. Tatlıses, "Her babaya ne sorulursa sorulsun, böyle bir günde 'Mutluyum' der. Çok mutluyum, Levent de çok düzgün, terbiyeli bir çocuk. Ben de bir baba olarak elimden ne geliyorsa yapacağım tabii ki. Düğünde görüşürüz" diyerek, duygularını dile getirdi.

AHMET TATLISES'İ YOK SAYDI!

Ekim 2021'de oğlu İdo Tatlıses ile Yasemin Şefkatli'nin düğününe de katılan İbrahim Tatlıses, Urfa'da evlendiği ilk eşi Adalet Sara'dan olan büyük oğlu Ahmet Tatlıses'le ise bir süredir gerginlik yaşıyor. Geçtiğimiz ocak ayında önemli bir sağlık sorunuyla mücadele eden Ahmet Tatlıses, Ulus'ta bulunan özel bir hastanede beyin ameliyatı geçirdi. Baba Tatlıses'in oğlunu hastanede ziyaret etmediği konuşulurken, bu konuda "Geçmiş olsun" açıklamasında bulunmaması da dikkat çekti.

Mart ayında ise kızı Gülşen ile bir karesini paylaşan Tatlıses altına şu mesajı düştü:

Bu benim Gülşen’im. Kimseyle kavga etmez. Bir de Gülden’im var babası hep duasındadır. Artı bir de Melek’im var o da babasının doktoruyla ilaçlarıyla uğraşır… Bir de Elif’im var ki sormayın! ‘Nasılsın baba’, ‘Süperim kızım’, ‘Ben de süperim baba’ deyip bitiriyor beni… Bir de Dilan var ki keşke erkek olsaydı. İdo’daki edep ve saygı da herkese örnek olacak boyuttadır. Bunların duası bana yeter de artar bile… Allah bunları bana çok görmesin.

İbrahim Tatlıses: Oğlum beyin kanaması geçirdiğinde bir damla gözyaşı dökmedim

Tek tek çocuklarından bahseden Tatlıses, büyük oğlu Ahmet Tatlıses’in adını dahi anmadı.

"AİLEMİN İÇİNE ETTİLER!"

İbrahim Tatlıses, iki hafta önce de Twitter'dan yaptığı sert açıklama ile gündem oldu. "Ailemin içine ettiler" diyen usta şarkıcı, "İzmir'de çekirdek bir ailem var' dedim, ailemin içine ettiler. O çekirdek aileyi büyütecektim. Bu saaten sonra kime hesap vereceğim, Allah'tan başka kimseye. Yapacağımı yapmışım, herkesin yaşamı hayatı garantide. Kim sebep olduysa Allah da onları bildiği gibi yapsın. Hakkımı helal etmiyorum" mesajıyla isyanını dile getirdi.

"BABA CANDIR"

Usta sanatçı, bir kez daha sosyal medya paylaşımıyla gündem oldu. Twitter'da Babalar Günü mesajı yayınlayan Tatlıses'in, "Baba candır. Babanın kıymetini bilmeyenler ahmak oğlu ahmaktır!" paylaşımına takipçilerinden yorum yağdı.

ADALET SARA'DAN İMALI CEVAP!

Bu sözlerin ardından İbrahim Tatlıses'in eki eşi Adalet Sara ise dikkat çeken Instagram paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Bugün Babalar Günü’ymüş. Hangi babaların günü kutlu olsun; anneden öksüzüne anne olmuş, çıkarına uçkuruna el uğruna evladını feda etmeyenlerin! Kız-oğlan, üvey-öz ayrımı yapma-dan sevgisini kuruşunu pay edenlerin. ‘Namus davası’ diye annesine, kızına, karısına hayatı zindan etmeyenlerin! Evladının derdiyle dertlenen, mutluluğuyla mutlananların. Kendisi ferahlık içinde, evladını bedbahtlıkla yaşatmayanların. Kendisinin olmasa da, baba şefkatiyle evladıymış gibi evlat büyütenlerin. Bugün Babalar Günü’ymüş. Hangi Babaların günü kutlu olsun? Hayat yükü omuzunda olan. Babadan yetim kalmışların, baba gibi baba olanların ve baba gibi annelerin günü kutlu olsun.

İbrahim Tatlıses: Oğlum beyin kanaması geçirdiğinde bir damla gözyaşı dökmedim

Usta sanatçı İbrahim Tatlıses, bunun ardından Beyaz TV'de yayınlanan Beyaz Magazin programına telefonla bağlanarak çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

"Çok yaralıyım" ifadelerini kullanan Tatlıses, şöyle konuştu:

Ben Adalet hanımdan 45 sene önce ayrılmışım, 45 senedir maaş ödüyorum. Bir ay maaş ödemesem şirketin altını üstüne getiriyorlar. Oğluna yedi dükkan verdim, hepsini batırdı. Neyin helalliğini alacakmışım? Ben hiçbir kadını mağdur etmem, neyim varsa onlarındır. Bugüne kadar hep öyle yaptım. O oğlum dediğim var ya Ahmet, En büyük ihaneti yapan o... En güzel dükkanları batırdı, istediği her yeri verdim.

Konuşmasına devam eden Tatlıses, "Benden ne istiyorlar bilmiyorum. Varımı yoğumu veriyorum, yine kurtulamıyorum. 70 yaşındayım, hala sahneye çıkıyorum. Canıma yetti. Ben sağlığımla mı uğraşayım onlarla mı uğraşayım?" diyerek sitem etti.

Tatlıses, eski eşi Adalet Sara'nın yaptığı paylaşımın kendisine okunması üzerine, "Ben hiçbir çocuğumu ihmal etmem" ifadelerini kullandı ve ekledi:

Ben bütün evlatlarımdan razıyım, bir tek en büyüğü hariç. Bir insana yedi dükkan verirsin, yedisi de batar mı? Akrabanın akrabaya ettiğini akrep bile etmezmiş. Ahmet'in ismini bile anmak istemiyorum. Beyin kanaması geçirdi hastaneye gitmedim. Gitmem ya! Bir damla göz yaşı dökmedim. Dökmem! Bodrum'dan çıktım geliyorum, bana telefonda bir laf etti. Ayıp laflar, bir baba evladına etmez. Söylemeyeceğim burada. Ettiği lafları ben biliyorum.

İbrahim Tatlıses: Oğlum beyin kanaması geçirdiğinde bir damla gözyaşı dökmedim

İbrahim Tatlıses, ardından 2011'de başından vurulduğu dönemden bahsederek, "İhanete uğradım ihanete. Ben vuruldum, direkt şirkete gidip kasayı boşaltı. Niye diğer çocuklarım yapmıyor da o yapıyor? Benim niye ellerim kasılıyor, hep içime attığım için. Ben bu haldeyken bana bu yapılır mı?" dedi.

Eski eşine verdiği maddi yardımdan da bahseden sanatçı, "Neymiş efendim, 3 bin TL maaş yetmiyormuş. Adalet hanım senin bende ne hakkın var? Hala kiranı ödüyorum, sana orada bina yaptım içinde oturuyorsunuz. Ölene kadar da oturun, helali hoş olsun. Ama yeter ya" şeklinde konuştu.

Geçtiğimiz günlerde yaptığı "Çekirdek ailemi mahvettiler" paylaşımı da sorulan Tatlıses, anlattıklarıyla duyanları şoke etti:

Bodrum'daki evime domuz yağı sürmüşler. Yoksa ben burada çekirdek ailemi kurmuştum, evleniyordum. Şu anda ayrıyız. Dünya bir tarafa o bir tarafa. Beni en mutlu eden insan o. Seviyorum. Bütün mallarımı da onun üzerine yapacağım. İnşallah barışırız. Hepiniz biliyorsunuz kim olduğunu. Gülçin Karakaya. Kızın kafasını çelmişler. Ben ona ev de aldım araba da. Ona her şey feda olsun, o benim sol yanım. Kimse yanımda yokken o benim yanımdaydı. Aramızdaki yaş farkı hiç önemli değil.

Ünlü isim, ardından "Çocuklarım 'para gitmesin' diye evlenmemi istemiyor. Ben ölümüme yakın ne yapacağımı biliyorum. Her şeyimi Mehmetçik Vakfı'na vereceğim. Cenazem çıkar, yine Ahmet'e istediğini vermem!" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber