Geri Dön

MasterChef Eray kimdir? Eray Aksungur kaç yaşında, aslen nereli?

MasterChef 2020 ana kadrosunda yer alan isimler arasında yer alan Eray Aksungur son dönemde birçok kez girip çıktığı potalar ile biliniyor. Geçtiğimiz hafta Kırmızı takım kadrosunda yer alan ve tek takım oyunun kaybedilmesi ile takım arkadaşları tarafından potaya gönderilen Eray Aksungur bu haftada potadan ikincilik ile çıkmayı başardı. Peki Eray Aksungur kimdir, kaç yaşında?

MasterChef Eray kimdir? Eray Aksungur kaç yaşında, aslen nereli?

MasterChef 2020 kadrosunda yer alan isimlerden biri de Eray Aksungur! Mutfakta kendisine has çalışma tarzı ile dikkatleri üzerine çeken Eray Aksungur, MasterChef'te bugüne kadar geride kalan haftalarda bir kez takım kaptanlığı yapma şansı elde etti. Başarılı bir grafik çizemeyen Eray Aksungur bu hafta yer aldığı eleme potasının ardından arkadaşlarına ettiği sitem dolu sözler ile hafızalarda yer etmişti. Bu hafta yine Kırmızı takımda mücadele edecek olan Eray Aksungur hakkında merak edilenleri derledik...

ERAY AKSUNGUR KİMDİR?

1997 yılında Bolu’da doğan Eray Aksungur, çocukluk hayali olan aşçılığın peşinden gitmek için ilk adımı atmış ve Mengen Aşçılık Lisesi’ne başlamıştır. Orada aldığı iki senelik eğitimin ardından Bodrum Divan Otel’de ilk stajını tamamlayan ve tekrar okuluna dönen Aksungur, bir sonraki sene Maxx Royal Kemer şirketinde stajyer olarak görev almıştır. Okulunun son senesinde, okul başkanı olarak liderlik serüvenine başlayan Eray Aksungur, okulunu bitirdikten sonra Bodrum Marina Yat Kulübü’nde 1 sezon boyunca şeflik yapmış; ardından, Mengen Meslek Yüksekokulu Aşçılık bölümünde 2 yıl daha eğitim alarak iş hayatına devam etmiştir.

Okulu bitirdikten sonra İstanbul’a gelen ve çeşitli yerlerde çalışarak kendini geliştirmeye devam eden Aksungur, Lezzet Akademisi adlı programdan teklif alarak orada yarışmış; orada finale kalarak yarışmayı ikinci olarak bitirmiştir.

Ardından tekrar Bolu’ya dönen ve çeşitli yerlerde çalışan Eray Aksungur, hayallerinden biri olan MasterChef’e başvurarak yeni sezonda ana kadroda yer almaya hak kazanmıştır.

 

19 Eylül 2020 Magazin Haberleri Bülteni19 Eylül 2020 Magazin Haberleri Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber