Kalben

Kalben

Son dakika kalben haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kalben gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kalben haber sayfamızda...

Kalben

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 637 kalben haberi bulunmuştur.
Fulya Zenginer'den doğum sonrası ilk kare
Fulya Zenginer'den doğum sonrası ilk kare'Küçük Kadınlar' (2008-2011) dizisinde canlandırdığı 'Yeliz' karakteriyle şöhreti yakalayan Fulya Zenginer, hamilelik döneminde sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğraflarla ilgi odağı olmuştu. Güzel oyuncu, 15 saat süren doğum sürecinin ardından bebeği Milan'ı kucağına aldı. Çarşamba günü hastaneden taburcu olacak oyuncu, doğum sonrası verdiği pozu takipçilerinin beğenisine sundu.
24.05.2022Cadde
SAATLERİN ANLAMI 2022: Ters, Çift, Tek, Aynı Saat Anlamları Nelerdir? Numerolojiye Göre Saat Anlamı ve Yorumları
SAATLERİN ANLAMI 2022: Ters, Çift, Tek, Aynı Saat Anlamları Nelerdir? Numerolojiye Göre Saat Anlamı ve YorumlarıHayat döngüsü içerisinde önemli yere sahip olan saatler günde 24 kez çift, 13 kez ise ters saatlere denk gelir. Bu saatlerin bir anlamı bulunuyor. Saatlerin anlamı birçok kişi tarafından saat falı olarak da bilinir. Aşk, iş özel hayat ile ilgili yorumların yapıldığı bu saatlerin anlamı çift, ters ve üçlü olmasına göre farklılık gösteriyor. Saat anlamı akrep ve yelkovanın denk geldiği saatlere göre yorumlanır. Çift saatler daha olumlu bir anlam taşırken ters saatler olumsuzdur. Çift saatler 19.19, 20.20, 21.21, 22.22 ters saatler ise 04.40, 05.50, 10.01, 12.21, 13.31 şeklindedir. Üçlü saatler ise 01.11, 02.22, 03.33 vb. şeklindedir. Saatler ne anlama gelir? Saat anlamları 2022 içeriğimizden çift, ters, yansıma, aynı, üçlü, tek saatlerin, sayıların anlamını ve saat falı yorumlarını detaylı açıklamaları ile birlikte okuyabilirsiniz.
23.05.2022Yaşam
Tesbih Namazı Nasıl Kılınır, Kaç Rekattır? Tesbih Namazı Kılınışı ve Fazileti
Tesbih Namazı Nasıl Kılınır, Kaç Rekattır? Tesbih Namazı Kılınışı ve FaziletiTesbih namazı Müslümanların hayatı boyunca bir kez de olsun kılması gereken namazlardan birisidir. Diğer namazlara göre uzun bir namaz olması yönüyle diğerlerinden ayrılır. İslam aleminde hayırlı bir gece olması nedeniyle genellikle Kadir Gecesi'nde kılınır. Toplamda 4 rekattan oluşur. Kılması oldukça faziletli olan bu namaz kerahet vakitlerinde kılınmaz. Diyanet tesbih namazı nasıl kılınır, kaç rekat? Tesbih namazı kılınışı ve fazileti ile ilgili detaylara içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
17.05.2022Dini Bilgiler
Kelime-i Tevhid Anlamı, Okunuşu ve Yazılışı: Kelime-i Tevhid Ne Demek ve Nasıl Çekilir?
Kelime-i Tevhid Anlamı, Okunuşu ve Yazılışı: Kelime-i Tevhid Ne Demek ve Nasıl Çekilir?İslam alemi için önemli bir yere sahip olan Kelime-i Tevhid Peygamberimiz aleyhisselam ‘Cennetin anahtarı’ dediği kelimedir. 'Bir şeyin bir ve tek olduğunu kabul etmek' anlamını taşıyan Kelime-i Tevhid çekmenin faziletleri oldukça fazladır. Sık sık tekrar edilmesi gereken Kelime-i Tevhid, Kelime-i Şehadet ile sıklıkla karıştırılmaktadır. Kelime-i Tevhid ne demek ve nasıl çekilir? Kelime-i Tevhid anlamı, okunuşu ve yazılışı ile ilgili konu hakkında detaylı bilgi almak için içeriğimize göz atabilirsiniz.
16.05.2022Dini Bilgiler
2 Rekat, 4 Rekat ve 100 Rekat Kadir Gecesi Namazı Nasıl Kılınır? Başka Hangi Namazlar Kılınabilir?
2 Rekat, 4 Rekat ve 100 Rekat Kadir Gecesi Namazı Nasıl Kılınır? Başka Hangi Namazlar Kılınabilir? Kadir Gecesi namazı ile ilgili aramalar öne çıkıyor. Kadir Gecesi Kur’an-ı Kerim’de bin aydan daha hayırlı gece olarak tasvir edilmiştir. Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başladığı bu gece Ramazan ayına denk gelmektedir. 11 Ayın Sultanı Ramazan’ın 27. Gecesidir. İslam aleminin en önemli gecelerinden bu mübarek günde müminler vakitlerini ibadet ederek geçiriyor. Tüm Müslüman alemi Kadir Gecesi’nin faziletlerinden yararlanmak istiyor. Bu özel günde Kadir Gecesi namazı ve Tesbih namazı kılınıyor. 2 rekat, 4 rekat ve 100 rekat Kadir Gecesi namazı nasıl kılınır? Başka hangi namazlar kılınabilir? Kadir Gecesi namazı kılınışı ile ilgili detaylara içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
27.04.2022Dini Bilgiler
KADİR GECESİ ZİKİRLERİ VE TESBİHLER || 2022 Kadir Gecesinde hangi tesbihler ve zikirler çekilir?
KADİR GECESİ ZİKİRLERİ VE TESBİHLER || 2022 Kadir Gecesinde hangi tesbihler ve zikirler çekilir?Yüce kitabımız Kuran-ı Kerim'in indirilmeye başlandığı gece olan Kadir Gecesi bu gece eda edilecek. Namazlar kılınacak Kuran-ı Kerim okunacak, zikir ve tesbihler yerine getirilecek ve son olarak yapılan ibadetlerin ardından dualar yapılacak. Peki Kadir Gecesi zikirleri ve tesbihleri nelerdir?
27.04.2022Gündem
KADİR GECESİ 2022: Kadir Gecesi Mesajları, Kandil Sözleri, Kadir Gecesi Duası, Kadir Suresi Nedir ve İbadetleri Nelerdir?
KADİR GECESİ 2022: Kadir Gecesi Mesajları, Kandil Sözleri, Kadir Gecesi Duası, Kadir Suresi Nedir ve İbadetleri Nelerdir?2022 Kadir Gecesi mesajları, sözleri ve kandil mesajı seçenekleri! Kadir Gecesi her yıl İslam aleminin heyecanla karşıladığı mübarek günlerden bir tanesidir. Allah tarafından Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’e (S.A.V) Kur’an-ı Kerim’in vahdedilmeye başladığı gece olması nedeniyle Müslüman dünyası için önemli bir yere sahiptir. Bu mübarek gecece müminler namaz kılar, Kur’an-ı Kerim okur, tesbih ve zikirler çekerek vakitlerini ibadet ederek geçirir. Sevdiklerinin Kadir Gecesini kutlamak isteyenler en anlamlı resimli Kadir Gecesi mesajları araştırması içerisine girerler. Kadir Gecesinin ne zaman olduğu ise hep merak konusu olmuştur. Kadir Gecesi ne zaman, hangi gün, tarihi nedir, mesajları, suresi, duası, namazı, ibadetleri, tesbihi, okunacak dualar, kılınacak namazlar ve kısaca yapılacak ibadetler hakkında detaylı bilgi almak için “Kadir Gecesi 2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
27.04.2022Dini Bilgiler
Kadir Gecesi Namazı Nasıl Kılınır, Kaç Rekattır? Nasıl Niyet Edilir ve Ne Zaman Kılınmalıdır?
Kadir Gecesi Namazı Nasıl Kılınır, Kaç Rekattır? Nasıl Niyet Edilir ve Ne Zaman Kılınmalıdır?Mübarek gecelerden bir tanesi olan Kadir Gecesi'nde geceyi ibadet ederek geçirenler Kur'an-ı Kerim'den sureler okuyup, namaz kılıp, dualar edip, tesbih çekiyor. Bin aydan daha hayırlı olan bu mübarek gece Ramazan ayının son günlerine denk gelmektedir. İslam aleminde Kadir Gecesi Ramazan'ın ayının 27. gecesi olarak kabul edilmektedir. Kadir Gecesi namazı 4 rekat veya 12 rekat olarak kılınabilir. Kadir Suresi ile birlikte kılınması şarttır. İhya namazı nasıl kılınıyor, Kadir Gecesi namazı nasıl kılınır, nasıl niyet edilir, ne kadar sürer, kaç rekat? Kadir Gecesi namazı kılınışı ve duası ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
27.04.2022Dini Bilgiler
Kadir Gecesi İbadetleri Nelerdir? Kadir Gecesi Zikirleri, Salavatları, Tesbihleri, Duaları ve Namazları
Kadir Gecesi İbadetleri Nelerdir? Kadir Gecesi Zikirleri, Salavatları, Tesbihleri, Duaları ve NamazlarıMüslüman dünyası için önemli gecelerden birisi de Kadir Gecesidir. Kur’an-ı Kerim’in ilk vahdedilmeye başlandığı bu gece Ramazan ayının 27. gecesidir. Bin aydan daha hayırlı olan bu gece müminler ibadet ederek vakitlerini geçirecek. Bu geceye özel yapılması gereken bazı ibadetler bulunur. Yapılan bu ibadetlerin sonundu eller semaya açılacak ve dualar edilecek. Kadir Gecesi ibadetleri nelerdir? Kadir Gecesi zikirleri, salavatları, tesbihleri, duaları ve namazları ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
27.04.2022Dini Bilgiler
Kadir Gecesinde Ne Yapılır ve Nasıl Yapılır? Kadir Gecesinde Yapılabilecek İbadetler Nelerdir?
Kadir Gecesinde Ne Yapılır ve Nasıl Yapılır? Kadir Gecesinde Yapılabilecek İbadetler Nelerdir? Kur’an-ı Kerim’de bin aydan daha hayırlı olarak tasvir edilen Kadir Gecesini Müslümanlar ibadet ederek geçirecek. Ramazan’ın 27. gecesi olan bu mübarek gün Kur’an’da adı geçen tek gecedir. Sema kapılarının açılıp duaların ve tövbelerin kabul edildiği bu gecede yapılabilecek ibadetlerin nasıl olacağına dair Diyanet tarafından pek çok yanıt bulunmaktadır. Kadir Gecesinde ne yapılır ve nasıl yapılır? Kadir Gecesinde yapılabilecek ibadetler ile ilgili detaylı bilgi almak için içeriğimize göz atabilirsiniz.
27.04.2022Dini Bilgiler
Melek Mosso: Sahnede olmayı yedi yaşında hayal ediyordum
Melek Mosso: Sahnede olmayı yedi yaşında hayal ediyordum'Ceylan Ertem ile Duyuyor musun?' programının dokuzuncu bölüm konuğu Melek Mosso oldu. İkili, programın açılışında 90'ların unutulmaz şarkılarından Nazan Öncel bestesi olan ve Ayşegül Aldinç'in yorumladığı 'Beni Hatırla' şarkısını beraber seslendirdi.
19.04.2022Cadde
Halis İsminin Anlamı Nedir? Halis Ne Demek, Ne Anlama Gelir?
Halis İsminin Anlamı Nedir? Halis Ne Demek, Ne Anlama Gelir? Erkek çocuklarına verilen isimlerden biri olan halis, Arapça kökenli bir isimdir. Kelimenin sözlük anlamı gerçektir. Bu kelime ''Halis Munis'' deyiminde de tam, mükemmel ve eksiksiz manasında kullanılır. Halis isminin anlamı nedir detayları ile derledik.
5.04.2022Eğitim
Umudumuzu hep yeşertiyorlar
Umudumuzu hep yeşertiyorlarYeni Türkü’nün  ‘zamansız’ şarkılarını Hayko Cepkin’den Cem Adrian’a Melek Mosso’dan Kenan Doğulu’ya 22 isim seslendiriyor. Derya Köroğlu “Yaşamak istiyorsanız umutla çabalamanız gerekir. Burada da müziğin çok önemli bir payı vardır” diyor.
Ramazan orucuna nasıl niyet edilir niyet edilmeden oruç tutulur mu? Diyanet bilgisi...
Ramazan orucuna nasıl niyet edilir niyet edilmeden oruç tutulur mu? Diyanet bilgisi...Ramazan ayı içerisinde oruç ibadeti yerine getiriliyor. Ramazan ayı boyunca kalkılan sahurların ardından oruç için niyetler ediliyor. Peki oruca nasıl niyet edilir? Niyet etmeden oruç kabul olur mu? Niyetsiz oruç tutulursa ne olur?
2.04.2022Ramazan
Sahura kalkmadan oruç tutulur mu? Ramazan ayında sahursuz oruç tutulur mu, kabul olur mu?
Sahura kalkmadan oruç tutulur mu? Ramazan ayında sahursuz oruç tutulur mu, kabul olur mu?Ramazan ayının yaklaşmasıyla beraber oruç ve sahur ile ilgili konular merak edilmeye başlandı. Oruç ibadeti 1 ay boyunca gerçekleştirilecek. Ramazan ayında oruç tutacak olanlar "sahura kalkmadan oruç tutulur mu?" sorusunun cevabı araştırılıyor. Peki Ramazan ayında sahursuz oruç tutulur mu, kabul olur mu?
1.04.2022Gündem
Devlet Bahçeli'den seçim barajı açıklaması
Devlet Bahçeli'den seçim barajı açıklamasıMilliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin belediye başkanları toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Seçim barajıyla ilgili konuşan Bahçeli, 'MHP'nin baraj sorunu yok. Bunu Kılıçdaroğlu da bölücü ortakları da biliyor' dedi.
26.03.2022Haberler
Devlet Bahçeli'den seçim barajı açıklaması
Devlet Bahçeli'den seçim barajı açıklamasıMilliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin belediye başkanları toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Seçim barajıyla ilgili konuşan Bahçeli, 'MHP'nin baraj sorunu yok. Bunu Kılıçdaroğlu da bölücü ortakları da biliyor' dedi.
26.03.2022Siyaset
13 günlük caz maratonu
13 günlük caz maratonuİstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından 25 Haziran-7 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek 29. İstanbul Caz Festivali'nin programı açıklandı.
20.03.2022Kültür Sanat
‘Dalgalanma geçiş sürecinin bedelidir’
‘Dalgalanma geçiş sürecinin bedelidir’Cumhurbaşkanı Erdoğan, kurdaki, enflasyondaki dalgalanmaların  geçiş sürecinin bedeli olduğunu belirtti. Erdoğan, seçim kanunundaki değişikliğin de vekil transferlerine son vererek en çok CHP’li milletvekillerini rahatlatacağını söyledi.
18.03.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan döviz kuru ve enflasyon açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan döviz kuru ve enflasyon açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuşma yaptı. Toplantıda döviz kurundaki, faizlerdeki ve enflasyondaki dalgalanmalarla ilgili Erdoğan, 'Yaşadığımız geçiş sürecinin bedelleridir. Durmuyoruz, yatırımları yaparken özellikle zaman oluyor.' dedi.
17.03.2022Siyaset
Murat Boz'un yeni şarkısı 'Harbi Güzel' mi?
Murat Boz'un yeni şarkısı 'Harbi Güzel' mi?Murat Boz pandemi döneminin en çalışkan isimlerinden biri. Son döneme 'Can Kenarım', 'Kalben', 'Gece' ve 'Sevgilim' gibi hit'ler sığdıran Murat Boz bu kez yoluna 'Harbi Güzel' ile devam ediyor. Peki Murat Boz'un yeni şarkısı 'Harbi Güzel' mi?
17.03.2022Müzik
Çağımızın bir kahramanı
Çağımızın bir kahramanıBohem folk rapsodileri...
Ünlü isimlerden '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' paylaşımları
Ünlü isimlerden '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' paylaşımlarıSanat dünyasının önemli isimleri '8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla kutladı. Her gün başka bir kadına şiddet ve kadın cinayeti haberlerinin gündeme geldiği günlerde duygularını paylaşan ünlü isimlerin ortak dileği, şiddet ve cinayetlerin son bulduğu eşit bir dünya oldu.
8.03.2022Cadde
Banka sahne o Maestro
Banka sahne o Maestro“Hep sahnede olduğumu düşünerek hareket ettim. Nasıl bir maestro, orkestrayı uyum içinde tutuyorsa ben de herkesin birbirini bütünlediği bir kültür oluşturmanın önemine inandım”
Küçük bedende kocaman yürek
Küçük bedende kocaman yürekCyrano de Bergerac’ın hazin ve efsanevi aşkı, Joe Wright’ın yönetimindeki müzikalle perdeye gelirken, Peter Dinklage de ‘küçük dev adam’ performansıyla kendine hayran bırakıyor.
25.02.2022Kültür Sanat

Benzer Haber Etiketleri

Kalben ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.