Geri Dön

Kalben kimdir, kaç yaşında? Kalben albümleri ve şarkıları

Kalben kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. 17 Ocak 1986 yılında İskenderun'da dünyaya gelen Kalben şarkıcı, söz yazarı ve kadın hakları savunucusudur. Müzik ile ilgilenmeye çok küçük yaşlarda başlayan Kalben, Lisans eğitimini Uluslararası İlişkiler Bölümünde tamamlamasına rağmen müzik ile olan bağlarını hiç koparmadı. İşte Kalben hayatı albümleri ve kariyeri hakkında merak edilenler...

Kalben kimdir, kaç yaşında? Kalben albümleri ve şarkıları

Kalben kimdir hayatı ve kariyeri hakkında bilgiler araştırma konusu olmaya devam ediyor. 17 Ocak 1986 yılında İskendurun'da dünyaya gelen Kalben, çok küçük yaşlardan itibaren müzikle ilgilenmeye başladı. Lisans eğitimini müzik alanında tamamlamasa da müzikten hiç kopmadı. İlk albümümü 2016 yılında çıkardı.

KALBEN SAĞDIÇ KİMDİR?

Müzik ile ilgilenmeye 8 yaşında annesinin aldığı klavye ile başlayan Kalben, ilk gitarına 14 yaşında sahip oldu. Bu gitar ikinci el bir Santana idi.

17 yaşında burslu olarak girdiği Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden 2007'de mezun oldu. Çeşitli alanlarda çalışmayı denedikten sonra 2008'de, aynı üniversitenin Grafik Tasarım Bölümünde, Medya ve Kültürel Çalışmalar üzerine yüksek lisans yapmaya başladı ve 2011'de mezun oldu. Anı saklamanın yolları ve yadigarlar üzerine tez verdikten sonra iş bulmak için İstanbul'a taşındı. Universal Pictures bünyesinde marka müdürü olarak çalışmaya başladı. Sonrasında senaryo yazarlığı, editörlük, proje yöneticiliği, reklam yazarlığı, çevirmenlik gibi çeşitli işlerle meşgul oldu.

Ankara'da ve İstanbul'da nadiren müzik yapmaya, konser vermeye devam etti. 18 Ekim 2014'te Sofar Sounds kapsamında Galata'da bir evde sadece gitarıyla verdiği konserden yayınlanan 'Sadece' videosu kısa zamanda Sofar videoları arasında en çok izlenen oldu.

Çıkardığı Lulu adlı çocuk romanı serisi sonrası müzik hayatına başladı. Aşk Kaç Beden Giyer? dizisinde temizlikçi rolünü canlandırdı. Sahne adını taşıyan ilk albümü Kalben, Şubat 2016'da Doğan Music Company etiketi ile çıktı.

Kalben üçüncü stüdyo albümü Kalp Hanım'ı Garaj Müzik etiketiyle 20 Mart'ta tüm dijital müzik platformlarda yayımladı.

Stüdyo albümleri

Kalben (2016)
Sonsuza Kadar (2017)
Kalp Hanım (2020)
Eski Yeniler (2021)

EP'leri

Aşk Çeşmesi (2019)

Single'ları

"Geri Dönme" (Cem Adrian ile birlikte) (2018)
"Yaşamak Var Ya" (2018)
"Kuşlar" (2018)
"Günaydın" (2019)
"Perişahı'nın Kızı" (2020)
"Kahveyi Kavururlar" (2020)
"Yüksek Yüksek Tepeler" (2021)
"Robot Kozmonot" (ft. Teoman) (2021)
"Şanssız Mücadeleci" (2021)
"Ne Güzel Yerlerin Var" (2021)
"Robot Kozmonot (Karakter Remix)" (2021)
"Bilmiyor İçim" (2021)

Filmografi

Jet Sosyete (2018) - Kendisi (13. bölüm)
Menajerimi Ara (2021) - Kendisi (26. bölüm)

Dünyaca ünlü star Inna, Çorlu’da mahsur kaldıYeni şarkısı ‘Up’ın promosyon çalışmaları için Romanya'dan Türkiye’ye gelmek için yola çıkan dünyaca ünlü şarkıcı ve söz yazarı Inna'nın uçağı, İstanbul’u felç eden kar fırtınası nedeniyle Çorlu’ya inmek zorunda kaldı.
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber