Geri Dön

Mehmet Ali Erbil'in gözyaşları! 'Cüneyt Arkın ikinci babam gibiydi'

Kartal Tibet'in yönetmen koltuğunda oturduğu, 2006 yapımı 'Dünyayı Kurtaran Adam’ın Oğlu' filminde Cüneyt Arkın ile birlikte Mehmet Ali Erbil de rol almıştı. 65 yaşındaki sanatçı, önceki gece yaşamını yitiren Türk sinemasının unutulmaz oyuncularından Cüneyt Arkın hakkında konuştu. Sanat dünyasını yasa boğan haber sonrası büyük üzüntü yaşayan Erbil, canlı yayında gözyaşlarına hakim olamadı.

Mehmet Ali Erbil'in gözyaşları! 'Cüneyt Arkın ikinci babam gibiydi'

Beyaz TV'de Didem Delen, Bilal Özcan ve Pınar Eliçe’nin sunumuyla ekranlara gelen 'Beyaz Magazin' programına bağlanan Mehmet Ali Erbil, Yeşilçam efsanesi Cüneyt Arkın’ın vefatıyla ilgili çok üzgün olduğunu belirtti. "O benim ikinci babam gibiydi" diyen ünlü şovmen, canlı yayında duygu dolu anlar yaşadı.

"İÇİMDE UKDE KALDI"

Erbil, "O kadar şanslıyım ki Cüneyt Arkın gibi bir efsaneyle film çevirmişim. Dünyayı Kurtaran Adam’ın Oğlu’nda birlikte başrol oynadık. Ben onun oğlunu oynadım. Belki de son sinema filmiydi. Benim ikinci babam gibiydi. Hastalık dönemlerimde hastaneye gelirdi. Dualarını benden hiçbir zaman eksik etmedi. Beni evine davet etmişti, hastalığımdan dolayı gidemedim çünkü yürüyemiyordum. O içimde ukde kaldı" dedi.

Mehmet Ali Erbilin gözyaşları Cüneyt Arkın ikinci babam gibiydi

"ÇOK ACI BİR ŞEY"

Hastaneye taziyeye giden ve 'vefasızlık' vurgusuyla dikkat çeken ünlü şovmen, şu ifadeleri kullandı:

Dün hastaneye ailesini taziyeye gittim. Çok acı bir şey ki sanatçılardan çok az kişi vardı ve bu beni daha çok üzdü. Eşini göremedim, yarı baygındı. Zaten ben de o halde görmeye dayanamazdım. Oğluyla kucaklaştık, ağlaştık. Allah sabır versin oğullarına, ailesine. Vefasızlık bizde var maalesef. Arkın, Türk sinemasında gelmiş geçmiş en efsane oyuncuydu. Sadece oyunculuğuyla değil donanımıyla, kültürüyle, vatanseverliğiyle... Bunu hiç unutmayalım. Ülkesini bu kadar seven bir insan olamazdı. İtalya’ya film çekmeye gitti, dünya starı olacaktı fakat bunu göz ardı etti ve Türkiye’ye geri döndü. Her şeyden önce vatanına bağlı biriydi. Cüneyt Arkın benim için bir efsaneydi, bir dönemdi, aksiyon filmlerini onun kadar iyi canlandıran biri yoktu. Hiçbir zaman dublör kullanmamış biriydi. Bugün yapsın bakalım yeni nesil, hangi biri yetişebilir? Kahraman geldi, kahraman kalacak, hiçbir zaman unutulmayacak. O bir efsaneydi.

"TORUNLARIMA ANLATACAĞIM EN BÜYÜK ANI"

Oyuncu ve seslendirme sanatçısı Sadettin Erbil'in oğlu olan Mehmet Ali Erbil, "Rahmetli babam Saadettin Erbil, Türk sinemasında hem oyuncuydu hem de seslendirme sanatçısıydı biliyorsunuz. O günün koşullarında Türk filmleri sesli olarak çekilemiyordu, dublaj yapılıyordu. Yüzde 80 filminde rahmetli Cüneyt Arkın’ı, babam seslendirirdi. O zaman küçücük yaştaydım, stüdyoda onları izlemeye giderdim. Cüneyt Arkın’la film çevirdim; dünyada beni bu kadar onurlandıracak, gururlandıracak bir şey olamaz hayatımda. Çocuklarıma torunlarıma anlatacağım en büyük anı benim için" açıklamasını yaptı.

Mehmet Ali Erbilin gözyaşları Cüneyt Arkın ikinci babam gibiydi

CENAZE PROGRAMI

Usta sanatçının vefat ettiği hastaneden yapılan açıklamada, "Türk sinemasının değerli oyuncusu Sayın Cüneyt Arkın, kalbinin durması sebebiyle ambulansla geldiği hastanede yeniden canlandırma çabalarına rağmen hayatını kaybetti. Türk sinemasının dev oyuncusunu kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Cüneyt Arkın'ın ailesine ve tüm sevenlerine baş sağlığı diliyoruz" denildi.

Arkın'ın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:
"Çok acı kaybımız. Merhume Hacı Halise Cüreklibatır ve Merhum Hacı Yakup Cüreklibatır’ ın değerli oğlu Murat, Kaan ve Filiz' in sevgili babaları Deniz ve Aslı’nın kayınpederi Cemre, Polat, Tara, Arkın, Zeynep, Defne ve Sarp’ın dedeleri Betül Cüreklibatır'ın kıymetli eşi Türk Sanat Dünyasının Duayeni kıymetlimiz Cüneyt Arkın'ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Cenazesi 30 Haziran 2022 Perşembe günü 10:30 Atatürk Kültür Merkezi’ndeki törenin ardından öğlen namazına müteakip Teşvikiye Camii’nde kılınacak namaz sonrası Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedilecektir. Tüm sevenlerine ve kamuoyuna duyurulur."

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber