Geri Dön

Kaderimin Oyunu Asiye kimdir, gerçek adı nedir? Öykü Karayel kimdir, kaç yaşında?

Kaderimin Oyunu dizisi bu akşam yayınlanacak. İlk bölümü ile izleyicilerle buluşacak olan dizinin oyuncu kadrosunda yer alan Öykü Karayel, Asiye karakterine hayat veriyor. Asiye'yi canlandıran Öykü Karayel'in yaşamı ile ilgili bilgiler merak ediliyor. PekiÖykü Karayel kimdir, kaç yaşında?

Kaderimin Oyunu Asiye kimdir, gerçek adı nedir? Öykü Karayel kimdir, kaç yaşında?

Kaderimin Oyunu dizisi ilk ile bölümü bugün yayın hayatına başlıyor. Öykü Karayel ise dizinin başrol oyuncuları arasında bulunuyor. Ünlü oyuncu Öykü Karayel, Asiye karakterini canlandırıyor. Peki Kaderimin Oyunu'nun Asiye'si Öykü Karayel kimdir?

ÖYKÜ KARAYEL KİMDİR?

1990 yılında İstanbul’da doğan Öykü Karayel, Çemberlitaş Kız Lisesi mezunudur. İkiz kardeşi vardır. Kenter Tiyatrosu’nda kısa bir eğitim aldıktan sonra, 2007 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümüne girdi. Henüz konservatuvar öğrencisiyken Krek’in Güzel Şeyler Bizim Tarafta adlı oyunu için yapılan seçmelere katıldı ve 30 aday arasından Ayşe rolünü oynamaya hak kazandı. İlk profesyonel deneyimi olan; Güzel Şeyler Bizim Tarafta adlı tiyatro oyunundaki Ayşe rolüyle, 16. Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Ödülleri’nde, Efes Özel Ödülü’nü ve Tiyatro Eleştirmenleri Birliği Genç Yetenek Ödülü’nü almayı başardı. Performansıyla önce senarist Ece Yörenç'in, ardından da yapımcı Kerem Çatay'ın ilgisini çekip 20 yaşında oyuncu olmuştur. Kuzey Güney adlı TV dizisinde, Cemre Çayak karakterini canlandırmıştır. 2014 yılındaki ilk oyunu Katil Joe ile Moda Sahnesi'nde seyircilerin karşısına çıkmıştır. Kara Para Aşk adlı TV dizisine 30. bölüm ile dâhil olmuş ve dizide İpek karakterini oynamaktadır.

'Yargı'da Engin'in cinayetindeki şüpheliler artıyor!Kanal D’nin Ay Yapım imzalı dizisi 'Yargı'nın yeni bölüm tanıtımında; Neva, cinayet şüphelileri arasına giriyor. Ceylin ise Ilgaz’ın savcılıktan istifa ettiğini öğreniyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber