Geri Dön

Lerzan Mutlu kaç yaşında, kimdir, nereli? Lerzan Mutlu şarkıları ve hayatı

Şarkıcı Lerzan Mutlu, sanat camiasında sık sık öne çıkan isimler arasında yer alıyor. Mutlu, 1977 yılında doğdu ve eğitimini de müzik üzerine aldı. Peki, Lerzan Mutlu aslen nereli, evli mi?

Lerzan Mutlu kaç yaşında, kimdir, nereli? Lerzan Mutlu şarkıları ve hayatı

Lerzan Mutlu, İsviçre'deki eğitimini yarıda bırakarak Türkiyede Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı bölümünde eğitime başlasa da tamamlamadı. 2001 yılında çıkardığı albümle sanat dünyasına giriş yaptı. İşte, Lerzan Mutlu hayatı...

LERZAN MUTLU KİMDİR?

Mutlu, 12 Şubat 1977 tarihinde, avukat bir baba ve ev hanımı bir annenin tek kızı olarak İstanbul'da dünyaya geldi. Erenköy İlkokulu, Özel Kadıköy Kız Koleji’nde okuduktan sonra liseyi Yıldız Koleji'nde tamamladı. 10 yaşındayken babası kalp krizi sonucu vefat etti. Liseyi bitirdikten sonra İsviçre'de özel üniversiteye kayıt oldu fakat 6 ay sonra yarım bırakarak Türkiye'ye dönüş yaptı. Konservatuvar imtihanlarına girerek, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı'nı kazandı. Burayı da yarım bırakarak sahne ve televizyon çalışmalarına başladı. Özel hayatına dair sanatçı hakkında net bilgi bulunmuyor. 1,56 boyundadır.

Albümler
2001: Karabüyü
2004: Yar Dediğin Arar
2006: Tam İsabet
2009: Zirve
EP'ler
2018: Aşk Acısı
Single'lar
2011: Kibrit
2013: Oyuncu
2014: Kahraman
2014: Bizde Böyle

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber