Geçen hafta Çeşme Belediye Başkanı Sayın Muhittin Dalgıç’ın ‘9 Durak 9 Deneyim’ rotasındaki ‘Hıdırellez’de Çeşme’ gezisinde; teyzelerin ikram ettikleriyle, 36 saatte tam 3 kilo aldım! İşte, geceyi Boyalık Beach Hotel’de geçirdiğim programın keyif noktaları:
Ilıca: Termal suları mı desem, Ilıca Plajı mı...
Şifne: Çamur banyolarıyla ünlü termal otel Çeştur. Efsane!
Ildırı: Ertyhrai Antik Kenti kadar, kırmızı toprağı ve enginarıyla da ünlü Ildırı’da Turkuaz Cafe’nin gözlemeleri şahane.
Germiyan: Çeşme’nin tek Türkmen köyü Germiyan, zeytinyağı ve hurma zeytini dışında bu yıl ilk kez festivali düzenlenen ekmeğiyle de ünlü. Fotoğrafta, 80 yıllık un yapma makinesinin üzerinde sağlamlığını test ediyorum.
Ovacık: ‘Çeşme Bağcılık’ın şarapları bir yandan, lavanta kokusu diğer yandan sarhoş ediyor insanı.
Ayasaranda: İmren restoranda yediğim Ege mezeleri, aldığım 3 kilodan en az 1’inin sorumlusu.
Alaçatı: ‘P işi’ gibi yöresel lezzetleriyle ünlü Sakızlar restoranda kahvaltı unutulmaz. Port Alaçatı, sörf merkezi ve Hacımemiş Mahallesi de...
Reisdere: Rumeli havasını içinize çekebileceğiniz bu şirin köy, termal suyu ve balık lokantalarıyla ünlü.
Dalyanköy: Diyeceksiniz ki, “Kalustcuğum, Çeşme’de her yerin deniz ürünü meşhur.” Haklısınız ama en güzelleri, balıkçı köyü Dalyanköy’de.
Çiftlikköy: Altınkum ve Pırlanta plajlarını dünya biliyormuş, bir ben bilmiyormuşum.
Sayfalar yetmez Çeşme’yi yazmaya! İnternetten inceleyin; Çeşme’nin sadece plajlardan ve gece kulüplerinden ibaret olmadığını, yılın 12 ayı aynı keyifle Çeşme’yi yaşayabileceğinizi göreceksiniz.

‘ŞANS’LI KARACA

Reyhan Karaca’nın yeni ‘single’ı ‘Şans’, önceki gün sevenleriyle buluştu. ‘Türkan’ şarkısının söz yazarı Ayla Çelik’in yazdığı ‘Şans’la ilgili konuşmamızda Karaca; Amerika’daki klip çekimlerinde, mekanlarda özellikle servis personellerinin kendi kıyafetleriyle çekimlere katıldıklarını anlattı. Özetle klipte her şey doğal. ‘Şans’ın klibinde en çok dikkatinizi çekecek olan da Reyhan Karaca’nın mükemmel sesini 36 bedenlik fiziğiyle tamamlamış olması.

MUHTEŞEM SAHNE

‘Yine Mavi’ albümünün çıkış şarkısı ‘Bu Gece’nin klibini çektiği İstanbul Life Park’taki konserinde izledim Esin İris’i. Canlı performansıyla, albümdeki ses arasında bu kadar mı az fark olur; hele o enerjisi... Ayakta alkışlanacak performans...
Esin İris’i kanlı canlı dinlemek isteyenler için; bugün İstanbul Jolly Joker, 21 Mayıs İzmir Hayal Kahvesi, 22 Mayıs Bodrum Mandalin, 23 Mayıs Kuş- adası Hayal Kahvesi konserleri sıradaki fırsatlar.

EKONOMİK DETOKS

İki hafta önce bir detoks merkezinde tanıştığım Bilge Karadeniz, bana ücretsiz ürün yollayacağını ve denememi istediğini söyledi. Zaten gıcığım bu detoks işine, sağlık için katlanıyorum o tatlara! Neyse, geldi altı şişe soğuk sıkım (cold press) ‘Detoks Juice’. Daha önce detoks yapmamış olanlar bu yazıyı reklam olarak algılayacaklar ama detoks yapmış olanlar Karadeniz’in ürünlerinin kıymetini daha iyi anlayacaklar. İnceleyin mutlaka: www.detoksjuice.com