Geri Dön

Kırmızı Oda Sadi, Erkan Petekkaya kimdir, kaç yaşında? İşte Erkan Petekkaya'nın biyografisi...

Kırmızı Oda bu akşam yeni bölümü ile izleyicilerle buluşacak. TV8 ekranlarında yayınlanan dizide Sadi karakterine ise daha önce pek çok yapımda rol alan Erken Petekkaya hayat veriyor. Peki Kırmızı Oda Sadi, Erkan Petekkaya kimdir? İşte yaşamı ile ilgili bilgiler...

Kırmızı Oda Sadi, Erkan Petekkaya kimdir, kaç yaşında? İşte Erkan Petekkaya'nın biyografisi...

Gülseren Budayıcıoğlu'nun bir psikiyatri kliniğinde geçen yaşanmış olaylardan uyarlanan Kırmızı Oda, cuma günleri yayınlanıyor. Ünlü oyuncu Erkan Petekkaya dizide Sadi karakterini oyunuyor. İzleyiciler ise Petekkaya'nın yaşamını merak ediyor. Peki Kırmızı Oda Sadi, Erkan Petekkaya kimdir?

KIRMIZI ODA SADİ, ERKAN PETEKKAYA KİMDİR?

Kırmızı Oda dizisinde Sadi karakterini canlandıran Erkan Petekkaya, 11 Aralık 1970 tarihinde doğdu. Diyarbakırlı olmasına rağmen Elazığ doğumlu olan Petekkaya, çocukluğunu İstanbul, Anadolu Yakası’nda geçirmiştir. Mehmet Karamancı İlkokulu'nda, daha sonra Bostancı Ortaokulu ve Fenerbahçe Lisesi'nde okumuştur. Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nı kazanan Petekkaya, 1993’ten beri devlet tiyatrolarında kadrolu oyuncu olarak yer almaktadır. 1994 yılında kamera şakalarıyla tanıştığı televizyon dünyasındaki kariyerine, 1998 yılında Güzel Günler dizisiyle devam eder. 1999 yılında Aynalı Tahir adlı dizi için kamera karşısına geçer.

Aşkına Eşkıya, Bedel, Japon Gelin ve Taştan Kalp projelerinde yer alan Petekkaya, Kanal D'de ekrana gelen Serseri adlı televizyon dizisinde canlandırdığı “Bülent” karakteriyle komedi alanında da rol alır. 2005 yılında Köpek dizisi ile ekranlarda görünmeye devam eder ve bu dizide canlandırdığı Yılmaz karakteriyle Beyaz İnci Televizyon Ödülleri'nde "En İyi Erkek Oyuncu" dalında aday gösterilir. 2005-2007 yayın döneminde atv'de ekrana gelen Beyaz Gelincik adlı televizyon dizisinde Adanalı zengin bir ailenin holding yöneticisi olan büyük oğlu Ömer’i canlandırmıştır.

2007 Ekim ayında başlayan Sessiz Fırtına adlı televizyon dizisinde Yiğit Sancaktar'ı canlandırmaktadır. Dizinin yayınına Mart 2008'de 19. bölümünün ardından son verilmiştir. Petekkaya yine 2008 de başka bir dizide (Star TV) yer alarak Son Bahar adlı televiyon dizisinde Holding'de yönetici olan “Galip”'i canlandırmıştır. 2010 yılında da Hanımeli Sokağı adlı dizide oynamıştır. 2010-2012 yılları arasında Öyle Bir Geçer Zaman ki adlı dizide Ali Kaptan adlı karakteri canlandırmıştır. Bu dizide acımasız bir kişiliği olan fakat daha sonraları yaptıklarından pişmanlık duymuş bir babayı oynamıştır.

Magazin Haberleri Bülteni (10 Nisan 2021)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları;

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet