Geri Dön

Kuruluş Osman Selcan Hatun ayrıldı mı, öldü mü? Didem Balçın kimdir, kaç yaşında?

Kuruluş Osman dizisinden Selcan Hatun ayrıldı mı, ne oldu çarşamba akşamı ekrana gelen yeni bölümle birlikte aratılıyor. Osman Bey tarafından görevlendirilen Selcan Hatun karakterine güzel oyuncu Didem Balçın hayat veriyor. Seyirci, Selcan Hatun'un vedası sonrası, 'Kuruluş Osman dizisinden Didem Balçın ayrıldı mı, neden ayrılıyor?' gibi sorulara yanıt arıyor. İşte, açıklaması...

Kuruluş Osman Selcan Hatun ayrıldı mı, öldü mü? Didem Balçın kimdir, kaç yaşında?

Didem Balçın tarafından canlandırılan Selcan Hatun, 24 Şubat Çarşamba günü ekrana gelen 47. bölüm ile birlikte akşamın en çok sorgulanan konusu oldu. Kuruluş Osman dizisinde veda sahnesi olan Selcan Hatun'u oynayan Didem Balçın ise sosyal medyadan konu hakkında açıklamada bulundu. Peki, Didem Balçın kimdir?

KURULUŞ OSMAN SELCAN HATUN AYRILDI MI?

Kuruluş Osman dizisinde dikkatleri çeken Selcan Hatun 47. bölümde diziye duygusal bir sahne ile veda etti. İzleyici, Selcan Hatun'un dizi kadrosundan ayrılmasından sonra, neden ayrıldığını da sorgulamaya başladı. Selcan Hatun'u oynayan Didem Balçın konu hakkında, '' Ben pek değerli bir minik için bir süre sahalardan çekiliyorum. Tekrar görüşünceye dek hoşçakalın...'' açıklamasında bulunarak diziden ayrıldığını bildirdi.

DİDEM BALÇIN KİMDİR?

Balçın, 18 Mayıs 1982 tarihinde Ankara'da dünyaya geldi. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi, Tiyatro Bölümü Oyunculuk Anasanat Dalı’ndan mezun oldu. Mezun olduktan sonra İstanbul’a gelerek çeşitli dizilerde sinema ve reklam filmlerinde rol aldı. İlk olarak Levent Kırca Tiyatrosu’nun “Ateşin Düştüğü Yer” oyununda görev aldı. 2009 yılında Nergis Öztürk ile beraber kendi tiyatrosunu kurdu. ”Bunu Yapan İki Kişi” isimli komedi oyunu ile Li̇ons En İyi̇ Komedi̇ Kadın Oyuncu ödülünü ortağı ile birlikte paylaştı. Daha sonraki yıllarda birçok tiyatro oyununda görev alan başarılı oyuncu, 2011 yılında ablası Özlem Kunduracı ile beraber Doda Sanat Eğitim Danışmanlık Yapım Şirketini kurdu.

Diğer yandan babası TRT Radyosu’nda çalışıyor. Annesi Nur Balçın ise 1975 senesinde Japonya tarafından düzenlenen bir güzellik yarışmasında Türkiye’yi temsil etti.

Magazin Haberleri Bülteni (13 Nisan 2021)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları;

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet