Geri Dön

Masterchef Eray kimdir, nereli? Masterchef Eray ne iş yapıyor, kaç yaşında?

Masterchef'te yarışmacılar en iyi yemeği hazırlamak için yarışıyorlar. TV8 ekranlarında yayınlanan programda yarışmacıların hayatları merak ediliyor. Eray, Masterchef'in dikkat çeken yarışmacılar arasında yer alıyor. Peki Masterchef Eray kimdir?

Masterchef Eray kimdir, nereli? Masterchef Eray ne iş yapıyor, kaç yaşında?

Masterchef'te bu hafta Mavi ve Kırmızı takım belirlendi. Masterchef Eray, bu hafta Mavi takımda yarışıyor. Eray'ın yaşamı ise izleyiciler tarafından merak ediliyor. Peki Masterchef Eray kimdir, kaç yaşında?

MASTERCHEF ERAY KİMDİR?

1997 yılında Bolu’da doğan Eray Aksungur, çocukluk hayali olan aşçılığın peşinden gitmek için ilk adımı atmış ve Mengen Aşçılık Lisesi’ne başlamıştır. Orada aldığı iki senelik eğitimin ardından Bodrum Divan Otel’de ilk stajını tamamlayan ve tekrar okuluna dönen Aksungur, bir sonraki sene Maxx Royal Kemer şirketinde stajyer olarak görev almıştır. Okulunun son senesinde, okul başkanı olarak liderlik serüvenine başlayan Eray Aksungur, okulunu bitirdikten sonra Bodrum Marina Yat Kulübü’nde 1 sezon boyunca şeflik yapmış; ardından, Mengen Meslek Yüksekokulu Aşçılık bölümünde 2 yıl daha eğitim alarak iş hayatına devam etmiştir.

Okulu bitirdikten sonra İstanbul’a gelen ve çeşitli yerlerde çalışarak kendini geliştirmeye devam eden Aksungur, Lezzet Akademisi adlı programdan teklif alarak orada yarışmış; orada finale kalarak yarışmayı ikinci olarak bitirmiştir.

Ardından tekrar Bolu’ya dönen ve çeşitli yerlerde çalışan Eray Aksungur, hayallerinden biri olan MasterChef’e başvurarak yeni sezonda ana kadroda yer almaya hak kazanmıştır.

Magazin Haberleri Bülteni (1 Aralık 2020)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları...
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet