Geri Dön

MasterChef Safanur kimdir, kaç yaşında? Safanur Bol'un ağabeyi kimdir, nereli?

Safanur Bol, MasterChef Türkiye 2021 yarışmasında yer alan isimler arasında en genç yarışmacılardan. MasteChef Safanur, 1998 yılında Bursa'da doğdu ve eğitimini İzmir'de tamamladı. Ege Üniversitesi'nde yüksek lisans eğitimine devam eden Safanur Bol, birçok mutfakta çalışmıştır. Peki, Safanur Bol elendi mi?

MasterChef Safanur kimdir, kaç yaşında? Safanur Bol'un ağabeyi kimdir, nereli?

 TV8'in sevilen yarışma programı MasterChef'te tabakları ile adından söz ettiren MasterChef Safanur, okul hayatı boyunda yeni şeyler öğrenmek için birçok yerde çalıştığını ifade ediyor. Genç yaşına rağmen yurt içi ve yurt dışında çalışmayı başarmıştır. İşte, Safanur Bol hayatı hakkında...

MASTERCHEF SAFANUR KİMDİR?

Safanur Bol, 19 Ağustos 1998 tarihinde Bursa Gemlik'te dünyaya geldi. 23 yaşında olan yarışmacının kendisinden büyük 2 kardeşi var. Bol, liseye kadar olan eğitimini Bursa'da tamamladı. İzmir'de tam burslu üniversite kazanan MasterChef Safanur, İzmir Ekonomi Üniversitesi Mutfak Sanatları ve Yönetimi Bölümü'nden mezun oldu. 6 yıldır İzmir'de yaşayan Safanur, ayrıca Ege Üniversitesi'nde Agroekoloji ve Sürdürülebilir Tarım üzerine Yüksek Lisans yapıyor.

Mutfağın meslekten öte bir tutku olduğunu ifade eden Safanur Bol, Fransa'nın Lyon kentinde bulunan Michelin yıldızlı La Mere Brazier'de stajyer olarak çalıştı.  Şu an, İzmir'de bir pastanenin şefi olarak kariyerini sürdüren yarışmacı, 2016 yılında üniversiteye başladığı günden bu yana zorunlu stajları haricinde, kendini geliştirmek ve teorik bilgilerini pratikte de uygulamak için çeşitli yerlerde çalıştığını belirtiyor.

MasterChef'te yarışan Safanur Bol, Instagram'da safanurbol kullanıcı adıyla yer alıyor.

Ebru Şallı eleştirilere 'teve2 Magazin Masası'nda cevap verdiEbru Şallı'nın acı günü... teve2’de; sunuculuğunu Esin Övet, Ebru Şancı ve Timuçin Güner'in yaptığı, hafta içi her gün saat 11.00’de canlı yayınla ekrana gelen 'teve2 Magazin Masası'na, geçtiğimiz günlerde sabaha karşı babası Şükrü Şallı'yı kaybeden Ebru Şallı telefonla bağlandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber