Geri Dön

Kırmızı Oda Rezzan kimdir, gerçek adı nedir? Kırmızı Oda Nihal Yalçın kimdir?

Kırmızı Oda dizisi yeni bölümleri ile izleyicilerle buluşuyor. Kırmızı Oda dizisinin yeni sezonunda dikkat çeken karakterlerden biri ise Rezzan oldu. Daha önce Yalan Dünya dizisinde Açılay karakterine hayat veren Nihal Yalçın, Kırmızı Oda dizisinde ise Rezzan karakterini canlandırıyor. Peki Kırmızı Oda Rezaan kimdir? İşte Nihal Yalçın'ın yaşamı ile ilgili bilgiler...

Kırmızı Oda Rezzan kimdir, gerçek adı nedir? Kırmızı Oda Nihal Yalçın kimdir?

Kırmızı Oda dizisi Gülseren Budayıcıoğlu'nun Madalyonun İçi adlı kitabından uyarlanıyor. Kırmızı Oda dizisinde giren karakterlden biri ise Rezzan oldu. Nihal Yalçın, Rezaan karakterine hayat veriyor. Peki Kırmızı Oda Rezaan kimdir, Nihal Yalçın kimdir?

NİHAL YALÇIN KİMDİR?

Nihal Yalçın, 29 Mart 1981 tarihinde İstanbul'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı oyunculuk bölümünü tamamladıktan sonra Bahçeşehir Üniversitesi ileri oyunculuk bölümünde yüksek lisans yaptı.

2005'te Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? adlı filmde "Zeyno Bacı" karakterini, 2009 yılında Ay Lav Yu adlı filmde ise "Rukiye" karakteri canlandırdı. Avrupa Yakası dizisinin son sezonunda da "Meryem" rolünde izleyicin karşısına çıktı. Bunların haricinde birçok dizi ve filmlerde de rol aldı. Son olarak Gülse Birsel'in kaleminden çıkan Jale Atabey'in yönettiği Yalan Dünya adlı dizide başrol oyuncularından biri olan "Açılay" karakterini 2 sezon boyunca canlandırmış, 2. sezon finalinde diziye veda etmiştir.

Okan Bayülgen'in Disko Kralı programında "Life Sux" isimli bölümde yer aldı.

Emre Aşık şikayetçi olarak dinlendi: Mesajda beni öldüreceği yazıyorduDüzce'de eski milli futbolcu Emre Aşık'ı öldürmeyi planladıkları iddiasıyla eski eşi Yağmur Sarnıç'ın da aralarında bulunduğu 3 sanığın yargılandığı davada Emre Aşık, talimatla Anadolu Adliyesi'nde ifade verdi. Aşık ifadesinde sanık Erdi Sungur'un avukatına ulaştığını, Baycan Şentürk'ün ikinci tetikçi olarak yer aldığını ve kendisini öldüreceklerine dair mesajlar olduğunu söyledi. Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde gerçekleşen talimat duruşmasına şikayetçi Emre Aşık ile avukatları Funda Sadıkahmet ve Hasan Tahsin Cevizoğlu katıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber