Geri Dön

Mustafa Keser nereli, kimdir, kaç yaşında? Benzemez Kimse Bize Mustafa Keser hayatı...

Şarkıcı ve oyuncu olarak sanat dünyasında adını duyuran Mustafa Keser, Benzemez Kimse Bize programında Bülent Ersoy ile birlikte ekrana geliyor. Şarkıları ve besteleri ile başarı elde etti. Kişiler ise Mustafa Keser kim, kaç yaşında, evli mi sorularına yanıt aramaya başladı. İşte, Mustafa Keser'in hayatına dair ayrıntılar...

Mustafa Keser nereli, kimdir, kaç yaşında? Benzemez Kimse Bize Mustafa Keser hayatı...

Mustafa Keser, şarkıları sayesinde binlerce kişinin ilgisini çekti. Elazığ'da doğan sanatçı, eğitiminin bir kısmını burada tamamladı. Lise yıllarında çeşitli enstrümanları çalmaya başladı. TRT'nin yarışmasında ise birincilik elde etti. Mustafa Keser biyografisi...

MUSTAFA KESER KİMDİR?

Keser, 1 Ocak 1945 tarihinde Maden, Elazığ'da dünyaya geldi. Maden doğumlu olan ve aynı yerde çocukluğu geçen Mustafa Keser; ilk ve orta öğrenimini Maden'de, lise tahsilini Diyarbakır Ziya Gökalp Lisesi ve Sivas 4 Eylül Lisesinde tamamlamıştır. Babası müzisyen olan sanatçı ortaokul ve lise yıllarında keman, ud, bağlama gibi enstrümanları iyi derecede çalmasını öğrenmiştir.

1975 yılında TRT'nin açmış olduğu amatör ses yarışmasını Türk Halk Müziği dalında kazanmış ve 1982 yılına kadar TRT İzmir Radyosu'nda mahalli sanatçı olarak görev yapmıştır. Kâni Karaca'dan müzik dersleri almıştır. Mustafa Keser Nilüfer Keser ile evlidir ve üç oğlu vardır.

 

 

 

Seksenler dizisinin ünlü oyuncusu Kemal Kuruçay, hayatını kaybettiSeksenler dizisinde "Seyfi" karakterini canlandıran oyuncu Kemal Kuruçay, 59 yaşında hayatını kaybetti. Kültür ve Turizm Bakanlığının sosyal medya hesabında Kuruçay'ın vefat haberi, "Tiyatro ve sinemamızın sevilen ismi Kemal Kuruçay’ın vefatını derin bir üzüntüyle öğrendik. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz" ifadesiyle duyuruldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber